Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2021 12:19

mirajo Ale jak píše Sweet Potato i tam může být o víkendu masakr, je fakt, že jsem tam viděla několik dětských hřišť, plus je tam mini zoo/záchranná stanice s občerstvením otevřeným jen v sobotu a neděli, takže je možný, že se to tam o víkendu taky asi bude dost hemžit

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 31. března 2021 12:39

Mermaid To je ta mini ZOO Radotín? Hemžit se budou lidi všude, něco vymyslíme, taky mě napadá sever, okolo Bohnic, Čimic...

Offline Sweet Potato
Avatar
34887 příspěvků moje polička 31. března 2021 12:42

mirajo Nene, tohle je zookoutek Malá Chuchle. Moc hezké to tam je, mívali i pěkné programy, dítě tam se třídiu jednou i přespávalo.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2021 12:55

mirajo Ta zoo leží na trase naučné stezky Chuchelský háj, celá stezka je fyzicky nenáročná, dlouhá 3,5 km a výborně značená. My plánujeme zajet do Klánovického parku, nikdy jsem tam nebyla a zdá se dost velký na to, aby se tam lidé mohli dostatečně rozprostřít. Navíc se má na Velikonoce výrazně ochladit, tak snad to venku nebude takové zvěrstvo jako včera

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 31. března 2021 13:10

Mermaid Díky. Další tip, třeba se místní Pražáci někde potkáme, jen o tom nebudeme vědět

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2021 13:21

Mermaid o víkendu to v okolí toho zookoutku bude masakr. Ale když se člověk vydá někam na druhou stranu, tak to asi bude v pohodě.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 31. března 2021 13:35

viktorka_od splavu no kdyby do toho nenamotal ten ivermektin, pro který opravdu nejsou přesvědčivá data, bylo by to mnohem lepší. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 31. března 2021 13:44

viktorka_od splavu continuity K tomu je nejvíc si pustit tohle https://twitter.com/AndrejBabis/status/1376152088615469063

Žádejtě to u svého lékaře...to už vidím, jak se toho lidi domáhaj, protože to doporučil ten farmakolog nejlepší ze všech, a ten zlej doktor jim to nechce dát. No nechce, když má pro to indikační kriteria a nikdo by to nezaplatil a stojí to pár desítek tisíc. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. března 2021 13:45

continuity nejdu se hádat o ivermectin, ale to, že v jednadvacátém století, víc než rok po objevení nemoci, je stále nemocný ponechaný doma v izolaci bez jakékoliv lékařské pomoci jak někde ve středověku, dokud se buď z toho sám nevyhrabe, nebo neskončí na ventilátoru u Fiction považuju za ostudné, zlé a s velkou pravděpodobností v tom vidím už i záměr

Offline Len
Avatar
2243 příspěvků moje polička 31. března 2021 13:48
Reakce na continuity:

Len až zjistíš kam jinam v Praze, kde nebudou lidi a bude tam příroda, dej vědět.  

​To tak, a všichni mi tam začnete chodit!Nene, dneska jdu mimo přírodu, potřebuju klid od lidí.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 31. března 2021 13:55

viktorka_od splavu ale to je samozřejmě špatně. Rada, pri horečce paralen, ležet a když vám bude opravdu špatně, volejte zachranku, je šílená. Zažila jsem, vím přesně o čem mluvíš. Teď zas chodí po netu informace, že oxymetr je základní součást lékárničky a laik s laikem se dohadují, při jaké saturaci volat 112. 

Taky je tam lékařka, co ho pacientům půjčuje, ale rentgen není prý potřeba, důležitý je klinicky stav. Když si predstavim, že před trochu víc než rokem nesla PN ukončit na telefon, tak ten sesup je neskutečný. Navíc se prý rozmáhají plicní mykoplazmata, tak potěš koště. Mámy praktik to nepoznal a to ještě ani nebyl covid, nakonec skončila po známosti v nemocnici s CRP 200. Co bude teď, si nechci představovat. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 31. března 2021 14:26

coralline posle tech dat na open.lab se v mistech, kam by nasi mohli ockuji 70-74 s chronickym onemocnenim rychleji nez 70-74 bez onemocneni. Ti se ted nejak zasekli, jak v cekani na pin2, tak na ockovani. Koukal na to i muz a dosel ke stejnemu zaveru. Netusim, jak to ten system vyhodnocuje. 

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 31. března 2021 14:40

Lamicka já jsem někde četla, že není dobré pořád měnit tu registraci, protože tě to vždy hodí na konec té fronty. Byl tady i odkaz na přehled kapacit, ale už to nedohledam. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 31. března 2021 15:30

continuity podle toho prehledu se prave ted v miste, kde ma tata registraci, ti 70+ neockuji vubec, ale ockuji 70+ s chron.onemocnenim. Pritom to podle grafu, nez se pustila registrace pro chronicke pacienty, jelo svizne. Proto jsme to chronicke onemocneni neresili, plus se nedalo dovolat na kardiologii, tak jsme udelali registraci jen podle veku. Jenze ho to ted evidentne brzdi :( Proto to resime.  

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 31. března 2021 15:37

Lamicka Je to asi hodně i místem bydliště a teď teda nastane problém i s nedostatkem vakcín. Naše mamka bude mít 70 o prázdninách a je naočkovaná. Termín dostala skoro naráz s tchánem 80, oba v Brně. Taťka 73 jel do Hustopečí, že mu tam nabídli termín nějak během pár dní. Prý mu myslím od Svaté Anny přišlo, že pokud může, tak se má přeregistrovat tam, že mají vakcíny.  Logiku v tom všem vůbec nevidím. 

Offline Zarinya
Avatar
16413 příspěvků moje polička 31. března 2021 15:45

Dnes nabidl prakticky lekar cizi kam se chodi muz nechat testovat,ze by ho mohl po velikonocich naockovat .Nas doktor mlci uz i na podzim proti chripce byl problem.

A muz se ptal kdy bych mohla ja a doktor je optimista,pry tak za mesic a pul......

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 31. března 2021 15:48

Renusatko tím, že naši oba řídí, tak si dokáží dojet kamkoli, tak mi přijde lepší, než aby táta čekal na vakcínu, která v místě bydliště nemusí vůbec být, aby se přegeristrovali někam, kde je. Jsem na sebe trochu naštvaná, že jsem je víc netlačila, aby se taťka zaregistroval, ještě když byl v těch lázních. To mohl přijet a rovnou jít. Achjo.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 31. března 2021 16:21

Lamicka Tak pokud někde poblíž mají takové místo, tak bych to udělala.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. března 2021 16:44
Reakce na Lamicka:

Nevite, jam je to ted s delkou cekani na pin2 pro 70+? Koukam na ty statistiky a vypada to, ze se tempo ockovani zpomaluje. Tata ceka od soboty, nechtel se registrovat pred navratem z lazni. 

​Záleží, jestli je 70-74 nebo 75-79. Teď se začala teprve ta druhá skupina. Nejvíc je jich v té první. Není tatínek náhodou chronik?

Pokud ano, ať si u svého ambulantního doktora zruší starou registraci přes 1221 a udělá novou s kódem. Nezaradi se tím na konec fronty, ale naopak půjde přednostně s těmi 75-79.

Ale jinak ano, tempo se teď zpomalilo všude.

To je to, co jsem tady před pár dny psala, že jsme původně měli dva dny stát úplně, tak Slaný teď stojí s prvními dávkami. Bílina taky.

A i my pojedeme příští týden jen druhé.

Ten další týden se to ale prý má zase rozjet.