Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11583 příspěvků moje polička 24. března 2021 22:48

continuity Děkuji, ale mám to určitě mnohem jednodušší než holky. Celý týden vidím zdravé lidi a slyším dobré příběhy těch, kteří to překonali. A jednou za týden nebo 14 dní jdu na jednu směnu. Musím říct, že holky, které jsou v tom denně, neskutečně obdivuju. 

Offline Makara
Avatar
2237 příspěvků moje polička 24. března 2021 23:08

Renusatko ale jsi dobrá, že chodíš aspoň jednou týdně. Myslím, že to těm měnovým dost pomůže. Je vás tam takových víc?

Offline continuity
Avatar
33715 příspěvků moje polička 25. března 2021 00:02

Fiction já si hlavně myslím, že ti, kteří to jsou schopni dodržovat, už volnočasové kontakty osekali na kost. A když má někdo 13 kontaktu týdne, z toho tři je rodina, 8 v práci a jeden-dva volnočasové, tak to prostě o víc než ty dva už neklesne v žádném případě. A je úplně jedno jestli se vozí autem po Praze nebo do Brd. 

Že ty tvrdsi zákazy vycházení už příliš k snížení R neprispeji, psal Kulveit už někdy před půl rokem. akorát, jak správně píšeš, lidi jsou nasrani, což je dost blbá emoce, když se očekává spoluprace. Pokud zůstanou firmy, půjde to pomalu vzdy, ještě by pomohlo, kdyby se zlepšilo to testovani. a možná počasí. Ale dost děsí i taková celková rezignace, i v datových skupinách se řeší hodně kraviny a okrajové věci. Celkově ten boj tak nějak uvadá. 

Jak to bude s mutacemi je podle mě otázka, nemusí se všechny prosadit, je tu jiné podnebí, může je vytlačit ta naše, taky my jsme jiní. No uvidíme z dat v zemich, kde se líp testuje a sekvenuje. 

Offline Pavlena
Avatar
6557 příspěvků moje polička 25. března 2021 08:42

continuity mluvila o vsech dostupnych vakcinach. Zdroj nemam, takto specificky a odborny text si stejne v Aj nepoctu..

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 25. března 2021 08:59

Pavlena dik, ja se k ockovani upinam celkem dost a tohle me nepotesilo moc...

Jinak babi je pripravena jit z nemocnice domuuz byla jednou sama ve sprse, takze pro ni je vyrizeno a nazdar. Ja se z ni zblaznimale

Zaroven mam radost ze to snad i diky aspon jedne davce ockovani rozchodila... 

Offline 999
Avatar
17582 příspěvků moje polička 25. března 2021 09:35

rasaNori Tak to je paráda, že to dobře dopadlo :-).

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 25. března 2021 09:58

999 snazime se byt optimisticti:) 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 25. března 2021 10:24
Reakce na continuity:

Osobně si myslím, že větší vliv než uzávěra okresů mají zavřené kompletní školy a ty se hned tak otevírat nebudou, ani kdyby neprošlo prodloužení nouzového stavu. Uvidíme jak s tím zamávají Velikonoce, to je takové rizikové období.

​No, ale jednou se uvolnit prostě musí, i školy jednou budou muset otevřít... přece to nebude všechno zavřený ještě rok dva! Už takhle to bude tragédie. Ale strašný bude, až se to rozvolní a čísla budou znova stoupat, a to teda budou... co potom? Zavřít zase? To si už můžem rovnou lehnout a umřít. 

Prostě a jednoduše, jelikož po každým uzavření musí přijít i otevření, ale donekonečna se to vydržet nedá... tak myslim že s tím zavíráním a restrikcema měli pečlivě šetřit. Okresy jsou kravina, obchody stejně tak: v květinářství se nenakazíš, a návštěva obchodu se spodním prádlem tě zabije? na ulici si můžeš vypít (bez roušky) kafe, vodu, sníst párek v rohlíku, ale zapálit si už nesmíš... i kdyby ti to zabralo na pikosekundu stejnej čas. A pořád se vymejšlej nový a nový pravidla a světlo na konci tunelu nevidět

Offline moonlight
Avatar
1535 příspěvků moje polička 25. března 2021 11:23

Já jsem teď ráno cestou do práce už dvakrát viděla před školou stát nějaké děti s aktovkama. Bylo před osmou, vypadalo to, že čekají, až jim otevřou školu. Tak mě ten pohled skoro šokoval :) Nikdy předtím jsem je tam neviděla, co jsou školy zavřené, ale asi to byla nějaká skupinka dětí třeba zachránářů nebo tak...

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 25. března 2021 11:26

rasaNori Ale tak jít sama do sprchy je hodně velký krok! To je super! 

Offline barbucha blogger
Avatar
30598 příspěvků moje polička 25. března 2021 11:35

rasaNori 

To je ta babička, se kterou jste se už loučili?!

Offline rasaNori
Avatar
7735 příspěvků moje polička 25. března 2021 11:36

barbucha jak rikas:) 

Offline Aranel
Avatar
4511 příspěvků moje polička 25. března 2021 11:40

rasaNori no dyť je to super!!!

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 25. března 2021 11:55

rasaNori pokud babička nepotrebuje kyslik, tak z nemocnice rychle pryč. 

Offline Kokoska
Avatar
28317 příspěvků moje polička 25. března 2021 11:57

rasaNori drzim palce, at se babicka dobre doleci a je s vami jeste dlouho.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:04

mno, celkem presvedcivy vyklad, proc neockovat po prodelani infekce

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:23

viktorka_od splavu To je celkově velmi dobrej rozhovor o přístupu k vakcinaci. Ale to víš, je to na novinkách...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:24

mirajo  jakoze neduveryhodny zdroj?

Offline bram
Avatar
4072 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:27

rasaNori to je super!!!

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 25. března 2021 12:27

moonlight ve skole se uci napriklad deti s nejakymi poruchami uceni nebo horsim zazemim doma. Jsou to mini skupinky a absolvuji tam online vyuku s asistentem.