Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 13:40
Reakce na Mha:

wendulka

U nas se ockuje každý přihlášený, pokud má od ukončení karantény 14 dní?

V tom aby se jeden vyznal, teda... 

​No to jsem tu psala, že to je dané tím, že to stanovisko české vakcinologické společnosti k očkování po covidu a jeho výklad není jednoznačný a konečné rozhodnutí je na lékaři v daném očkovacím centru nebo PL.

Proto mně osobně by přišel lepší systém, že alespoň těm, kdo měl covid diagnostikovaný před méně než 90 dny, by pojišťovna ty protilátky proplácet mohla, že by věděli předem, že nemá cenu teď na to očkování chodit a zbytečně blokovat termín.

Jako jasně, že pořád budou lidi po těžkém průběhu nebo naopak bezpříznakoví, co je budou mít vysoké i po více než 90 dnech, ale z mého pohledu práce administrátora v centru by to redukovalo tyto situace, že se ten člověk objedná do daného centra a my ho pak musíme otáčet a hledat narychlo náhradníka, zatímco jinde projde.

Redukovalo v tom ohledu, že takhle by se v centrech, kde fungují ty případy tlačenky náhradníků z řad, kteří v tuto chvíli nemají na očkování nárok a naopak by byly systémově uvolněny pin2 těm, co nárok mají oficiálně, jak tu někdo o tom psal, že o tom slyšel.

Náhradníci sice nejsou tou zásadní brzdou vakcinace, ale trochu průhlednější by to takhle podle mě bylo.

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 14:25
Reakce na nika:

tv se snad stoura kazdej, kdo chodi fyzicky na pracoviste.

Všude se bude chodit s testem, na nas zapomneli. Jenom aby si na to dodatečně nevzpomneli, to by nam mozna trochu pokazilo statistiku navstevniku

​K doktorovi se s testem nechodí a ani nebude. Myslím, že riziko je mnohem větší než v knihovně. Už jen kvůli tomu, že musíš být u toho pacienta opravdu blízko, pomáhat jim na lehátko, s oblékáním a nemůžu si žádný odstup držet. Třeba u nás.

A co třeba prodavačky v potravinách, který jsou tam taky celou dobu a naopak jim tam lidi v karanténě ještě kolikrát chodí. Copak jim tam chodí nebo budou chodit jen testovaní?

 

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2021 14:47

wendulka Dekuji za vysvětlení. Tvuj systém by byl jednoznačně lepší. 

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 15:25

klemy to je teda po docela dlouhé dobe. A první dávka?

Offline continuity
Avatar
33725 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 15:50

Tak ségra na Slovensku je po první dávce. Registrovali se někam jako náhradníci. Je mladší než já. 

Už to samotne by jedné stačilo k naštvání, teď mi volala a začla do mě hustit ať si to na Slovensku taky nějak zařídím.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2021 16:20

continuity pořád lepší než jet do Srbska, ne?;)

Offline Kokoska
Avatar
28322 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 16:38

Ze pry nektere cestovky chystaji nabidku pobytu spojenych s ockovanim.

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 16:44

Renusatko to je zase rozbor. Jenom jsem to poznamenala.  Test do restaurace nebo ke kadernici, na rozdil od zamestnani, kde se pouzivaji i samotesty, bude potreba z akreditovane laboratore, ve meste, kde bydlim, odberove misto nemame,, nejblizsi je v okresnim meste asi 20 km vzdalenem. No co, kdyz si u nas budeme chtit zajit na jidlo nebo ke kadernici, tak si tam zajedeme, autem to muze vydat tak dvacet minut tam, dvacet zpatky, deset minut akt vyteru, vlakem je to vylet  na pul dne. A to to jeste pocitam, ze vysledek dostanem tak rychle jako v brne na bvv,  tedy skoro ihned... Bude to legrace. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 16:59

A jedna kolegyně povida- pry si necha pichnout klidne sputnika, jen aby nemusela na stourani, nejak blbe to snáší, posledne ji tekla z nosu krev. 

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:05
Reakce na nika:

A jedna kolegyně povida- pry si necha pichnout klidne sputnika, jen aby nemusela na stourani, nejak blbe to snáší, posledne ji tekla z nosu krev. 

​Myslíš PCR test nebo samostourani? Při odběrech se už nabízejí i ty plivací .

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:11

Renusatko myslím že celkem není důvod, aby se na vyšetření nechodilo s testem (ne že bych po tom nějak toužila:-)) k mému zubaři už se tak chodí. a to jsem tím pádem absolvovala v jeden den ty antigenní testy dva:-P

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:19

viktorka_od splavu a myslíš tím s testem z laboratoře? Nebo s testem, který si koupíš? 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:20

tv my musime na test k zavodnimu lekari nebo na testovaci misto, nemůžeme si provádět samotest, takze ster z nosohltanu. U manzela v praci maji samotestovaci sady, prave proto, ze u nas ve meste odberove misto neni a zavodniho lekare oni maji taky mimo mesto. Stirali to z ust a ted z nosu, ale to neni tak hluboko. Tyto testy ale nemaji pro vyuziti sluzeb platit. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:21

viktorka_od splavu Já zas celkem nevidím důvod, aby se chodilo. Je mi to úplně jedno. Pokud ho po mě někdo někde bude chtít, tak si rozmyslím, jestli tam potřebuju nebo ne a podle toho se zařídím. Naše obvodní stále neordinuje, zubař a gynekolog testy nechtějí. U nás by bylo asi větší riziko ty lidi poslat na testovací místo a potom k nám a v plánu to nemáme. Naše doktorky a doktoři jsou všichni dost free, tak tam není nikdo, koho by to napadlo. 

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:23

tv myslim antigen, my chodíme na odbery, i ta kolegyne, na brněnské výstaviště, tam je snad jen z nosu. Mame to blizko a je to rychle. 

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:24

nika jsou už i testovací místa, kde se testuje jinak než z nosohltanu. Zatím jsou, předpokládám, zejména ve velkých městech, ale řekla bych, že, až budou skutečně testy potřeba i ke kadeřníkovi a nevím kde ještě, tak se neinvazivní testování více rozšíří. Za mě je to pořád lepší varianta než čekat ještě x měsíců na otevření.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:28

Renusatko opakuju že neříkám, že bych to tak chtěla, chraň bůh - ale že to jde a dokonce už v některých ordinacích funguje:-P

tv já si nic nekupuju, teda nikdy jsem si nic takovýho nekoupila. v těch laborkách kde dělají antigen můžou mít jakýkoliv testovací sady, klidně ty samý co zubař nebo zaměstnavatel, akorát asi většinou budou mít ty, který se musí odebírat profíkem. jinak ten mechanismus je stejný... furt mluvím o antigenu teda. PCR je jiná kategorie.

Offline tv
Avatar
3542 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:34

viktorka_od splavu u nás třeba není odběrové misto, musíme na testy dojíždět. Tak si to moc nedokážu představit, pokud by byla podmínka absolvování testu.

Offline olte
Avatar
411 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 17:52
Reakce na nika:

olte napsala jsem bude, vy neumite cist? 

​ne, zatím jsem se nenaučila

Online klemy
Avatar
26 příspěvků moje polička 17. dubna 2021 18:11

@tv bola to prvá dávka comirnaty