Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 31. března 2021 09:19

Misto Riegracu bych sedla i na balkon, ale neni

Offline continuity
Avatar
33760 příspěvků moje polička 31. března 2021 09:25

Fiction já tvému naštvání rozumím a to, co pisu není žádná omluva těch lidí. To je obvinění těch, kteří ta opatření vymýšlejí, protože reakce velkých skupin lidí má svoje zákonitosti a když se to nerespektuje, výsledek je vidět venku ( bude ve čtvrtek v obchodě). 

Je to stejné jako hodit kámen z okna a divit se, proč neleti nahoru.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 31. března 2021 09:31

continuity presne tak. 

Offline Len
Avatar
2226 příspěvků moje polička 31. března 2021 09:33

mnum Ve Stromovce úplně stejně. Vyrazila jsem s kočárkem na procházku a musela jsem hned pryč, úplně mi ty davy nedělaly dobře, skoro jsem se musela prodírat houfama lidí (nehledě na to, že mi furt budili dítě:-)). Dneska jdu jinam.

Offline Kokoska
Avatar
28349 příspěvků moje polička 31. března 2021 09:37

Ja jsem predevcirem sla jen tady po okoli pres louky, lidi zas tak moc nebylo, ale neco na puse nemel nikdo. Ale tam nebyla snad ani nutnost, vzdalenosti se daly dodrzet dostatecne. Ale vcera s ditetem u potoka, kde se zastavi na prochazce s detma kazdy, taky ani jeden respirator nebo rouska. Nastesti to tam malyho moc nebavilo, drzela jsem ho stranou a tam nebylo moc kameni na hazeni do vody. Hriste i venkovni telocvicna nacvakane lidma, vsichni bez nahubku. Vecer kolem pul sedme na hristi ve Strasnicich, placek tak 15x15m, deti nahusto, rodice ve skupinkach, rouska ani jedna... a cisla uz zase samozrejme jdou nahoru.

Offline continuity
Avatar
33760 příspěvků moje polička 31. března 2021 09:44

Sweet Potato

Takto ty fotky jsou pro mě esence pekla, covid, necovid. Já bych tam asi nešla, ani kdyby to bylo povinné. 

Naplno je ten efekt uzavřenych mest vidět až teď, protože se udělalo hezky, ale u nás jsou straslive davy od začátku toho omezení na okresy. Ale jako opravdu násobně víc lidí, i za spatneho počasí. Můžeme se dohadovat, jestli je z hlediska epidemie horší jít na běžky nebo courat do narvanyho parku, ale to je tak všechno, ty lidi nevysublimuji.  

Offline continuity
Avatar
33760 příspěvků moje polička 31. března 2021 10:05

Len až zjistíš kam jinam v Praze, kde nebudou lidi a bude tam příroda, dej vědět.  

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2021 10:09

continuity Minulý týden jsem navštívila Chuchelský háj a nebyla tam ani noha. Pravda, je to trochu z ruky, ale za ten klid to stálo

Offline continuity
Avatar
33760 příspěvků moje polička 31. března 2021 10:13

Mermaid díky za tip. 

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 31. března 2021 10:18

Nevite, jam je to ted s delkou cekani na pin2 pro 70+? Koukam na ty statistiky a vypada to, ze se tempo ockovani zpomaluje. Tata ceka od soboty, nechtel se registrovat pred navratem z lazni. 

Offline letfenixa
Avatar
8006 příspěvků moje polička 31. března 2021 10:21

mnum tiež som si včera cestou po centre vypočula od páru idúceho za mnou, že sú ľudia sprostí debili, keď nosia ruska vonku, že ani vo Viedni to nikto nenosí.

Offline Karlicka
Avatar
185 příspěvků moje polička 31. března 2021 10:25

Vcera na Vinohradech-pred spoustou hospod stoly a zidlicky + ty narvany parky.  Ach jo. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34845 příspěvků moje polička 31. března 2021 10:25

Mermaid Tam jsme byli předminulou sobotu dopoledne, ten den hrozně fičelo, a byl tam dost nával. Samozřejmě asi ne jako ve Stromovce.

Offline tv
Avatar
3564 příspěvků moje polička 31. března 2021 11:23

Lamicka teď se to hrozně zpomalilo. Preregistrovala jsem se do jiného kraje do očkovacího centra, aktuálně je tam přes šest tisíc registrovaných a očkují 100 denně, ještě před týdnem to bylo 600 denně. Jsem pedagogický pracovník a stále ještě nemám PIN2. Budu držet palce.

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 31. března 2021 11:39

tv dekuji, ja prave proklikala ruzna centra a vypada to, ze se to zpomaluje hodne a vsude :( ted mi psala mamka, ze se konecne dovolala na kardiologii a dostane pro oba kody. Tak to asi pak preregistruji.

Offline tv
Avatar
3564 příspěvků moje polička 31. března 2021 11:54

Lamicka fakt držím palce. Moje máma se ockovala dnes, má 71. Registrovala jsem ji 15.3. S počtem vakcín je to zoufalstvi, však před pár dny proběhlo, že jsme objednali min vakcín, než jsme mohli.

Offline Lamicka
Avatar
13362 příspěvků moje polička 31. března 2021 12:02

tv dekuji 

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 31. března 2021 12:08
Reakce na Sweet Potato:

Mermaid Tam jsme byli předminulou sobotu dopoledne, ten den hrozně fičelo, a byl tam dost nával. Samozřejmě asi ne jako ve Stromovce.

​Já tam byla minulý čtvrtek a za celou cestu z Velké Chuchle k Mariánskému pramenu jsme potkali jednu paní s kočárkem a párek seniorů. 

Offline coralline
Avatar
2157 příspěvků moje polička 31. března 2021 12:09

Lamicka Má pro 70+ nějaký vliv registrovat se s tím kodem, když už jsou stejně prioritní skupina?

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 31. března 2021 12:11

Mermaid Díky za tip, na procházku po práci to je pro nás daleko, ale ve volnu určitě vyzkoušíme.