Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Magráta
Avatar
7779 příspěvků moje polička 21. října 2021 10:47
Reakce na Vlm:

my byli v neděli poprvé od začátku kovidu na obědě.Je to restaurace na vesnici,nedaleko města, jezdí sem spousta lidí na obědy z firem z okolí, lidi cestou na výlety, spíš taková jídelna to je, ale slušně vaří,obsluha je rychlá a ceny příznivé, fungovali celou dobu přes výdejní okénko.Vešli jsme s manželem s respiratory a byli tam jediní,nikdo,ani obsluha nic.mluvila jsem o tom s kamarádkou a prý u nich je ro v restauracích stejné,v létě ale byli pár dnů v Praze a v hotelu i restauraci měli respirátor všichni a odkládali jen při jídle.

Jinak u nás byly v pondělí z devíti tříd na ZŠ sedm v karanténě,asi ze 160deti ve školce 102doma.V práci nosíme respirátor pořád a většina klientů taky, občas někdo zapomene, pár lidí prostě nenosí.dezinfekci používají většinou důchodci.

​byli jsme o víkendu na Šumavě a v restauracích apod jsme byli prakticky jediní s respirátory (nikdo tedy na nás nekoukal jako na blázny...) 

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 21. října 2021 10:50

Kokoska tomu rozumím,i duky tomu že na opatření kašlou, můžou čekat, že je někteří budiž posílat do háje, stačí si přečíst diskuzi pod článkem na téma koronavirus.

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 21. října 2021 10:52

Magráta přitom ten respirátor mi přijde jako to nejmenší co může udělat každý pro sebe i pro okolí

Offline brrr
Avatar
10054 příspěvků moje polička 21. října 2021 10:59

Přiznávám, že v hospodě taky respirátor nemám, jinak ho nosím všude. Tady ve Slezsku je to v jak kterém obchodě, někdy nemají ani prodavačky. Třeba v Globusu nemá respirátor pár lidí, většina má (o tom, že blbě nemluvím). U nás na vesnici taky většinou všichni.

Online dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 21. října 2021 11:17

O víkendu v Plzni v zoo jsme byli taky ojedinělí, kdo si respirátory na toaletách a v pavilonech nebo u stánku nasadil, viděli jsme kromě nás asi ještě dvoje lidi, o kterých jsme zavtipkovali, že jsou to asi taky Pražáci. A poslední víkend, kdy jsem provázela, už jsem taky měla několik konfliktů kvůli respirátoru. 

Offline Lamicka
Avatar
13373 příspěvků moje polička 21. října 2021 11:45

Garfie jezdim mhd neustale a vidam jen par jedincu bez rousky/respiratoru. O vikendu je tu vic turistu, to muze byt tim. Do divadla kvuli tomu uz nechodim, nechci nikde travit 2-3 hodiny v respiratoru, mota se mi pak hlava. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. října 2021 11:46
Reakce na Kokoska:

Vlm jo, předváděli, ale realita byla / je trochu jiná. Nechápu, když si přijde pingl pro objednávku, proč nemůže sejmout QR kód, je to pár vteřin. Nebo tam, kde personál usazuje hosty, to můžou udělat rovnou u dveří. Spíš mají strach, jak se budou dohadovat s těma, co požadavku nevyhoví.

​Strach ano, ale ne o dohadování se, nýbrž o kšeft. Hele my to vidíme u nás na bazénu. Spadáme pod město, tudíž stále tu "bezinfekčnost" kontrolujeme a je to sakra znát na té návštěvnosti obzvláště od konce léta a začátku podzimu, co otevřely i okolní soukromé plavecké haly, kde tu kontrolu dělají buď polovičatě nebo vůbec.

Jako nelze provozovatelům něco nařídit a očekávat, že se bez nějakých kompenzací připraví o tržby.

Kór když ti provozovatelé zjistili, že kontrola shora, zda kontrolu provádí, fakticky neexistuje.

Offline Kokoska
Avatar
28392 příspěvků moje polička 21. října 2021 11:57

wendulka taky pravda. Me vzdycky stve, ze v jinych zemich to fungovat muze, ale u nas se hledaji duvody a prekazky, proc to fungovat nebude. 

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 21. října 2021 12:00

Kokoska naprosto souhlasím

Offline Garfie
Avatar
24025 příspěvků moje polička 21. října 2021 12:07

Lamicka Může být, ony to ani nebyly žádné davy, jen mi to přišlo prostě srovnatelné jako u nás v Olomouci. Jo a extrémní množství lidí, co má roušku pod nosem, tak to jsem si teda všimla. V tom divadle jsem se lidem ani nedivila, je to fakt dost nepříjemné. Navíc se mi opravdu celou dobu mlžily brýle, i když v běžném provozu se to zase tak moc často nestává. 

Offline Kokoska
Avatar
28392 příspěvků moje polička 21. října 2021 12:08

Jeste bych rada podotkla, ze ceny, ktere nektere restaurace nasadily po covidu, jsou vic likvidacni nez povinnost kontrolovat ockovani. Par testovin se ctrymi kousky kurete, ani ne nijak extra ochucene a ne uplne teple, za 260 Kc a k tomu ledabyla obsluha, tam uz se budu hodne rozmyslet, jestli tam jeste nekdy zajdu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 21. října 2021 12:09

Kokoska 

To mě taky.

Ale tak nečekala jsem, že by Bureš na rozloučenou přišel s nějakým opravdu funkčním opatřením.

Offline Vlm
Avatar
882 příspěvků moje polička 21. října 2021 12:21

u nás v JČ,budou celý příští týden týden ve většině škol prázdniny.tak snad to pomůže.

wendulka jako jediné funkční opatření, vidím zavřít se doma s dostatecnym množstvím potraviny, utěsnit otvory mechem a vylézt na jaře, což asi neprošlo.Nemyslim, že by vláda jak takhle nebo ta nová, přišla s nějakým zázrakem

Online dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 21. října 2021 12:34

Já si myslím, že dlouhodobě funkční řešení je očkování. Bohužel si spousta lidí myslí, že je to jen "chřipečka", tím, jak jsou staré známé nebezpečné nemoci díky očkování už téměř vymýcené, tak nějak odmítají vzít na vědomí, že tohle je prostě nová nebezpečná nemoc, která jen tak nezmizí, a pokud nechceme od podzimu do jara umírat a být zavření doma, to očkování je imho jediná cesta.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. října 2021 13:05

dzizisketa souhlasím s tebou

Online dzizisketa
Avatar
7489 příspěvků moje polička 21. října 2021 13:29

Evaeva

Dík, já jsem si to musela odložit v nějakém safe space. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 21. října 2021 13:35
Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:02

continuityže? Jen čekám až začne machrovat Zima...

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 21. října 2021 14:10
Reakce na Mirka:

nika Vloni bylo pravidlo, že s covidem se k lékaři nemá chodit, až když se člověk dusí, tak volat záchranku, aspoň takhle jsem to chápala. To snad letos není, ne? 

​Je to první informace, kterou ti řekne hygiena, když jsi v karanténě. Syn byl na začátku září ve zbytečné karanténě a  první věta ....hlavně nechoďte k lékař a volejte si záchranku. 

Doktor ze záchranky říká, že hlavně staří lidé si ji volaj až je pozdě, že kdyby je viděl lékař v začátku, tak tolik úmrtí nebude.