Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline horse_66
Avatar
155 příspěvků moje polička 31. března 2021 16:54
Reakce na continuity:

Lamicka já jsem někde četla, že není dobré pořád měnit tu registraci, protože tě to vždy hodí na konec té fronty. Byl tady i odkaz na přehled kapacit, ale už to nedohledam. 

​Přehled kapacit https://ockovani.opendatalab.cz/

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. března 2021 17:09
Reakce na continuity:

Lamicka já jsem někde četla, že není dobré pořád měnit tu registraci, protože tě to vždy hodí na konec té fronty. 

​Ano, to je pravda.

Neplatí to ale pro případ, co popisuju výše Lamicce.

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. března 2021 18:00
Reakce na Renusatko:

Lamicka Je to asi hodně i místem bydliště a teď teda nastane problém i s nedostatkem vakcín. Naše mamka bude mít 70 o prázdninách a je naočkovaná. Termín dostala skoro naráz s tchánem 80, oba v Brně. Taťka 73 jel do Hustopečí, že mu tam nabídli termín nějak během pár dní. Prý mu myslím od Svaté Anny přišlo, že pokud může, tak se má přeregistrovat tam, že mají vakcíny.  Logiku v tom všem vůbec nevidím. 

Je to bohužel tak, v té distribuci nebyla doteď absolutně žádná logika a la Babišův mikromanagement. Prostě to fungovalo totálně chaoticky tak, že do určitého místa se poslalo kvantum vakcín a jinam jen pár desítek kusů bez ohledu na počet obyvatel v daném okrese a kolik lidí je tam aktuálně před závorou, což způsobuje tyhle situace. A tím my denně řešíme telefonáty od lidí, např. že jsou registrovaní jako 50-59 učitelé od 27.2. a ještě nemají termín, zatímco jinde mají učitelé 30-39 buď už uzavřeno nebo alespoň první dávku.

Minimálně ale prý u nás v kraji se mají v průběhu dubna výše zmíněná kritéria začít při distribuci vakcín zohledňovat, tak jsem na to zvědavá a vřele v to doufám.

Offline tv
Avatar
3591 příspěvků moje polička 31. března 2021 18:04
Reakce na Lamicka:

continuity podle toho prehledu se prave ted v miste, kde ma tata registraci, ti 70+ neockuji vubec, ale ockuji 70+ s chron.onemocnenim. Pritom to podle grafu, nez se pustila registrace pro chronicke pacienty, jelo svizne. Proto jsme to chronicke onemocneni neresili, plus se nedalo dovolat na kardiologii, tak jsme udelali registraci jen podle veku. Jenze ho to ted evidentne brzdi :( Proto to resime.  

​Můžeš mi prosím dát odkaz? Já vidím jenom počet registrovaných/naočkovaných za den.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 31. března 2021 18:12

tv https://ockovani.opendatalab.cz/

Tady si to cele proklikej. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. března 2021 19:15

A jinak pro info přidávám do statistiky takovou polovlastovku.

Dnes nám volal pán 80+, který se u nás nechal očkovat před téměř 4 týdny Modernou, že se sice bohužel nakazil od manželky a s druhou dávkou má tak momentálně smůlu, nicméně už mu stihly naběhnout protilátky z první dávky, takže je bezpříznakový a nevyžaduje hospitalizaci.

Offline slniecko admin
Avatar
17621 příspěvků moje polička 31. března 2021 19:24
Reakce na wendulka:

A jinak pro info přidávám do statistiky takovou polovlastovku.

Dnes nám volal pán 80+, který se u nás nechal očkovat před téměř 4 týdny Modernou, že se sice bohužel nakazil od manželky a s druhou dávkou má tak momentálně smůlu, nicméně už mu stihly naběhnout protilátky z první dávky, takže je bezpříznakový a nevyžaduje hospitalizaci.

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 31. března 2021 19:27

wendulka to je přesně důvod, proč chtejí natáhnout ten interval. Je to super zpráva a není to vůbec výjimečně. 

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. března 2021 20:16

continuity 

Tak pro pána je to pochopitelně pruda zůstat rozočkovaný, ale systémově nejlepší blbá zpráva.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 31. března 2021 20:30

wendulka My takových rozočkovaných máme v práci 11. Co vlastně potom je, když mezi dávkama covid dostaneš?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. března 2021 20:51

Renusatko 

No ta druhá dávka se ti musí odsunout. 

Česká vakcinologická společnost doporučuje odsunout druhou dávku minimálně o 3 měsíce od ukončení izolace, nicméně u osob ve vysokém riziku nákazy je možné provést očkování už 7 dnů po ukončení izolace u bezpříznakové varianty a 14 dnů po příznakové variantě, čili stejný postup jako dávky první.

My tak máme pokyn osobám, kteří se nám takto ozvou, je instruovat, aby po ukončení izolace kontaktovali svého praktika a v případě, že je k druhé dávce indikuje, ať teprve kontaktují nás, abychom pro ně sehnali tu náhradní dávku.

A tady pak vznikne docela galimatyáš, protože my máme od krajského koordinátora pokyn tu nevyužitou druhou dávku neničit, ale sehnat pro ni náhradníka na první termín.

Jenže pro toho zase pak bude třeba sehnat i tu druhou dávku, že jo. Což znamená v případě Moderny sehnat lahvičku navíc = sehnat dalších 9 náhradníků. Nemluvě o dalších lahvičkách pak, až dojde na ty odložené druhé dávky.

Náš ajťák z toho má hrůzu už teď.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 31. března 2021 20:54

wendulka Děkuji, zajímalo mě to doporučení. Od nás z pracoviště je jen jedna doktorka, ostatní jsou z jiného, ale tak je to tam semlelo skoro všechny komplet. Nevím, jak to vyhodnotí, někteří už to nemají v plánu asi dokončit, ale to je jen tak z doslechu.

Offline Ginger
Avatar
1103 příspěvků moje polička 31. března 2021 20:57

mirajo musim te zklamat. Cimicky a Dablicky haj jsou plne lidi a to i na drive volnych pesinkach. vyhlidkova cesta na kanon Vltavy v Bohnich byva obsazena lidmi jen po hradiste. Kdyz byste pokracovali po pesince porad na hrane skal, tak uz potkate lidi malo. Pak jsou tam jeste ruzny dalsi zapomenuty mista, ale to neumim popsat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. března 2021 21:04
Reakce na continuity:

 To je obvinění těch, kteří ta opatření vymýšlejí, protože reakce velkých skupin lidí má svoje zákonitosti a když se to nerespektuje, výsledek je vidět venku ( bude ve čtvrtek v obchodě). 

​Asi tak.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. března 2021 21:09
Reakce na wendulka:

​Záleží, jestli je 70-74 nebo 75-79. Teď se začala teprve ta druhá skupina. Nejvíc je jich v té první. Není tatínek náhodou chronik?

​Hele, ale v tom ISINu je jako povolená indikace už od začátku rozmezí jenom 70-79, nic víc, žádný dvě podskupiny. Pročež u nás očkujeme čerstvýho sedmdesátníka bez váhání, už dlouho... (a snad každej den tam přidávaj nový a nový zdravotní indikace pro mladší/chroniky).

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 31. března 2021 21:11

Ginger A sakra. Ale diky za info!

Offline Ginger
Avatar
1103 příspěvků moje polička 31. března 2021 21:12

barbucha je nekde aktualizovany seznam tech chronickych nemoci, ktere muzou byt ockovany prednostne?

Offline wendulka admin
Avatar
16580 příspěvků moje polička 31. března 2021 21:38
Reakce na barbucha:

​Hele, ale v tom ISINu je jako povolená indikace už od začátku rozmezí jenom 70-79, nic víc, žádný dvě podskupiny. Pročež u nás očkujeme čerstvýho sedmdesátníka bez váhání, už dlouho... (a snad každej den tam přidávaj nový a nový zdravotní indikace pro mladší/chroniky).

​V ISINu ano, ale když se uvolňují ty pin2 v reservaticu, tak náš ajťák nám ukazoval, že je tam má rozškatulkovaný ještě na těch 70-74 a 75-79 přesně jako tady https://ockovani.opendatalab.cz/misto/4475c51f-69b3-410d-b404-eaf319711512#registration.

A s ohledem na nedostatek vakcín je organizačně jednodušší rozeslat najednou 150 pin2 než jich kouskovat 1800, což je taky jeden z důvodů, proč se děje to, že někde už byli očkovaní mladí pedagogové, zatímco jinde 75-79 ještě na termín čeká. A je to i důvod, proč teď budou dostávat přednostně termíny chronici mladší 70 let, zatímco 70-74 budou mnohde na termín stále čekat. Proto ten dosavadní bordel, ehm, nestytematičnost v očkování, no.

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. března 2021 21:44

Ginger 

Já to vidim v tom ISINu, kde musíš nějakou indikaci zadat u novýho "zákazníka", nevim kde jsou jinde. A pořád tam přibejvaj nový... mám v práci zkopírovanej asi týden starej seznam, takhle z hlavy (to jest ne všechno) jsou to nádory, kardio problémy, hypertenze, obezita, hematoonkologie, transplantace (vč. čekatelů) - to je zrovna nový, a taky kolonka "jiné závažné"

Offline barbucha blogger
Avatar
30705 příspěvků moje polička 31. března 2021 22:06