Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:17

wendulka stejne jsem to vydedukovala podle tech statistik, sleduju to tatkovo misto uz delsi dobu a presne tak, jak pises, se to ockuje.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:20

viktorka_od splavu 

Pěkný. Burundi nám pomoc ještě nenabídlo?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:22

barbucha vyčkej, třeba zejtra

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:29

viktorka_od splavu ale ty komentáře. Co je koho do toho, jakou zdravotní péči podstoupim v zahraničí?

I kdyby si někdo nechal hodnou tu čínskou. Předpokládám, že když Čupr provozuje Rohlík, je dost kompetentní, aby si uvědomil důsledky svého počínání. Oh Wait! že by se ochránil dřív, protože tady na něj vakcína vyjde někdy o vánocích?

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:31

barbucha

Už to chápu, ja četla jenom titulky od těch zpráv, že v zahraničí uvízly desítky Čechů. No ony si můžou vyžádat negativní test i aerolinky a podmínit tím přepravu letadlem. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:32

continuity komentáře jsem neotvírala, spadla mi brada už na začátku toho článku "ministerstvo zahraničí bude řešit cesty Čechů do Srbska pro očkování"

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:34

viktorka_od splavu nono prave! co na tom chtějí řešit? Ledaže by přispěli na cestu. 

Já myslela komentáře Blatného a spol, do diskuzí já lezu výjimečně, když se potřebuji dozvědět něco navíc k článku. 

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 07:37

Renusatko mě by zase zajímalo, jak je to s očkováním pro ty, kteří covid prodělali.

Když jsem četla článek od prof. Berana (vím, že on je veden jako dezinformátor, ale přece jen některá jeho stanoviska mi dávají smysl) a doc. Koutné, tak mám za to, že pro ty, kteří covid prodělali, očkování nedoporučují, resp. píší, že je to všechno zatím ve fázi zkoumání, ale zatím se domnívájí, že je to zbytečné (paměťová imunita) a že dokonce nevylučují, že by taková očkování mohla naopak i ublížit.

Nedávno jsem byla na prohlídce u gynekologa. Lékařka v mém věku, respirátor, ochranný štít, když jsem si sedla, tak ještě mezi námi plexisklo, vůbec jsem nerozuměla, co říká. A tak hned spustila, že okamžitě, jak to bude možné, očkovat i přes to, že jsem covid prodělala a to nekompromisně, skoro to vypadalo, že když očkovaná nebudu, tka mě vyřadí z kartotéky. A k tomu dodala, že se chystá i očkování těhotných, což mě docela překvapilo. Každopádně spíš ve mně vzbudila nedůvěru.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 07:54

Magnolie1 Berana moc nesleduju, ale Koutna nerika, ze se nemaji lide, kteri kovid prodelali ockovat, ale ze by posunula ockovani mladych a zdravych lidi, kteri to prodelali, protoze je ted nedostatek vakcin.

Offline Magnolie1
Avatar
125 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:02

Lamicka doc. KOutná píše: 

Co se s těmi paměťovými buňkami stane, když se člověk, který je v těle má, tedy člověk, který nemoc prodělal, nechá naočkovat?

Na to už se mě pacienti také ptali. Já opravdu nevím, co to s imunitním systémem udělá, když se v těle tyto dvě věci potkají. A troufám si říct, že to dnes neví nikdo. My jsme se tady o tom radili, přizvali jsme i našeho imunologa a jediné, co můžu říct je, že nevíme. V každém případě ti, kteří vědí, že nemoc prodělali, očkování aktuálně nepotřebují. A jak jsme řekli, dokonce i ti, kteří ji prodělali mírně, nebo dokonce bezpříznakově. Ti, co tvrdí opak, by svoje tvrzení měli podložit nějakými fakty.

Prof. Beran píše, že by byl velmi opatrný při očkování lidí, kteří covid prodělali, ještě to nějak rozváděl, ale jsem laik, už si to přesně nepamatuji.

Na Fb mám ve sledování Margit Slimákovou, ne kvůli koronaviru, ale kvůli výživě. Nicméně ta vlastně za příklad dává více méně pouze prof. Berana nebo MUDr. Balíka, také ještě Karla Janečka, psychologa Ptáčka a ostře kritizuje uzavření škol a jako příklad dává Švédsko. Rozhodně je pro rozvolnění i za cenu úmrtí rizikových skupin. Netroufnu si sama říkat, co je správné a co ne, už ani názor nemám, ale její vyjdáření mě někdy šokují. Nečetl někdo také?

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:25

Magnolie1 u ty Margit máš úplnou přehlídku dezinformatoru, ale to tak je Margit nebude prece dávat za příklad lidi, kteří s ní nesouhlasí. Etiku těch promorovacích strategii, které navic prokazatelně nefungují, ať si každý zváží sám, to sedali omluvit loni na jaře..

Co se týče toho očkování lidi, kteří uz imunitu mají, jsou tam o něco horší vedlejsi účinky - teploty a tak. Ale je to princip i vakcín, ktere maji vícedávkové schéma. jako neříkám, že tam máš utíkat teď hned, ale já na očkování určitě půjdu, možná se v té době ukáže, že jedna dávka stačí, ale to bude tak jako tak za dlouho. Těch reinfekci není až tak málo, jsou i lidi, co to podruhé už nerozdychali. Po ty vakcinaci, i jedna dávka stačí na prevenci těžkého stavu. 

Jinak bych výhledově doporučila trochu rozšířit sledovací bublinu. Alespon o Hajducha a Chlibka. 

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:28

Magnolie1 Tady to rika: V každém případě ti, kteří vědí, že nemoc prodělali, očkování aktuálně nepotřebují. 

Slimakovou sleduju a podle me se dostala mimo realitu. Ja nejsem priznivec lockdownu a restrikci, libi se mi Svedska cesta, ale ona je ucebnicovy popirac a dezinformator. Jako na dotazy na preplnene nemocnice, coz je drsna realita, odpovidat dokola jime malo ovoce a zeleniny... 

Dnes vysel rozhovor na seznam.zpravy s imunologem Horejsim jako reakce na Koutnou. Je to zajimave. 

Offline baltik
Avatar
4457 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:33

Magnolie1 Lamicka ja jsem teda Slimakovou prestala na IG sledovat, to se nedalo (puvodne jsem ji zacala sledovat z pracovnich duvodu, protoze se otrela o nase vyrobky)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:34

Lamicka ten Horejsi mi prijde jako presne opacny pripad - dezinformator z druhe strany:-)) neni divu ze lidi jsou z toho zpitomeli..

Magnolie1 ta Slimakova je opravdu hrozna, dlouhodobe vali nesmysly

continuity mam pocit ze si z nas vazne delaji uz legraci viz Horejsi a titulek tohohle clanku me skoro rozesmal jeden z tisice - jak alarmujici

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:35

baltik ze v tom vyrobku byl bily jed!

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:36
Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:37

viktorka_od splavu tak posledni dobou mi prijdou uz skoro vsichni odbornici a komentatori covidu trochu sileni, jedno, ktera strana. Si to vzdycky zprumeruju a dobry

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 01. dubna 2021 08:37
Reakce na continuity:

já na očkování určitě půjdu, možná se v té době ukáže, že jedna dávka stačí, ale to bude tak jako tak za dlouho. Těch reinfekci není až tak málo, jsou i lidi, co to podruhé už nerozdychali. Po ty vakcinaci, i jedna dávka stačí na prevenci těžkého stavu. 

​Přesně v tomhle módu jede i náš boss imunolog a veškerý osazenstvo špitálu (tedy ti, kteří se očkovat zásadně chtějí).

Ale švédská cesta je, zcela nepřekvapivě, sympatická i mně, a to nejen proto že jsem švédofil