Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 16:38

dynda s takhle malými dětmi neuděláš nic. Navíc už jsou asi nějakou dobu nakažené, takže bych řekla, že už si to chytla a nebo už to nechytneš.

Online rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 22. října 2021 17:04

711990 my mame od ctvrtka chyceny nosohltan, rymu a kasel, ale covid to dle pcr testu neni. Sara mela prvni priznaky uz ve stredu, pokud za nej budu povazovat tu vyrazku. V patek uz mela rymu a kasel. Pozitivni z ag testu byla uz ted ve stredu, z pcr az dnes. To prisuzuju tomu ze vyter ji delali 2 vteriny z pusy a z nosu nic, zatimco dnes to vzali komplet. Bara ma uz tak 3 dny mirne zvysenou teplotu, dnes trosku pokaslava.

dynda Na opatreni doma, no jak to chces udelat, pradlo peru se sanytolem, myjou si ruce a jdu po nich aby si zakryvaly pusu kdyz kaslou. KKapesniky rovnou hazu do kose, at se tu nepovalujou a hlidam at nam nepijou z hrnku. My jsme oba ockovani, tak budeme doufat ze kdyz mame jinou virozu, ze covid nas obejde...

žluťásek ale po dnesnim hovoru s hygienou se ani nedivim. Jeden by rekl ze po roce a pul uz to budou mit nejak nacvicene, a nula nula nic. 

Offline Kokoska
Avatar
28155 příspěvků moje polička 22. října 2021 17:22

Dneska jsem byla na Chodove, kde ockujou Tecku, a lidi fronta, hodne dlouha. Kdyz jsem tam byla s nasima holkama nekdy v pulce zari a zacatkem rijna, nebyl tam skoro nikdo. Tak snad se to trochu zase pohne, aspon malinko, i kdyz z donuceni.

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 22. října 2021 18:22

žluťásek jo to nam rikali v breznu 2020, ze negativni dite (8 let) mame izolovat od nas pozitivnich

Jste v karantene? 

Offline žluťásek
Avatar
7584 příspěvků moje polička 22. října 2021 18:42

Lamicka nene, rodina. My máme nějaký záněty průdušek, antibiotika a jsme doma už tři týdny. To je taky moc bezva

Offline Lamicka
Avatar
13323 příspěvků moje polička 22. října 2021 18:56

žluťásek tak se drzte! 

Offline letfenixa
Avatar
7915 příspěvků moje polička 22. října 2021 19:06

rasaNori držím palce!

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 22. října 2021 19:22

Samara To nemůžeš říct, že vakcina je bezpečnà. Všechno se ukáže časem. A i když jsem očkovanà, rozhodně bych byla proti tomu, aby to bylo povinné. 

Online rasaNori
Avatar
7684 příspěvků moje polička 22. října 2021 19:46

ionicera momentalne s dvema nemocnyma detma bych byla vdecna za moznost je naockovat. To jen tak na okraj... 

Offline moora
Avatar
7500 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:05
Reakce na Lamicka:

Psala mi kamaradka, ze se byla ockovat v UVN a pry uz zase ockuji jako o zavod. Otazka, zda je za tim zhorsujici situace nebo konec testu zdarma. 

​nepochybne za b)

Offline Kan
Avatar
6876 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:25

Dnes na Open House Brno v kině Scala mělo respík jenom pár lidí. Sice studenti u vchodu kontrolovali bezinfekčnost, nebo očko, ale na besedě a v kavárně teda velký špatný, včetně Adel. A to dělala vakcinaci reklamu.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:26

rasaNori Vidíš a zrovna u dětí bych si už vůbec jistá nebyla. U synovce to jeho lékařka vůbec nedoporučila. Že u dětí je proti očkování. Věřím a přeju vám, abyste měli hladký průběh a získali protilátky takto. 

Offline Zuzuli
Avatar
2123 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:32

rasaNori ionicera nas ten kovid ted tak tesne obchazi, ze bych malou rada nechala naockovat taky. Ne jen jako ochranu pred nakazou, ale i jako snad zaruku mirneho prubehu. Ale my jsme proockovaci rodice, mala vsechno vcetne nepovinnych vakcin, jen plane nestovice zatim nedostala, ackoliv jsou v planu. Nase detska se na to ockovani deti taky netvarila odmitave, azbude mozne (ale ona chodila ockovat do ockovaci centra dospele proti kovidu). A tez s muzem automaticky pocitame s tim, ze pujdeme na treti davku, az bude cas, stejne jako vsichni v me rodine.  

Online continuity
Avatar
33363 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:37

ionicera i u dětí je ten long COVID problem. Muž má pořád narušený čich, za chvíli to bude už rok a to je vlastně úplně prd z toho,co vsechno se muze stát. 

A to jsou prokázané věci. Zato důkazy hromadné o nebezpečnosti nebo dlouhodobých negativních účincích vakcín pořád chybí.

Offline Sweet Potato
Avatar
34763 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:38

Online continuity
Avatar
33363 příspěvků moje polička 22. října 2021 21:41

Sweet Potato tuším se ty testy měli přestat platit už dávno.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 22. října 2021 21:49

Zuzuli já bych asi taky děti naočkovat nechala, už třeba kvůli tomu postcovidovému syndromu. V řádu měsíců prý bude nějaká vakcína dostupná i pro děti, ale předpokládám, že to bude pfizer, ten by měl být od pěti let. To se nás zatím netýká.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 09:11

Včera ráno jsem se zaregistrovala k třetí dávce, už odpoledne přišel pin2 a termínů na výběr je hafo, takže za mě vše funguje, jak má.

Offline Maky
Avatar
228 příspěvků moje polička 23. října 2021 09:18

Mermaid lokalita prosím?

Tady to tak super není (okresní město Středočeský kraj). Praktici neockuji nebo jen někteří. Minimální odběr je 50 dávek a tolik lidí dohromady prý nedají aby mohli očkovat průběžně. Velká očkovací centra v okolí byla zrušena a přesunuta do prostoru nemocnic, tak ta kapacita taky není úplně velká. Dojezdove vzdálenosti z okolních obcí 20 a více km.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 23. října 2021 09:47

Maky Praha, nemocnice Na Františku. V Praze to asi bude v dostupnosti obecně lepší, to je jasný, ale zkus nemocnici v Berouně, jestli bydlíš poblíž, tam byla na prvních dvou dávkách mamka a měla tehdy termíny taky prakticky obratem a koukala jsem, že píšou, že mají volné kapacity na 3. dávku.