Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:15

33lejaby   711990     Pěkná reportáž, až mě překvapilo, jak moc jsou ti pacienti vidět. A z minimálního komentování fotografa čiší pokora ... U nás také (v době korony) fotili, jak jsem ty pacienty znala, plus podle umístění boxu a tak, jsem jasně věděla, i přes rozmazání, kdo je kdo. Strašné, jeden pacient, chlap lehce přes 40 let, zemřel asi 3 hodiny po fotografování, byly to jeho poslední fotky. ..

Jinak v v médiích už zaznívá první jásání nad poklesy pozitivních, ale v nemocnici stále dobíhají noví nemocní, momentálně na našem ARO, kde  máme pouze pacienty na intubaci/ventilaci je věkový průměr pacientů 49,5 roku.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:23

Fiction Taky se nám snižuje věk, ale pořád to Brno není tak zasekané. Myslím na vás, jak to zvládáte. 

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:32

Fiction

Kamarádka dělá taky na Covid jednotce, tak se občas zmíní, a je jí z těch úmrtí těžko. Sice je "jenom" ošetřovatelka, nemá covid nastudovaný aby věděla "jak a proč" funguje, ale nad rychlostí postupu nemoci u pacienta je často v šoku

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:39

Renusatko Já doufám, že kombinace očkování, promoření, (jakože)lockdownu, lepšího počasí, atd.  přinese už BRZY výsledek, protože tohle už dlouhodobě dávat nebudeme. Ta čísle neklesají  dost rychle na to, jakou cenu za ně platíme -  naprosté znechucení většiny lidí a totální překopání chodu nemocnic.

Offline Makara
Avatar
2200 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:42

Fiction Tak snad s těmi omezeními platnými do po-velikonoc i k vám doběhne ten pokles. Už bych vám přála trochu/hodně oddychu. 

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:42

33lejaby I u nás obdivuji spoustu sanitářů a případně vojáků nebo výpomocných mediků, s jakou výdrží to všechno vstřebávají. O sestrách nemluvě.. Otázka je, co to s nimi udělá....

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:45

Makara jasně, já i vím, že ten pokles příjmů k nám má zpoždění tak 10-14 dnů od pozitivních testů. No jo, jenže i těch skoro 11.000 včerejších pozitivních vygeneruje spoustu těžkých pneumonií...  Navíc si nejsem jistá, co ty Velikonoce s lidmi a stýkáním se udělají, moc na to, že každy zůstane doma, nevěřím... spousta volna, alkohol...

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:46

Fiction Se mnou chodí o víkendech holka ze zdravky. Už jsem si kolikrát říkala, že zrovna ona je taková dobrá duše a co to s ní do budoucna udělá. Nejsme na JIP, ale těch umrtí je tam taky dost a těch blbých stavů, překladů a potom se to dozvíš, že to nedopadlo. Myslím, že všeobecně jedou na tom oddělení už všichni na adrenalin a až to opadne, tak kdoví, co bude.

Offline 33lejaby
Avatar
471 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:53

Fiction

No jasně, člověka to nějakým způsobem poznamená, a vzhledem k tomu, že se nám s kamarádkou blíží 50tka, tak to vnímáme jinak, a máme zcela překopaný hodnotový žebříček než ve 20ti.

Má můj obdiv, protože donedávna její jediná starost byla nakupování hader, chození na kávičku, na instagramu pořád sjížděla fotky účesů atd...každá jsme povahově a názorově jiná, ale přesto se psychicky podporujeme, když je třeba.. 

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 21:59

Renusatko Já jsem si tu psala už s OliveOyl , že mi připadá, že to je asi na standardu po té lidské stránce těžší než u nás, kde jsou všichni v umělém spánku. Taky jsme si s kolegy všimli, že každý z nás více "přilne" k pacientovi, kterého si sám příjmul - tj. těsně před intubací ho viděl při vědomí, byl ten poslední, kdo s ním mluvil....  

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:04
Reakce na Fiction:

Navíc si nejsem jistá, co ty Velikonoce s lidmi a stýkáním se udělají, moc na to, že každy zůstane doma, nevěřím... spousta volna, alkohol...

​já jsem dnes opět byla překvapená, jak lidé nepřemýšlí - mezi řečí příbuzná, že u ní byli odečítat plyn, elektřinu - ptám se, jak mohla pustit dovnitř cizího člověka, když ví, že se s nikým nemá stýkat, co kdyby byl nakažený, roznese to po celém sídlišti?! tak prý to je přece v pořádku, měl roušku (ona nerozlišuje mezi rouškou a respirátorem). stejně jako spousta dalších, prostě nemá rozumové schopnosti, aby tohle pochopila, spíš se ptám proč proboha ty společnosti dodávající plyn a elektřinu posílají v téhle situaci pracovníky do bytů? nalepit lístek na dveře/poslat mail/sms by stačilo stejně dobře.. co tím chci říct - ono ani nemusí přijít ke slovu nic "nelegálního". 

zas abych nebyla jen negativní, tak včera měla první dávku vakcíny, přestože její kamarádky se nechtějí dát očkovat, tak na tyhle případy dobře fungují ty výzvy od praktiků. paní doktorka zavolala a tak šla. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:09
Reakce na Fiction:

Renusatko Já doufám, že kombinace očkování, promoření, (jakože)lockdownu, lepšího počasí, atd.  přinese už BRZY výsledek, protože tohle už dlouhodobě dávat nebudeme. Ta čísle neklesají  dost rychle na to, jakou cenu za ně platíme -  naprosté znechucení většiny lidí a totální překopání chodu nemocnic.

​mno ja ted ztratila slovo s kamaradkou (molekularni biolozka) zminovala studii o ucinnosti vakcin na jihoafrickou mutaci a ta ucinnost je pod 10%. Takze slavnostne (pry) v srpnu proockujem - haha - a muzem jet nanovo, nez upravi vakcinu...?!?! 

Offline INCOM1
Avatar
705 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:12

Pavlena mám kamarádku stejné profese a tohle mi říkala už před měsícem já pořád doufám, že se plete, nebo v zázrak.

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:21

Pavlena Njn, bohužel čísla máme vysoká, trasování nefunguje, resp. funguje nedostatečně, mutace se rozhodně (ve velkém) netestují. Během roka snad proočkujeme a pojedeme další kolo... já o tom ani nechci přemýšlet. Cíl je přežít den..

A to to nechci zakřiknout, zatím se s jihoafrickou v ČR ještě celkem daří.

Offline continuity
Avatar
33548 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:23

Pavlena ale kterých vakcín? Astra Zenecou se tam přestalo ockocat už dávno, právě proto, že nefunguje. Comirnaty významný efekt má ( slabší než na divoký korona virus, ale funguje pořád přijatelné). 

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:24

Fiction Zas na standardu spousta lidí ani netuší, že by to mohlo blbě dopadnout. Spousta lidí se uklidňuje i tím, že už jsou v nemocnici a už jim někdo pomůže. A taky na rozdíl od vás, nám spousta lidí odchází i domů. U vás moc těch šťastných konců není. Zas nemůžu posoudit dělat v tom denně. 

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:28

Renusatko Máš pravdu, všude je něco...

Offline continuity
Avatar
33548 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:29

Fiction držím palce, leze to dolu pomalu, ale leze.

Osobně si myslím, že větší vliv než uzávěra okresů mají zavřené kompletní školy a ty se hned tak otevírat nebudou, ani kdyby neprošlo prodloužení nouzového stavu. Uvidíme jak s tím zamávají Velikonoce, to je takové rizikové období.

Offline continuity
Avatar
33548 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:31

Renusatko tobě taky hodně sil.

Online Fiction
Avatar
1487 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:41

continuity Jo leze to dolů, ale faaaakt pomalu.... na druhou stranu... kam by to vylezlo směrem vzhůru, kdyby se neudělala opatření ...

Stejně mi hlava nebere, kolik lidí ve vedení státu, včetně poradců - lékařů, dokázalo dovést naše zdravotnictví do současné situace.... jak nenaslouchali dobrým radám, nepoučili se ze svých předchozích chyb.... Dnes na ČT24 byl v Interview rektor Zima, zas takový kecy a vytáčky...

Jo ad uzávěra okresů.... taky si nemyslím, že to nějak extra funguje, pouze to lidi nasírá a to i ty, co se chovají patřičně.