Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline barbucha blogger
Avatar
30579 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:54

eM 

Ale nevěší se to každej den na hlavní stránku Seznamu

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 30. března 2020 11:56

barbucha To nevěší

Ja si to někdy před týdnem hledala, abych si ujasnila, v jakých číslech se pohybujeme.

Offline Pinot Noir
Avatar
24441 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:05

Zu já to vůbec netvrdím jako fakt, jen mě to tak napadlo, když ženská, kterou znám, a která zná mě, nechá psa vykadit přímo ve chodu do zahrady, navíc před mýma očima, že to může být tím, že si myslela, že ji nepoznám

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:19
Reakce na Garfie:

continuity Jako je to neuvěřitelná sprosťárna od majitele, to teda bez diskuze!! 

​strasna svinarna.....stalo se mi to same pred cca deseti lety a i pres jistou satisfakci pres pravnika sem mu to neodpustila.A paradox je,ze ve ctvrtek ten clovek zemrel na koronu.

Offline Karja
Avatar
35825 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:20

rasaNori Ja taky vubec nevim, jak to s tim detskym ockovanim udelam, take ma mit druhe davky. Asi to posunu proste az na leto. Malinka stejne do zadnych kolektivu nechodi, jen pribuzni, popripade neskolkove deti kamaradek. Najdu si mozne nejzazsi terminy tech jednotlivejch ockovani a snad se do toho vlezu. Taky nechci jit k doktorce, u nas je pozitivni ucitelka z materske skolky, takze tech skrytejch prenasecu je aktualne urcite plny mestecko:-/.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:22

barbucha continuity 

Hele a copak někdo zná to skutečný R u Covid-19? Dyť nikdo ani zdaleka neví, kolik je nakažených. 

Offline Karja
Avatar
35825 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:31

dynda Jo, to operovani s tim R mi prijde taky zvlastni.

Online continuity
Avatar
33644 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:32

dynda R0  se počítá ze statistik a 3 byl stav na začátku v Číně, taky se dělali výskumy na celých populacích, třeba na Diamond princess otestovali nakonec všechny.

Jinak, pokud bych si myslela, že je aktualne nakazena/ nebo již prošla nákazou třeba 1/4  populace, mě by to spíš uklidnilo.

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:41

Renusatko viktorka_od splavu Situace z článku je des. Docela se tomu i divím. Ale já má s dětskou v Brně před 6-4 lety bohužel bohaté zkušenosti a nikdy nebyl problém s doprovodem. Sice jsem z kapacitních důvodů třeba taky spala na lůžku, které každý večer přivezli na pokoj dítěte, ale domů mě neposlali nikdy. A pokud jsem požadovala přítomnost na všech úkonech, tak taky bez problémů.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:42

continuity 

Mě by rozhodně zajímala promořenost třeba v Londýně nebo NY, ale to se asi nikdy nedozvíme.

A už se nějak spolehlivě ví, že to nemůžeš chytit několikrát za sebou?

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 30. března 2020 12:57

notna No já mám děti o dost starší, ale poprvé mě tam vůbec nenechali, synovi byl asi rok a půl. U odběrů jsem vůbec nesměla být, píchli ho asi 5x, až jsem tam vthla a řekla, že už mu nic brát nebudou. Potom přišla teprve doktorka, která ho píchla hned.  Byl hodně akční, v noci jim přelezl postýlku a spadl na hlavu. Nikdo mi to neřekl, bylo mi divné, že ráno se volá neurologie a nikdo mi neřekl proč. Ležel tam s laryngitidou. Řekla mi to maminka z vedlejšího pokoje. Okamžitě jsem ráno podepsala reverz. Podruhé jsem tam šla s mladším a musela jsem lhát, že ještě kojím, jinak bych tam nemohla zůstat. Z poslední doby tam mám návštěvu s angýnou na pohotovosti, kterou jako sestra bezpečně poznám. Bohužel jsem poslala manžela a oni je poslali bez čehokoliv domů, že to není jasné a CRP mu vůbec nevzali. To bylo odpoledne. Večer jsem s ním šla ke kamarádce dětské doktorce, CRP měl 220. Byla vzeky bez sebe, že je to pořád dokola. 

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:25

Renusatko Tak to je mi líto. Já jsem byla právě příjemně překvapená, protože jsem se pobytu obávala. Kromě operace jsem byla u všeho. Na magnetické rezonanci jsem odcházela, ale až dítě usnulo. a jednou ji nemohli uspat, takže jsem tam celou dobu byla a držela za ruku. Nenabízeli to, ale když jsem požádala, tak vždy vyhověli. Zažili jsme tam toho dost  a kromě jednoho doktora si na dětskou nemůžu vůbec stěžovat. I na pohotovosti jsme byli už xkrat.

Offline Sweet Potato
Avatar
34821 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:29

Krehutka Tak nejnovější článek na Seznamu té teorii dost nahrává

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:37

notna Já jsem tam potom už chodila pouze s úrazy, vše ostatní jsem nechávala na pondělí na dětskou. Teď jsem tu angínu viděla jako úplně jasnou, takže jsem je tam poslala a on zase problém. Jinak doufám, že je to už snad lepší než dřív, víceméně jsem tam 12 let s nikým neležela ani nevyužila klasickou pohotovost. Na odborné doktory si tam stěžovat nemůžu. Na chirurgii jsme tam s oběma jako doma a jednou ambulantní infekční, kde naopak poznal mladý doktor nemoc se kterou jsme prolezli celou dětskou a nikdo nevěděl. 

Offline notna
Avatar
6524 příspěvků moje polička 30. března 2020 13:45

Renusatko Nejlepší by bylo, kdyby tu nemocnici člověk vůbec nepotřeboval.

Offline whiskas
Avatar
19527 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:24

Zarinya Myslíš ve smyslu "to má za to"? Takové Boží mlýny? 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:25

whiskas ne

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 30. března 2020 14:51

whiskas Nezlob se, ale teď jsi vyčetla v příspěvku Zarinya něco, co tam vůbec nebylo, vlastně tam byl pravý opak..

Offline Lamicka
Avatar
13349 příspěvků moje polička 30. března 2020 15:25

Priznam se, ze tyhle zpravy neuklidnuji me.

V Nemocnici Na Bulovce je nyní devět zdravotníků nakažených novým typem koronaviru. Sdělila dnes mluvčí nemocnice Simona Krautová, i nadále pracují a mají při tom respirátory.