Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. března 2021 08:18

Sweet Potato jo, ano, máš zase pravdu, kódy se dávají. Stejně, jako jsme se přihlašovali pod kódem my pedagogové.

A množství vakcín.. zvláště ted, po tom, co vyplulo na povrch, že jich objednali méně, než mohli.. Holt na tom asi žádná malá do kapsy jít nemohla. Strašný šlendrián toto.

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 24. března 2021 08:24
Reakce na baltik:

a fakt vam to prijde az tak mimo nahlasit v bytovem dome, ze mam covid, pokud to chteji pro to, aby vydezinfikovali vytah treba?

​A to nikdy jindy nedesinfikujou? U nás pravidelně hned od začátku, všude navěsili i dávkovače s desinfekcí, máme dny kdy ti to načepujou do přinesený nádoby (na doma, zadarmo), ve výtahu jsou pečlivě mytý zejména tlačítka... extra hlášení netřeba, má se uklízet pořádně furt! Navíc někdo o tom že je nakaženej ani nemusí vědět - co si pak počneš?

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 24. března 2021 08:25

Jsem zaregistrována od 27.2. a dosud mi nepřišel PIN2. Jak můžou spouštět další registrace, když není naočkována ani polovina pedagogů? Včera jsem se preregistrovala do jiného kraje, v mém očkovacím místě ockujou dle nahodného výběru. Specky se zase otevřou společně se školkama, provádět dětem antigenní testy bude nemozne, respiratory mít nemůžou, toto je zoufalství, fakt.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 24. března 2021 08:40

Dadoo jj, delam co muzu a nebyt tebe, ani by mi nepodekovaly!

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 24. března 2021 09:26
Reakce na barbucha:

​Prokristapána, to je právě to! Protože tyhle citlivý osobní údaje používaj, to je pravda, musej - ale v boji se zločinem!

A teď se mnou stát bude nakládat jak se zločincem? A priori... totiž nic jsem neudělala, jen měla smůlu/onemocněla... a budu v podezření že přestupuju zákon?!  Jinak by mě totiž nekontrolovali! To je to co mě tak strašlivě dere.

(ale nakonec prej od toho pomalu odstupujou jsem někde zaslechla)

razorblade 

Dobrý SVJ. S tím výborem musí bejt radost žít

​Proč by s tebou nakládaly jako se zločincem? Na mě už ty tvé příspěvky dělají dojem, že máš nějaký problém s policií apriori ve všem. Když tě zastaví silniční kontrola, tak je to taky jako nakládání se zločincem?

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 24. března 2021 09:33

baltik kdyz mas covid tak nemas co courat po baraku a mas bejt zavrena doma. Ja kdyz jsem to mela, tak jsem jen dvakrat sla s kosem, mela jsem rukavice a respirator a opravdu si nemyslim, ze jsem svym pohybem po schodisti nekoho ohrozila. Muj zdravotni stav je moje soukroma vec, kterou resim s doktorem a ne s domovni duvernici. Nebo to za chvili v baraku budeme muset hlasit i pohlavni choroby a dalsi?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 24. března 2021 09:57

viktorka_od splavu Tak i domovních důvěrnic je třeba, že? kdo jiný by rozuměl všemu

Offline 4n4
Avatar
245 příspěvků moje polička 24. března 2021 10:10

tv Bohužel je to kraj od kraje a u nás také mizérie, z našich 5 sedmdesátníků v rodině má první dávku pouze jeden (79) a ostatní nemají zatím ani termín. Držím pěsti, ať se to u vás pohne. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 24. března 2021 10:16

tv 4n4 Nejen kraj od kraje. Kamarádka učitelka čekala v Praze na termín v jedné nemocnici přes 3 týdny, její kolegyně, registrované v jiných pražských, už dávno byly.

Offline tv
Avatar
3540 příspěvků moje polička 24. března 2021 10:24

4n4 včera mi ruply nervy a preregistrovala jsem se do jiného kraje. Moje kamarádka učitelka to udělala pár hodin předem mnou a už za dvě!! hodiny měla termín očkování. Čekám zatím dvanáct hodin a zatím nic. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 24. března 2021 10:33
Reakce na notna:

​Proč by s tebou nakládaly jako se zločincem? Na mě už ty tvé příspěvky dělají dojem, že máš nějaký problém s policií apriori ve všem. Když tě zastaví silniční kontrola, tak je to taky jako nakládání se zločincem?

​Silniční kontrola nebude mít údaje o mým zdravotním stavu, protože jí co? Protože jí do toho nic není.  

Za druhé se prostě a priori předpokládá, že budu karanténu (zákon) porušovat - jinak by nevyhrožovali kontrolou, že? Pokud budou přesvědčeni, že sedím doma ani se nehnu, tak za mnou asi nepolezou...

Když policajti zazvoněj u Pepy Nováka, protože neplatí alimenty/krade/někoho přejel... je to vždycky v případě podezření z nějakýho zločinu... 

A nemám problém s policií jako takovou (i když u nás k ní berou prapodivný individua, jak vidno z různejch excesů v počtu jinde nevídaným), mám problém jen se zvyšování jejích pravomocí, což značí jen posilování její funkce (která nic dobrýho, pro demokracii, neznamená).

Tvůj dojem je samozřejmě tvoje právo, stejně jako moje právo na názor, a vyvracet ti ho nehodlám.

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 24. března 2021 10:37
Reakce na Dadoo:

Sweet Potato jo, ano, máš zase pravdu, kódy se dávají. Stejně, jako jsme se přihlašovali pod kódem my pedagogové.

A množství vakcín.. zvláště ted, po tom, co vyplulo na povrch, že jich objednali méně, než mohli.. Holt na tom asi žádná malá do kapsy jít nemohla. Strašný šlendrián toto.

​podle tohohle článku se objednalo přes 20 mio dávek vakcíny, což je míň, než se mohlo, ale imho dostačující. Rozdělovat se to z EU mělo podle počtu obyvatel a teď se to přerozděluje jinak. Bureše se rozhodně zastávat nechci, ale tohle možná fakt padá na jinou hlavu

Offline Zuzuli
Avatar
2156 příspěvků moje polička 24. března 2021 11:35

Na ivysilani ceske televize je ted pekny dokument o spanelske chripce

spanelska-chripka

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 24. března 2021 11:49

Zuzuli diky, to jsem chtela videt a vcera jsem to nestihla

Offline notna
Avatar
6544 příspěvků moje polička 24. března 2021 11:50

barbucha Kontrolu karantény jsem přirovnala k silniční kontrole vzhledem k tomu, že jde o stejný princip. Taky tě kontrolují i bez předpokladu, že jsi zločinec. Ale ukončeme to, tato debata nemá smysl viz i další tvoje argumeny jako poměr excesů jinde nevídaných atd. Asi jen tvůj dojem nebo to opíráš o nějaká data? Netvrdím, že policie je bezchybná. Muži ve službě tak nějak budou odpovídat průřezu naší společnosti. Ne všechno vstupní psychotesty odhalí.

edit: oprava nevídaných

Offline andulka01
Avatar
10704 příspěvků moje polička 24. března 2021 14:59

Vydržím hodně, ale kytky a jména u křížků na Staromáku mě dostaly moc. Brečim u monitoru a doufám, že si kolega nevšimne.

Offline nonemy
Avatar
2675 příspěvků moje polička 24. března 2021 15:53

andulka01 rozumím Ti, taky jsem to obrečela

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 24. března 2021 16:32

barbucha ty si fakt myslis, ze tvoje osobni udaje nejsou hned v nekolika registrech? A teda chudaci Rakusani, Kanadani, Izraelci a jini, kde ty kontroly karanten fungujou, tem se pod tou policejni knutou urcite zije nelehko.

Offline Sweet Potato
Avatar
34837 příspěvků moje polička 24. března 2021 17:27

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 24. března 2021 17:37

Sweet Potato Prosím tě, včera jsem plivala do pytličku a nabírala pipetou. Nevíš, který to je?