Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:31

Potrefenáhusa ty si totiž vůbec neuvědomuješ (jako spousta dalších, samozřejmě), že už skoro půl roku tenhle dokument přestal platit. jestli tobě ne, mně to vadí hodně.

totální rozvrat rovnováhy tří mocí, které mají řídit stát ve prospěch občanů. příkazy a represe, nic víc. a ne, není možné to ničím omluvit, odůvodnit. kdo neodporuje zlu, sám je páchá.

​tak se trochu uklidníme ne? :-)

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:38

Lamicka fajn, policie ne, socialka na to nema lidi, tak koho navrhujes?

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:39

​to je nesmysl https://www.epravo.cz/top/clanky/pojmove-znaky-trestneho-cinu-16944.html

​můžeš to pls vysvětlit?

Offline Lamicka
Avatar
13361 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:42

Kokoska napsala jsem, ze se mi ta role policie nelibi a duvody proc se mi to nelibi. nechtej po mne reseni, to nemam a nejsem ta, ktera by to resit mela. 

Online viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:49

nolita clovek v karantene, ktery jde ven z bytu, urcite automaticky nepacha trestny cin, to je proste blbost. v karantene je zdravy clovek, ktery byl (mozna) v kontaktu s nakazenym. ohanet se pachanim trestne cinnosti a policii je z podstaty toho co je trestny cin zjevne chybne.

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:50

Bohužel, určitá část lidí potřebuje k dodržování naprosto jasných věcí dozor a kontrolu. Osobně je mi jedno, že pan XY nebude dodržovat neschopenku, na které je s bolestí zad, ale bude mi to velmi vadit, pokud půjde o infekční nemoc s vysokou nakažlivostí. Zvlášť v situaci pandemie, která mi úplně obrátila profesní i osobní život.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:58

viktorka_od splavu je tam víc aspektů, které hrají roli, nejde to pojmout takto jednoduše na jednu ani na druhou stranu... ale jen tak z podstaty věci to blbost určitě není :-)

každopádně, z toho na co a jak jsi reagovala, jsem měla pocit, že říkáš, že šíření nakažlivé choroby není trestný čin, tak jsem nevěděla, jak to myslíš... 

Offline Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 23. března 2021 14:06

viktorka_od splavu takže v tom případě je karanténa úplně zbytečný výmysl, ne?

Offline rozarka
Avatar
3979 příspěvků moje polička 23. března 2021 14:50

viktorka_od splavu Tady už je ale snaha o dodržování pravidel, s tím souvisí určitá represe. Nejde říct Běda tobě, jestli budeš ohrožovat jiné. To se dělo od jara, domluva...jak vidět, nepomohlo to. Řada těch, kteří si covidem prošli, měla za to, že nebezpeční nejsou. Pak tu byli ještě popírači a celkem to bylo slušně procento, co na to kašlali.  Je to evidentně smrtelná nemoc (dost často) a tak by se na to mělo pohlížet. Navíc kontroly probíhají i v zemích, kde si nemůžou stěžovat na komunistické praktiky. Jen my si tu věčně  nadáváme do bonzáků.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 23. března 2021 14:52
Reakce na Lamicka:

Kokoska Potrefenáhusa není spíš ten problém v tom,ze to má dělat policie? Ja bych proti kontrole karantény neřekla ani ň, ale poslat to dělat policii (stejně jako postavit kontroly mezi okresy) mi už přijde trochu přes čáru.

​A mimochodem, tady se každej úpěnlivě brání proti špehování na internetu, nesdělí ostatním pomalu ani číslo bot... a že bude potřeba dodat policii do rukou nějakou zdravotní zprávu (což oznámení o nákaze nepochybně je), to, zdá se, překvapivě ochráncům osobního soukromí nijak nevadí

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 23. března 2021 14:55

nolita clovek v karantene, ktery jde ven z bytu, urcite automaticky nepacha trestny cin, to je proste blbost. v karantene je zdravy clovek, ktery byl (mozna) v kontaktu s nakazenym. ohanet se pachanim trestne cinnosti a policii je z podstaty toho co je trestny cin zjevne chybne.

​Mně to připomíná ten fousatej vtip... jako zavřít všechny chlapy, protože každej kdo má penis, může znásilnit...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:11

Potrefenáhusa ty si totiž vůbec neuvědomuješ (jako spousta dalších, samozřejmě), že už skoro půl roku tenhle dokument přestal platit. jestli tobě ne, mně to vadí hodně.

totální rozvrat rovnováhy tří mocí, které mají řídit stát ve prospěch občanů. příkazy a represe, nic víc. a ne, není možné to ničím omluvit, odůvodnit. kdo neodporuje zlu, sám je páchá.

​kurna, já se lekla, ze už Praha není hlavní město!

Offline mnum
Avatar
2139 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:11
Reakce na barbucha:

​A mimochodem, tady se každej úpěnlivě brání proti špehování na internetu, nesdělí ostatním pomalu ani číslo bot... a že bude potřeba dodat policii do rukou nějakou zdravotní zprávu (což oznámení o nákaze nepochybně je), to, zdá se, překvapivě ochráncům osobního soukromí nijak nevadí

​moc to nesleduji, ale nebudou mít policajti primárně v rukou seznam nakažených/kontaktů od hygieny? Zprávu o zdravotním stavu už asi nebudou potřebovat, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:19

mnum 

Tak ale je jasný, že nejsou v karanténě kvůli zatrženýmu nehtu, že? Jakmile z toho jde odvodit konkrétní závěr, tak máš podle mě kolizi s GDPR jak vyšitou. Jan Novák, Mokropsy č. 20, měl covid/kontakt s nakaženým... to jsou prostě soukromý věci, tohleto.

Online continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:23

barbucha tak ono stačí, když je tam oprávněný zájem. V případě státu i zákon, ale policajti mají přístup k citlivym osobním údajům běžně, všelijaké ublížení na zdraví a tak podobně. Kolize s GDPR tam opravdu není. Spíš bych ji hledala u těch testu do firem, kde se musí sbírat ty výsledky testování, když už. Firma tím pověří kdejakou recepční, která předtím s osobními údaji nedělala a je to hned. 

Offline razorblade
Avatar
8177 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:26
Reakce na barbucha:

​A mimochodem, tady se každej úpěnlivě brání proti špehování na internetu, nesdělí ostatním pomalu ani číslo bot... a že bude potřeba dodat policii do rukou nějakou zdravotní zprávu (což oznámení o nákaze nepochybně je), to, zdá se, překvapivě ochráncům osobního soukromí nijak nevadí

​Mi to pripomnelo nas barak, kde vedeni SVJ, kde sedej stary komousi, si na jedny schuzi odsouhlasilo a vyvesilo to na nastenku, ze kdo bude covid pozitivni, ma to okamzite nahlasit vedeni SVJ, aby „byla zajistena dostatecna dezinfekce spolecnych prostor“. Mne z toho malem praskla cevka a fakt jsem byla pripravena, jestli nekoho z nich potkam na chodbe, je servat za to, ze informace o zdravotnim stavu je soukroma vec, kterou nebudu sdilet s domovni duvernici. Myslim, ze jsem nebyla jedina nasrana, protoze to pak z nastenky zmizelo.

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:28
Reakce na Potrefenáhusa:

​kurna, já se lekla, ze už Praha není hlavní město!

Online continuity
Avatar
33723 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:30

razorblade SVJ jsou samostatná kapitola, měli jsme předsedu právníka v duchodu a ten se GDPR zaštiťoval, jak se mu to právě hodilo. Když se mu nechtělo psát emaily, tak to neslo kvůli GDPR ( jakože sběr osobních údajů), ale neplatiče vyvěšoval na nástenku. 

Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 23. března 2021 15:41

Potrefenáhusa Nechci plevelit moc covidem ve zvířecím vlákně, tak to dám sem. Já nevím, jestli mě někdo pošle jen tak na PCR na žádanku. Z práce jsem indikovaná nebyla, protože to bylo pracoviště v jiné budově a já se s nikým neviděla přímo. A bylo by to až moc náhod, což by se třeba i stát mohlo, ale tři negativní antigenní mezi tím, už je to skoro 14 dní a není mi vůbec nic. Tak nevím, kdybych jako důvod uvedla nemocnou kočku.