Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:55

Sweet Potato jezis fakt? Ja to beru spis sama pro sebe jako dukaz, ze uz mi ta situace taky mírně leze na mozek. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:00

Sweet Potato kdyby to tak bylo, tak by ji proboha snad neuváděli jako oběť koronaviru.

Offline Kokoska
Avatar
28270 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:01

Fakt nevím, jestli je potřeba uvádět detaily o zemřelých. Pak to vede k takovýmhle dohadům a spekulacím. Na internetu prý bylo u toho článku chvilku video, jak někde stojí policajti a přijíždí pohřební auto, vypadalo to prý jako u nějaké nemocnice (viděl to manžel, já ne). To mi už přijde dost přes čáru, taky prý to za chvilku stáhli.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:03

Kokoska já si myslím, že je spíš zbytečné uvádět jakékoli údaje.

ale když už se uvádí, tak u všech. nebo u nikoho. natož když se uvádí u 90letých důchodců se třemi nemocemi, ale u sestry z nemocice se najust nenapíšou. to je naprosto nemožná práce nejen novinářů, která právě nahrává panice a prohlubuje nepříjemnost už tak blbé situace.

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:12

barbucha jo, hlavně ve světle těch očkovacích kauz. U spalniček kolektivní imunitu dávno nemáme, já třeba už ani nemám protilátky, akorát nestíhám očkování. ( Chybí mi teda i třetí dávka encefalitidy a obě děti mají rozockovane meningokoky, coz je taky pěkně  pruserova nemoc). 

Online Zu
Avatar
2529 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:15

Pinot Noir za sebe musím říct, že nesbírají pořád ti samí lidé jako před tím... jako jak jsem zvyklá sbírat bobky, tak je sbírám i zahalená, ale jiní a pořád ti stejní pejskaři jako potkávám normálně se nestydí fakt přímo přede mnou nechat vy... a jít dál. Ale jsem dost plachý a na nikoho neječim teda, jen když sbírám od svýho psa, tak občas vezmu rovnou i cizí, protože kdo do toho furt má šlapat. a jsem z toho furt tak nasraná, že jsem minulý týden uvažovala o rozvěšení cedulí. Nejvíc bordelu je u jedinýho koše v ulici! nechápu, já tam směruju po obchodu z bytu psa schválně, abych se s tím nemusela nosit a stěžuju si sama sobě na nedostatek košů a ty lidi jsou líný ohnout hřbet!! 

Pardon za elaborát, ale vězte, že pejskaře to s*** úplně stejně jako vás!

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:16

Garfie no ono to nebylo podle práva, to je bezpochyby. Spíš i lidsky mi to přijde šílený. 

Výpověď je neplatná, ale oni nemají zaplacené zdravotní pojištění a jsou ze dne na den na dlažbě, pokud dojde k soudu, potáhne se to v tehmt situaci spíš roky než měsíce.  Co na to řekne pracák? Zaregistrují je vůbec?

Offline RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:16

continuity jo vidíš! já mám už dva měsíce v lednici 2.vakcínu proti encefalitidě... jsem to odkládala jakože "až přejde to chřipkový období, přece teď nepolezu k obvoďákovi"...

Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:18

Kokoska podle mě meli zůstat u toho věku a smytec. Pořád tu je ještě právní úprava na ochranu osobních údajů a ani výjimečný stav na tom nic nemění. Taky to podle mě akorát přiživuje paniku. Řekla bych, že nejpozději večer to Babiš zas v nějakém rozhovoru vytáhne jako zdůvodnění čehokoliv se mu bude hodit. 

Offline rasaNori
Avatar
7713 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:19

continuity mala ma jit za 2 tydny na druhou hexu, starsi ma v lednici uz 3 mesice bexsero. Taky nevim kdy se k tomu dostanem. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:20

continuity 

Já ještě protilátky mám

Ale jako tohleto skuhrání... jsme snad tady pupek světa nebo co? dyk nemaj všichni to štěstí aby si mohli dopřát očkování proti chorobám, na který denně zdechaj lidi v jinejch částech světa - a dělá se kolem toho takovej povyk? Inu nedělá páč je to prostě běžný... a eště nad tím některý jurodiví  vohrnujou rypák!

Zu 

U nás se tak zmnožily hromady, že to je vo hubu... trávníky přímo před vchodama jsou posetý A čím větší, tím častější

Offline Garfie
Avatar
23915 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:21

continuity Jako je to neuvěřitelná sprosťárna od majitele, to teda bez diskuze!! 

Offline RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:25

Zu taky sbírám pořád stejně, i v roušce!

tuhle jsem ale na cestičce u nás ve čtvrti zaregistrovala tak nějak nepřirozeně ze země trčící klacek, píchlej byl do psího hovna a na něm vraženej A4papír se vzkazem, ať si majitel laskavě to corona-hovno po svym čoklovi uklidí! ... klacek, hovno i papír jsou tam furt - nejspíš pejskař nebyl místní a jen náhodou procházel

Offline DruI
Avatar
3248 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:27

Zu Já vždycky říkala, že u nás je venku furt tolik lidí, že je těm pejskařům blbý nezbírat, ale teď jak se venku vylidnilo, tak to některým bewjt blbý přestalo :o( A to my tady i těch odpadkovejch košů máme dost.

Offline euridike blogger
Avatar
3490 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:29

continuity

Moc ráda čtu Tvoje posty, vyhovují mi //obzvlášť v téhle době// neemotivně a racionálně podané informace, díky…

//A stejně tak barbucha ...//



Offline continuity
Avatar
33639 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:31

euridike diky

Offline barbucha blogger
Avatar
30575 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:39

euridike 

Dík

Za odměnu konečně taky trocha zdravýho rozumu: https://echo24.cz/a/SyLDa/covid-19-se-precenuje-nas-imunitni-system-pandemii-zvladne

Delší, ale celkem příčetnej hlas odborníka

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:46

RoSa Ono i teď je stejné riziko s tím očkováním, jak v době chřipkové epidemie. Ještě ke všemu teď ani nemáš žádnou jistotu, že jsi v pořádku. Myslím, že se vůbec momentálně neočkuje, my máme očkovací středisko zavřené.

Offline RoSa
Avatar
8203 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:49

Renusatko no právě tak jsem to myslela: chtěla jsem se vyhnout jen blbý chřipce, ale dycky může bejt ještě hůř... ale tak zase si říkám, že je to fuk, jestli je ta vakcína v mojí lednici nebo v lednici někde v lékárně...?

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:52

Ta úmrtnost v ČR - cca 300 lidi za den (přibližně stejně jako porodu), přehledný tabulky jsou k dohledani na stránkách Českého statistického úřadu.