Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 711990
Avatar
17172 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:16

continuity simte, takova nahoda aby mel dva zapaly plic za sebou? To neeeeeboze to je vul

Online Sweet Potato
Avatar
34874 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:25

continuity 

Sedmdesát procent z těch patnácti pacientů nejsou proti covidu-19 naočkováni,“ řekl v Rozstřelu ředitel pražské nemocnice 

Offline OliveOyl
Avatar
1716 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:57
Reakce na Sweet Potato:

continuity 

Sedmdesát procent z těch patnácti pacientů nejsou proti covidu-19 naočkováni,“ řekl v Rozstřelu ředitel pražské nemocnice 

​no hele, mě očkovali do ruky, takže nohy očkovaný nemám, já bych taky byla půl neočkovanýho pacienta

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 21. října 2021 15:04

Renusatko to jsem taky četla a určitě to tak je, že kdyby je viděl doktor dřív, možná by se dalo pomoct. A vím, že v tom nejhorším období na jaře bylo pravidlo volat záchranku až k dusícímu se, vůbec nestíhali.

Hygiena to sděluje stále, no, to jsem nevěděla. Každopádně si myslím, že by naše obvoďačka byla ochotná léčit, minimálně na dálku. Když jsem tu četla o obvoďácích, co podstrkávají recepty pode dveřmi ...

Online continuity
Avatar
33806 příspěvků moje polička 21. října 2021 15:11
Reakce na Mirka:

Hygiena to sděluje stále, no, to jsem nevěděla. Každopádně si myslím, že by naše obvoďačka byla ochotná léčit, minimálně na dálku. Když jsem tu četla o obvoďácích, co podstrkávají recepty pode dveřmi ...

​tak to je mazec, vždyťdnes jsou k dispozici ty protilátkové koktaily, ve zprávách dávají, jak to nalejou do rizikového pacienta i bez pozitivního testu a hygiena říká: počkejte až vám bude nejhůř? To je snad zlý sen.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 21. října 2021 15:12

continuity souhlasím, zvláště teď, kdy nemocnice nejsou přeplněné.

Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 21. října 2021 16:18

Mirka Souhlasím,když se podchytí rizikový pacient včas, tak třeba nemusí k žádné hospitalizaci ani dojít (neutralizační monoklonální protilátky se  aplikují infuzí, ale myslím, že většinou ambulantně). Taky znám jedno pracoviště kde i 20 měsíců po začátku pandemie razí heslo "radši k nám nechoďte" a cukají se s žádankou na test. Jako ještě bych chápala systém, není ti dobře, voláš, máš šanci mluvit s lékařem (ne jenom být odbytý sestrou) a jdeš na test, ale systém není ti dobře, voláš lékaři a dozvíš se od sestry ať tam nechodíš to už je velmi přes čáru. Ale tohle je snad už v menšině. Hlavně u rizikových lidí bych nečekala ani minutu a poslala je na test a řešila to co nejdřív.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 21. října 2021 17:50

Černá kočkaJá jsem nedávno chtěla, aby se doktorka koukla synovi do krku a dala mu antibiotika, že má angínu (poznám ne). No jedině, až bude mít test, tak jsem ho poslala tady dolů na ORL, kde je doktorka normální a pořád pracuje. Nebudu přece na nasazení antibiotik čekat, objednávat ho na test, čekat na výsledek, aby mu je dali za 5 dní.

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 21. října 2021 17:54

Renusatko kamarádka, taky zdrav.sestra jela v sobotu se synem na pohotovost (čep v krku, ale jinak bez teplot), udělali tam z ní matku hysterku, ale pak streptest a ejhle, měl ho tam..! Přesně tak, ATB by se mu prodloužilo skoro o 3 dny a k čemu, aby se dobral těch teplot, které jsou pro angínu vyžadovány..??

Offline Černá kočka
Avatar
1324 příspěvků moje polička 21. října 2021 18:04

Renusatko Jasne, to taky chapu.   

Dalsi vec, kterou nechapu, proc se neda udelat ster na pcr test u praktika a poslat do laboratore pres ne. Praha, Brno a dalsi vetsi mesta OK, tam je moznosti hodne, ale jsou mista, kde se delaji pcr stery jenom v okresnim meste. Nebo to tak nekde je, ze primo praktik necha u sebe v ambulanci udelat ster na pcr a posleho do laboratore?

Offline letfenixa
Avatar
8047 příspěvků moje polička 21. října 2021 18:39

V našej škole na druhom stupni (15 tried) je v karanténe priebežne celý október 10 tried. Dve triedy, ktoré neúčim, sa vrátili z karantény a začala im nová tak rýchlo, že som si ani nevšimla, že boli v škole. A keďže žiaci v triedach ruska mať nemusia, tak mám respirator non-stop, akurát čo sa v zborovni napijem, prípadne najem. 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 21. října 2021 18:44

letfenixa

A tvoji kolegové, učitelé jsou všichni očkování? U syna ve škole 1 nemocný žák poslal do karantény slušný počet učitelů. 

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 21. října 2021 19:21

Tak jedno z deti je pozitivni. Blby je, ze jak maj holky podobne jmena a rodne cisla, ze se nekdo uchmat a oznacil za pozitivni spatny dite. Zitra ze mne budou mit radost v laborce. 

Online brrr
Avatar
10053 příspěvků moje polička 21. října 2021 19:25

rasaNori Hele a nejsou pozitivní obě?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 21. října 2021 19:26

Včera jsem byla na očkování, dostala jsem třetí dávku. 

A dnes přišla vichřice a od dopoledne nejde proud.. 

Náhoda? 

Nemyslím si.

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 21. října 2021 19:45

brrr doma kdyz jsem je testovala, vysla pozitivni sara, bara negativni, z laborky prislo ze sara je negativni bara pozitivni, tak si asi muzem vybrat. Ve skolce u sary uz je dnes pozitivnich 5 deti a jedna teta, takze jaka je sance, ze se nekdo spletl a jaka je sance ze mame doma skryteho prenasece? :D

Offline andulka01
Avatar
10761 příspěvků moje polička 21. října 2021 19:50

rasaNori brala bych to tak, že to maj obě, s nejvyšší pravděpodobností se tomu stejně nevyhnete...

Offline rasaNori
Avatar
7743 příspěvků moje polička 21. října 2021 19:57

andulka01 synovec byl pozitivni a nenakazil nikoho v rodine

Offline Kokoska
Avatar
28391 příspěvků moje polička 21. října 2021 20:01

Prosim vas, ze ty respiratory na pracovisti plati pro vsechny, ne jen pro neockovany? Nejak se doma nemuzem shodnout. Podle me je to stejny jako vsude jinde, pro vsechny.

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 21. října 2021 20:04

Kokoska pro všechny,