Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:26

V Nemocnici Na Bulovce je nyní devět zdravotníků nakažených novým typem koronaviru. Sdělila dnes mluvčí nemocnice Simona Krautová, i nadále pracují a mají při tom respirátory.

Už týden mi tam leží babička

Dneska to na mě nějak doléhá teda. Jak to minulý týden vypadalo pozitivně, tak dnes už v podniku skoro ani noha. Jak je vidět i tady, lidi už se pomalu bojí i rozvozu ... Pomalu už lidi ruší i letní akce, festivaly, svatby, dneska mám fakt pocit, že konec je v nedohlednu. Chtělo by to alespoň maličké světýlko na konci tunelu. Jinak jsem ráda, že Prymula v čele krizového štábu končí. Své podle mě udělal, snad žádný stát nešel do tak tvrdých opatření tak brzo, tak věřím, že to prostě musí přinést efekt. Ale teď je potřeba trochu tu paniku zmírnit a celý to trochu zlidštit a na to je podle mě Hamáček dobrá volba. 

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:30

Další článek o té sestře. Něco je jinak. Vypadá to, že se nakazila, ale nezemřela na to. Ani to pozadí snad nechci znát. Opravdu se v těch kolektivech, kde se objeví někdo nakažený, řeší, kdo za co může? To by mě vůbec nenapadlo. A ta medializace je úplně padlá na hlavu

zdravotní sestra

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46058 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:31

MP Meri  nadale pracuji jo? pochpila bych kdyby se po nemocnicnich chodbach valely stovky nakazenych a nikdo nestihal, ale ted?!

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:33

viktorka_od splavu Už předčasem jsem sem dávala link na karanténování zdravotníků v práci.

Offline continuity
Avatar
33641 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:33

MP Meri Prymula měl být od začátku členem, to bylo správné, ale krizový štáb by měl vést politik. 

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:33

MP Meri Na mě Hamáček působí jako racionální člověk se zdravým selským rozumem, to je podle mě pozitivní, když vidím třeba A. Vojtěcha, tak mám pocit, že z něho přímo vyzařuje bezradnost...

A k té zdravotní sestře - podle ČT24 se R. Prymula vyjádřil, že nezemřela na Covid-19... //Než jsem post dopsala, tak už se to tu výše objevilo, pardon...//

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:34

MP Meri Na to, jak od začátku vláda mluví hlavně o ochraně těch nejzranitelnějších, mi postup v případě LDN, nemocnic, domovů pro seniory ap. připadá úplně opačný. Žádná karanténa, minimum ochranných pomůcek a taky žádný plán, jak ty případy řešit.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:34

Mirka Tenhle článek je hrozný. My nesmíme ani naznačovat.

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:35

Pavlena diky.

Offline continuity
Avatar
33641 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:35

MP Meri to mi je líto, že se to u vas zaseklo. Třeba se to zas rozjede. Já to mám k vám přes celou Prahu, jinak bych zaskočila. 

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:38

Pavlena Proč bych se zlobila? Netvrdila jsem, že to tak bylo myšleno, proto jsem se zeptala. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:42

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:43

Jinak mam pocit, ze na mě ten stres už začíná pomalu doléhat. Jsem normálně v pohodě a pak se mi několikrát za den stane, že mi jakoby uplně ztěžknou nohy a nemůžu se pohnout. Udělá si mi divně kolem žaludku ... za pár minut je to zase dobrý, ale začíná to bejt čím dál častější. Trochu se bojím, že brzo dojde na nejhorší a rozbrečím se

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33701 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:48

MP Meri já jsem ke konci uplně čekala, že napíšeš Trochu se bojím, že brzo dojde na nejhorší a pořídíme si druhý dítě  (sorry a tlapkám moc, já mám taky různý děsy)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:49

MP Meri prymula začal dobře a skončil z mého pohledu jako člověk opilý tím, že se jeho názorem řídí celý národ.

Online Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:51

Mirka Je to hrozné, ti zaměstnanci se přitom snaží být zodpovědní! Ještě před mimořádným opatředním jsem měla domluvenou hospodu s kamarádkou, která pracuje na LDN (není zaměstnanec, ale dochází tam jako nemocniční kaplanka) a ta mě podrobila křížovému výslechu než se mnou šla na kafe. Říkala, že staniční sestra a lékařky už minimálně měsíc nikam nechodí a dodržují v podstatě dobrovolnou karanténu. A to bylo na začátku března!! 

Offline continuity
Avatar
33641 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:51

MP Meri já už brečela několikrát, co jsme tady zavření. Zrovna pláč, pokud uleví, je v pořádku. 

A ty pocity uzkosti znám taky důvěrně, teď jsem se trochu uklidnila, protože jsou všichni z blizke rodiny alespoň v Praze a už 2x bylo v Bille normálni zboží. Předtím snad dva týdny to byla hrůza, nebyli tam fakt ani základníi věci: cibule, brambory, kořenová zelenina (o nějakých specialitách nemluvě).

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:53

MP Meri Ja brecela uz minuly tyden a pak jsem se prepnula do modu smireni se situaci (nebo jak bych to nazvala). 

Offline Karja
Avatar
35823 příspěvků moje polička 30. března 2020 16:01

MP Meri Moc vam drzim palce, jak s babickou, tak s podnikem. 

Online Garfie
Avatar
23922 příspěvků moje polička 30. března 2020 16:01

Já mám tohle trochu ulehčený, nedávno dala jedna moje kamarádka, co žije jako hokejová manželka někde na Sibiři, takový příspěvek na FB o tom, že pro ně žádná změna (jsou teď na prázdninách v ČR), že prostě žijí v izolaci, skoro nechodí ven, s dětmi se učí doma, s přáteli si píše a s rodiči volá přes skype...jako to je úplně přesný, já si tohle taky nacvičila v Japonsku, ten všední život byl skoro stejný. Dokonce i ta vnější hrozba tam byla, protože nám nad hlava lítaly Kimovy rakety a věčně houkaly sirény. Myslím, že i proto to teď snáším fakt dobře já a hlavně děti!

MP Meri Drže se, to se zase překlopí!!