Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Kan
Avatar
6957 příspěvků moje polička 22. října 2021 08:57

Turduspilaris No já už v těch reakcích taky zpomaluju.

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:03

rasaNori To máš jedno ne, doma musí zůstat obě...nebo pokud je mladší negativní, tak vlastně školka nemusí do karantény, že jo? Vůbec nevím, jak to teď funguje. 

Jinak moje nejbližší sestřenice s manželem jsou taky pozitivní, její táta je nemocný, ovšem rebel a odmítá jít i na testy (očkovaný není), aspoň nikam nechodí. Ale bydlí hned vedle mojí mámy, intenzivě se stýkají, no nadšená teda vůbec nejsem. Sestřenka má dvě malé děti, ty test teprve čeká, ovšem toho staršího si každé úterý bereme rovnou z družiny k nám domů, protože oni pracují až do večera. Naštěstí syn byl tento týden nemocný, takže jsme to zorganizovali jinak, jsem fakt ráda. 

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 22. října 2021 09:59

Potrefenáhusa je to pravděpodobné

Garfie jj, to je jasné, ale po ranním hovoru na hygienu si říkám že je to marné, je to marné, je to marné...

Offline Mulen
Avatar
4239 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:14

Byla jsem včera na malém koncertě. S respirátorem nás tam bylo odhadem 6! Přiznávám se, že jsem doufala, že další vlna bude menší, ale s tímhle přístupem to snad ani nejde...

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 22. října 2021 10:57
Reakce na Turduspilaris:

Kan Já jsem byla tak vykulená, že jsem se nezmohla ani na to bééé

​To si nevyčítej, jak pravil kterýsi klasik, pohotová odpověď je to, co vás napadne druhý den ;-)

Offline slniecko admin
Avatar
17572 příspěvků moje polička 22. října 2021 11:06
Reakce na Kan:

​Mělas babě říct, že ti lepra rozežrala nos a není to moc pěknej pohled. Já bych ji ještě pomalu pohadila po ruce. 

Inak ja musím povedať, že som teraz strávila týždeň v Amsterdame, kde sú síce miernejšie opatrenia (ale zas majú aj kus miernejšie čísla, žeáno), ale teda dodržiavajú ich tak precízne, že mám tu občas chuť niečo do niekoho hodiť (zatiaľ nerealizované, s dôrazom na ZATIAĽ )

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:19

Mulen Lidi pořád řeší lockdown, bude se zavírat, nebude. A stačilo by jen dodržovat to, co se má. Ale mám.pocit, že už lidem nejde o roušky, ale berou to jak třídní boj. Tolik emocí, když jen poprosíte, aby si nandali v obchodě roušku! Včera už nám tu paní pohazovala botama a ječela jak pominutá, že jde zrovna z nemocnice, kde byla na testech a je negativní. A kdo to má jako vědět? Pohotové odpovědi mi napadají, až tak 2 hodiny poté, ale stejně jsou k ničemz, protože bojovníci jsou tak rozohněni, že nevnímají. 

Offline Kokoska
Avatar
28262 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:25

ionicera v tom s tebou souhlasim. Taky mam pocit, ze hlasy odpiracu a popiracu vseho zesiluji, takhle se z toho fakt tezko dostanem. A kvuli tomu ti, kteri vsechno dodrzuji, se s tim budou o to dyl otravovat, az je to prestane bavit taky.

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:45

Opatření na MU od pondělí: "Zaměstnanci i studenti musí nosit ochranu dýchacích cest (míněn respirátor) ve všech prostorách MU, vyjma pobytu na jednom místě bez přítomnosti jiné osoby, vyjma přednášejících, řečníků a studentů cvičících, zpívajících či usazených při výuce za podmínky, že se v učebně nachází nejvýše 30 osob a tyto dají jednoznačný, jednomyslný, výslovný a bezvýhradný souhlas k tomu, že použití ochrany dýchacích cest není nutné."

Online continuity
Avatar
33624 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:49

Mě teda pěkně naštval ten pokus o prodloužení podzimních prázdnin. Cely národ na opatreni s prominutím dlabe, a první co koho napadne je zas zavřít školy. U nás to teda odpružili všichni ředitelé, ale je hezky vidět jak se to zas vyvíjí. 

Offline Garfie
Avatar
23903 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:49

Jitka77 Zapomněla jsi na to nejdůležitější, zákaz společných setkání na kolejích!! :-) (pokud teda správně chápu zkratku MU)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 12:54

continuity u nás naopak všichni zavřeli, DDM dokonce zrušilo i příměstské tábory. Taky mám opět pocit, že se zase budeme vozit po dětech:( Aspoň, že zatím děti nemusí nosit respirátor při výuce.

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. října 2021 12:54

continuity u nas to odpruzila radnice po dohode s rediteli a P6 planuje testovat 1.11. deti na vlastni naklady. Tak uz se pripravuju psychicky na OCR. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 13:01

Lamicka ségra chodí na gympl na prahu 6 a ti teda volno mají (vím, jiný zřizovatel), ale hlavně se prý jedenkrát týdně testují celou školní docházku.

Offline martek01
Avatar
1438 příspěvků moje polička 22. října 2021 13:07

nemáte někdo předplatné na denik N?

chtěla bych si přečíst tento článek, manžel je astmatik a v respirátoru nemůže dýchat a mít ho v práci je pro něj obří utrpení. Tak jestli spadá do těch vyjímek

https://denikn.cz/732928/pracovat-lze-dal-i-bez-respiratoru-objevili-jsme-dulezitou-vyjimku-kterou-vojtech-nezminil/

Offline SunEclipse
Avatar
3105 příspěvků moje polička 22. října 2021 13:18

martek01 sice mám předplatné, ale nejsem v klubu, takže nemůžu odemykat, ale jde tam o

Opatření o nošení respirátorů totiž výslovně uvádí, že je lidé musí nosit tam, kde „dochází na stejném místě a ve stejný čas k přítomnosti alespoň dvou osob vzdálených od sebe méně než 1,5 metru“. Deník N o tom informoval již včera v přehledu nově vyhlášených povinností.

„Pokud zaměstnavatel zorganizuje své podmínky na pracovišti tak, aby pracovníci měli od sebe dostatečné rozestupy, pak tito pracovníci respirátory mít nemusí,” potvrdil redakci mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 14:05

Turduspilaris

Kašlem na ně

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:12

Evaeva my reditelske volno taky mame, ale dlouho planovane (kvuli stavbe ve skole), ne covidove. 

Offline Jitka77
Avatar
1134 příspěvků moje polička 22. října 2021 14:12
Reakce na Garfie:

Jitka77 Zapomněla jsi na to nejdůležitější, zákaz společných setkání na kolejích!! :-) (pokud teda správně chápu zkratku MU)

​Jo, ten je tam taky. Kopírovala jsem jen bod týkající se respirátorů ve výuce.