Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 23. března 2021 11:08

Potrefenáhusa Kokoska Přesně. To pravidelné střídání výkřiků "a kdo to bude kontrolovat? " a "kontrola = buzerace, fízlové, StB" už ani není vtipné.

Offline Renusatko
Avatar
11584 příspěvků moje polička 23. března 2021 11:09

Potrefenáhusa Znovu opakuju. Kde jsem tohle napsala? Kde jsem se divila kontrolám nebo kde píšu, že policajti budou buzerovat. Moje otázka opravdu byla jen ve stylu, jak ta kontrola probíhá. Je mi jedno jestli policejní nebo na neschopence, prostě jsem to nezažila.

Jenže tady si z toho hned každý udělá, proboha oni si zase stěžují a na všechno

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33824 příspěvků moje polička 23. března 2021 11:13

Renusatko já reaguju na ty poslední příspěvky na strance, protože nechci hledat ty konkrétní příspěvky na deseti předchozích stranách, kzery jsem četla někdy v noci, netřeba si to brát úplně osobne 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. března 2021 11:49

Potrefenáhusa ty si totiž vůbec neuvědomuješ (jako spousta dalších, samozřejmě), že už skoro půl roku tenhle dokument přestal platit. jestli tobě ne, mně to vadí hodně.

totální rozvrat rovnováhy tří mocí, které mají řídit stát ve prospěch občanů. příkazy a represe, nic víc. a ne, není možné to ničím omluvit, odůvodnit. kdo neodporuje zlu, sám je páchá.

Offline Mermaid
Avatar
příspěvků moje polička 23. března 2021 11:54

Pinot Noir Potrefenáhusa Kokoska přesně, fízlové a policejní pohůnci tu jedou v pravidelných intervalech. Už je to trapné.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 23. března 2021 11:58

viktorka_od splavu a jako zlo beres kontrolu karanteny? Pardon, ale v tomhle pripade je to podle me namiste. Znovu opakuju, ze pobyt na oznamenem miste se pri nemoci kontrolovat muze, tak proc ne dodrzovani karanteny?

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:14

Kokoska Potrefenáhusa není spíš ten problém v tom,ze to má dělat policie? Ja bych proti kontrole karantény neřekla ani ň, ale poslat to dělat policii (stejně jako postavit kontroly mezi okresy) mi už přijde trochu přes čáru.

Offline Sweet Potato
Avatar
34884 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:17

Kokoska 
Tyhle výkřiky o policejním státu se vyrojily napříč internetem. Nepřekvapivě.

Chyba je, že se to nenastavilo už dávno. (A že to neuměj líp "komunikovat", samozřejmě)
Kontroluje se všude. Dceru v té kanadské karanténě taky kontrolovali.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:20

Lamicka tak asi neni dost lidi z hygieny nebo socialky nebo kdo kontroluje ty bezne nemoci. Ja bych v tom nevidela zadnou znamku policejniho statu, stejne jako vojaci, kteri pomahaji v nemocnicich, neznamenaji pokus o vojensky prevrat a obsazeni strategickych cilu.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:20

Renusatko Nereagovala jsem přímo na tebe, ale na tu notu, která se tu vedla ve smyslu, jak je kontrola karantény buzerace a známe fízly atd.  Už nebudu dohledávat, kdo co přesně napsal, pokus jsi se jen ptala a já nějak poukázala na tebe, omlouvám se.

Nevím, jak bude probíhat kontrola karantény, ale u neschopenky se myslím z prvního neúspěšného kontaktovani kontrolovaného nic nevyvozuje, jen se zanechá oznámení, že tam byli a dotyčný to pak zduvodni. 

Offline eM
Avatar
1381 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:20

Renusatko já kontrolu na neschopence zažila, ale už je to dávno, patnáct let aspon. Myslím, ze jsem podepisovala nejaky papír, ze mě našli doma. Byla jsem 14 doma s anginou, přišli v druhem týdnu nemoci.

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:23

Sweet Potato tohle proste nekterym lidem nevysvetlis. A pak si budou stezovat, ze sousedka, ktera je c+ , udela oslavu pro deti a nic nerekne.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:26

Lamicka A koho bys navrhovala, aby to dělal? Mi naopak přijde logické ve výjimečných situacích nasazení policie a vojska. Normálně kontroly deka správa sociálního zabezpečení, ale kontrolorů nemocných je pár. Nejsou na tohle zařízení a ostatní jsou úředníci a už teď mají jich dost na OCR nebo pracovní neschopnosti.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:31

Potrefenáhusa ty si totiž vůbec neuvědomuješ (jako spousta dalších, samozřejmě), že už skoro půl roku tenhle dokument přestal platit. jestli tobě ne, mně to vadí hodně.

totální rozvrat rovnováhy tří mocí, které mají řídit stát ve prospěch občanů. příkazy a represe, nic víc. a ne, není možné to ničím omluvit, odůvodnit. kdo neodporuje zlu, sám je páchá.

​Ohanení se porušováním ústavy v případě vymáhání dodržování karanteny u nakažlivé choroby, mi teda přijde dost mimo. Nemluvím o jinych krocích vlady.

Offline Lamicka
Avatar
13379 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:36

Kokoska notna no nevim, podle me ma policie delat jine ve veci, ktere jsou treba. Vojaci jsou uplne jina kapitola, stejne jen cekaji v kasarnach na rozkaz (rodinny vtip, vojak v rodine). 

Offline Kokoska
Avatar
28411 příspěvků moje polička 23. března 2021 12:41

notna nehlede na to, ze sireni nakazlive nemoci je trestny cin, takze ty kontroly jsou vlastne prevence kriminality, coz opravdu spada pod policii.

Ja nevim, kdyz v roce 2018 jel nekdo podle predpisu po silnici, neporusoval zadna pravidla provozu a zastavila ho hlidka pri bezne silnicni kontrole, stalo se nekdy, ze by to bylo oznacovano za buzeraci, fizlovani, jednani se "sprostym podzrelym", dokonce chteli obcanku a doklady od auta, povazte, snad predem predpokladali, ze ridic je zlodej a to auto ukrad? Asi ne, ze. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:18

Lamicka ano, souhlasim s tebou

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:19

Kokoska ano stalo, protoze presne to to je

Offline Kammila
Avatar
645 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:23
Reakce na notna:

viktorka_od splavuPsala jsi, že nekontrolují. Reagovala jsem na to. A kdo přistupuje apriori ke všem jako k podezřelým?

​třeba naše ministerstvo zdravotnictví. Nejde tedy o izolaci či karanténu, tam jsme to zatím nestudovali. Ovšem každý občan ČR vracející se ze zahraničí je mj. podezřelý z nákazy (viz jejich poučení ke GDPR). Možná je to neštastná formulace, nicméně bych předpokládala že než si něco veřejně vyvěsí, mohl by to někdo z toho stáda úředníků zkontrolovat

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 23. března 2021 13:29
Reakce na Kokoska:

notna nehlede na to, ze sireni nakazlive nemoci je trestny cin, takze ty kontroly jsou vlastne prevence kriminality, coz opravdu spada pod policii.

​to je nesmysl https://www.epravo.cz/top/clanky/pojmove-znaky-trestneho-cinu-16944.html