Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 18:24
Reakce na nika:

A jedna kolegyně povida- pry si necha pichnout klidne sputnika, jen aby nemusela na stourani, nejak blbe to snáší, posledne ji tekla z nosu krev. 

​To není zdaleka jediná. Těsně před zavedením testovací povinnosti nám volala jedna učitelka z MŠ, zaregistrovaná k nám, s tím, že ona a její kolegyně chtějí a spěchají na očkování právě a pouze z tohoto důvodu, že se chtějí vyhnout testování. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 18:48

wendulka taky si neumim predstavit zivot s neustalym testovanim, me to zase tak moc neboli, ale dost me to stresuje, vzdycky mam uplny krece v břiše- tomu se porucit neda, nez mi dojde výsledek, nastesti  z toho bvv to je snad do dvaceti minut. Přiznam se, ze to tem ucam závidím, ze uz maji ocko a jsou v pohode

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 18:50

nika mám druhý termín očkování na konci května, takže se nebudu muset testovat čtrnáct dnů před prázdninami.

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 18:56
Reakce na wendulka:

​To není zdaleka jediná. Těsně před zavedením testovací povinnosti nám volala jedna učitelka z MŠ, zaregistrovaná k nám, s tím, že ona a její kolegyně chtějí a spěchají na očkování právě a pouze z tohoto důvodu, že se chtějí vyhnout testování. 

​Ale učitele se testují ve školách a skolkach sami, ne? 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:04

nika prosimte na stresech z testu ale zkus zapracovat, to je strasne zbytecny, zvlast, kdyz ty testy jsou spolehlive tak diskutabilne. Hrozne spatny se takto nicit. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:13

tv no takhle to mají na slovensku a platí jim to týden, myslím. to co píšu já tzn ten zubař, ten mi to dělal sám přímo, a pak jsem počkala v čekárně a teprv když se ukázala čárka tak mě ošetřil. píšu to jen kvůli tomu, jak zmínila Renča že u doktora se to nedělá a nikdy nebude.. že prostě mám jinou zkušenost a zjevně to jde. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:24

tv ale zase budete mit covidpas na prazdniny na pripadnou dovolenou v zahranici.

Offline whiskas
Avatar
19561 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:33

viktorka_od splavu

Fakt? Já byla u dvou lékařů a test po mně nikdo nevyžadoval .

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:37

tv 

Nevím. Mě by se  povinné testování snad zatím týkat nemělo, takže jsem po podmínkách nepatrala. Řešit začnu, až bude.

Ja žádnou z nich přece nesoudim, jen jsem to uvedla jako příklad, že mám přímou zkušenost, že i mezí pedagogy jsou motivy k očkování různé, proč prioritniho kódu vyuzily. Jiná učitelka z MŠ mí zase u vyplňováni dotazníků přiznala, že se přihlásila hlavně proto, že chce cestovat a očkování má být k tomu propustka, než že by se bála samotného covidu.

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:41
Reakce na nika:

tv ale zase budete mit covidpas na prazdniny na pripadnou dovolenou v zahranici.

​To asi budu, ale muj sambo je mladší ročník, ten očkovany určitě ještě nebude. Navíc jsou tady děti. Ani nevím, jak to bude v jejich případě ohledně cestování. Testy asi? Budeme rádi, když nám letos vyjde chata u Bruntálu, k tomu se upínám, jinak nikam cestovat nebudu.

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:45

wendulka já taky nikoho nesoudim, jen se obávaly zbytečně ohledně testování, ale ani se nedivím, protože se tenkrát nevědělo, jaké testy budou, jestli z nosohltanu nebo jaké.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 19:53

 píšu to jen kvůli tomu, jak zmínila Renča že u doktora se to nedělá a nikdy nebude.. 

​Jenže já to zmínila z úplně jiného důvodu. S tím, že se to nedělá a nikdo se nestresuje, že v takovém prostředí pracuje. Hlavně to není žádné nařízení a to šlo nejvíc. U tebe je to soukromá akce konkrétní ambulance a hlavně je teda asi jediná o které jsem zatím slyšela. A zase to takhle nejde dělat v každém provozu. Takže naopak od knihoven doufám v opak, že to nikdo nenařídí.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 22:40

Renusatko to já teda taky

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 22:48
Reakce na Renusatko:

 Takže naopak od knihoven doufám v opak, že to nikdo nenařídí.

​Tez doufam. Zadny potvrzeni kontrolovat nechcu.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:52

Jinak jak tu probíhaly příspěvky, že řada registrovaných mladších i starších pedagogů, kteří se teď museli vrátit do práce a pořád jim nepřišel pin2, tak nevím, jak v jiných krajích, ale tady u nás, kde je ta celková proočkovanost nejslabší z celé republiky, koordinátor uvolnil pro nás a okolní očkovací centra mimořádný příděl vakcín, na jehož základě budou rozeslány pin2 všem zbývajícím pedagogům, kteří u nás jsou před závorou a do půlky příštího týdne by tak všichni měli mít první dávku s výjimkou těch, co jsou čerstvě měsíc po covidu a nepřijdou s testem na protilátky nebo je budou mít vysoké.

U nás jsme kvůli tomu mimořádně v pátek, pondělí a úterý navýšili kapacitu a prodloužili provozní dobu.

Takže podle všeho to jde, když se chce.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 18. dubna 2021 09:54
Reakce na nika:

wendulka taky si neumim predstavit zivot s neustalym testovanim, me to zase tak moc neboli, ale dost me to stresuje, vzdycky mam uplny krece v břiše- tomu se porucit neda, nez mi dojde výsledek, nastesti  z toho bvv to je snad do dvaceti minut. Přiznam se, ze to tem ucam závidím, ze uz maji ocko a jsou v pohode

​Mně by upřímně zajímalo, co tě na tom stresuje? Vždyť kdybys byla pozitivní, tak je jen dobře, že to víš co nejdřív a můžeš se podle toho zařídit, ne? A když se testovat nebudeš a přitom pocítíš chřipkové příznaky, tak budeš v klidu? 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 10:39

Mermaid mne se to nechce rozebirat, omlouvam se. Bojim se te nemoci velmi a jsem opatrna, nechci se do očkování nakazit. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 10:44

Mermaid Tak zrovna tohle  asi není třeba vysvětlovat a nejde ani "rozumnými" a rozumovými argumenty zakázat.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 10:54

Sweet Potato ano, ja vzdycky vidim ty katastrofický scenare. Kazdy jsme jinak nastaveny. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34838 příspěvků moje polička 18. dubna 2021 11:07

nika Ale já tedy napřed taky pochopila, že ti vadí, že k vám lidi můžou chodit netestovaní?