Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33704 příspěvků moje polička 30. března 2020 09:55

Tak toto mě fakt nasralo. Do Karavany jsem občas chodívala, tak už ne, ani po otevření.

Že někdo může dostat výpověď zpětně, to by mě nenapadlo ani v nejdivočejších snech.

Online Pinot Noir
Avatar
24484 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:01

DruI zrovna včera jsme (zase) byli na trampolíně, takových 10 metrů od brány na naši zahradu, a ženská nechala vysrat psa přímo uprostřed té brány a šla dál. Tak jsem na ni zařvala, ať si to hovno laskavě uklidí, cosi pindala, tvářila se jako vrah, ale uklidila to. Lidi si myslí asi, že jsou v těch rouškách anonymní, nebo co. Přitom podle psa moc dobře vím, že je z bytovky, kde máme byt. Starám se právě i o ten pruh zeleně mezi naším plotem a ulicí, a jít tam vytrhat plevel, to chce silné odhodlání i normálně, teď to bude horor. Nemůžu na té trampolíně hlídkovat nepřetržitě

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:06

viktorka_od splavu já se už od začátku týhle situace tak trochu divím, co vlastně armáda dělá. čekala bych, že bude prostě dělat jakýsi úkony v oblasti veřejnýho zdraví, co já vím, ale prostě něco. ideálně bych viděla nějaký technický zabezpečení testovacích drive-in center, společně se zdravotníkama. tak mi to vrtalo hlavou a zrovna se mi ozval takovej známej, co je v armádě. tak prej byl na hranicích společně s PČR hlídkovali - chytili nějakýho rakušáka, co vozil přes hranice močůvku. strašně si pochvaloval, že je lidi všude vítali a hostili. a teď je prej v kasárnách, nudí se.

Offline Kokoska
Avatar
28313 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:10

0zero7 maminka prodává bižuterii nebo takového něco, nebo si to pletu? Nešlo by to on-line? Podpořili bychom ji :)

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:13

Mirka to by me fakt zajimalo, co ma vojsko tak nutneho na praci, ze nema cas

​Připravujís e na digitální karanténu, co mají mt pod palcem:

https://www.idnes.cz/brno/zpravy/test-chytre-karanteny-nahradi-plosna-opatreni-armada.A200330_074236_brno-zpravy_blj

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:16
Reakce na Renusatko:

A666 Právě proto si myslím, že by měly být informace. Sice chápu přání rodiny za normálních okolností, ale tohle potom vyvolává moc otázek.  

​Já teda naivně předpokládám, že ty kontakty (zejména blízké, jako spolupracovníci na oddělení) jsou informováni...... Ale po zkušenosti, kdy nám nechtěli říct, zda je nákaza na oddělení kde leží babička nebo ne je to otázka....

Soukromí se musí chránit i teď (jako pořád jsme v demokracii, máme lidská práva etc.), ale informace proč zemřela doma a nebyla hospitalizovaná snad není zas tak soukromá.....

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:17

A666 brnenska detska nemocnice je straslivej spital, straslivej:-/

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:25

A666 o všech ostatních pacientech sdělovali věk, že měli takové a takové komplikace, rakovinu apod., nesdělit to zrovna u sestry mi přijde...já nevím, prostě špatné. i když pro její rodinu to samozřejmě také je určitě hrozné.

Offline Magráta
Avatar
7771 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:31

Jiná Realita ono se prý snad ani neví, jestli jde o sestru, která pracovala na infekčním nebo ne (ale slyšela jsem to ráno, tak možná už to má další vývoj)

Offline Krehutka blogger
Avatar
3511 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:32

Jiná Realita já si tu zprávu přečetla hned po informaci o hesenskem ministru financí, co spáchal sebevraždu a napadlo mě, jestli neudělala to stejné .

Patrně vedlejší efekt sociální izolace na mé straně. 

Offline rysamona
Avatar
835 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:40

Mirka to by me fakt zajimalo, co ma vojsko tak nutneho na praci, ze nema cas

​Ja to reknu: nic. Manžel je voják, docela dole na žebříčku hodnosti ale nadává tu jako špaček, že nejdou někam pomáhat. Pravidelné u zpráv kleje proč to nedělají vojáci když na to mají vybavení. Jenže když máte ministra a hlavní velení které vlastně neví co vojáci všechno umí tak je to těžké

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:43

rysamona hm, ja myslela ze je nechavaji v zaloze az bude hur/lidi zacnou panikarit.., tak nevim co je horsi..

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:43

A666 Brněnská dětská nemocnice nedodržuje práva dítěte ani normálně. Když byl syn malý, tak jsme tam 3x leželi a hádali jsem se tam pokaždé, jestli máme nebo nemáme právo tam být s ním. Jak píše viktorka_od splavu strašnej špitál. 

Online RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:44

rysamona tak může to být záměr - šetřej si je na pak

Offline rysamona
Avatar
835 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:46

viktorka_od splavu na co čekají, těžko říct. Myslím že hůř už je a armáda by dle mého lidí uklidňovala. Jinak co vim, taky jsou rozdělení aby se nepotkávali,  ale určitě by mohli dělat víc.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46069 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:47

Renusatko no a prednostce infekcniho bych nesverila ani krecka, znam z doby kdy byla primarka.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:47
Reakce na continuity:

Osobně si nemyslím, že je to nakažlivé jak svině. s těmi rouškami a důsledným mytím rukou jsem toho nazoru, že je riziko při takovém letmém beznem kontaktu dost minimalizované. Ten reprodukční faktor se pořád odhaduje v závislosti na opatrenich kolem 2-3, cca dvounásobek běžné chřipky. Pro srovnání, spalničky mají kolem 18.

​Teď to sem nesu - ráno jsme měli přednášku... A je to tak, spalničky jsou desetkrát horší/nakažlivější.

Už mi ta panika začíná lízt na nervy, hergot kdy jindy se denně na hlavních stránkách uvádí počet mrtvejch?! To jindy lidi neumíraj, nebo teď umíraj jen na koronu? Dobrý skóre teda, za chvíli budem mít přelidníno, jestli přicházíme denně jenom o dva lidi!

Offline Sweet Potato
Avatar
34835 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:49

Krehutka Tahle teorie už po internetech dost jede. Plus potenciální důvod, proč to jako měla udělat.

Offline Garfie
Avatar
23937 příspěvků moje polička 30. března 2020 10:50

continuity Jasně že nemůže (minimálně jednostranně), vůbec toto nemůže udělat, právo je naprosto jednoznačně na jejich straně (pokud to proběhlo takto). Pochopila jsem z toho, že ani nedostali výpověď.