Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 27. února 2021 23:57

MP Marge jezis dík, jste hodná. Táta mi vždycky kupoval drobnosti, co mám ráda, jatrovku, zavinace, tlacenku. Ja jsem klukovi koupila birely  nealko ochucené, on to má rád, přes sklo mi zasvitily oči spíš na ně nez na ten vývar. 

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 28. února 2021 00:03

nika Verim, ze se mu sikne oboji

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. února 2021 00:11

MP Marge už dal vývar i birely.

Offline MP Marge
Avatar
5642 příspěvků moje polička 28. února 2021 00:12

nika Ha! Tusila jsem to

Offline nika
Avatar
680 příspěvků moje polička 28. února 2021 00:18

MP Marge jo, jak máš v hubě jak v polepsovne, tak bubliny se siknou

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 28. února 2021 07:53

MP Marge ahoj kocko, a jak je u vas?

Offline Mohučanka
Avatar
6368 příspěvků moje polička 28. února 2021 08:20

Catherinne

Díky moc! Konečně vidím specifikovaný ty děti, je to jak říkala dzizisketa (od 3. narozenin) a taky mi z toho vyplývá, že když jdu sama po liduprazdné ulici, mohu dýchat čerstvý vzduch...

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 28. února 2021 08:44

Mohučanka přesně,  taky jsem chtěla Catherrine  poděkovat... 

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:09
Reakce na Catherinne:

Nevím, kdo se tady zajímal o běhání s respirátorem, rouškou

https://covid.gov.cz/situace/rousky/rousky-venkuhttps://covid.gov.cz/situace/rousky/rousky-venku

​Moc děkuju za ten odkaz. Z něj mi zároveň plyne, že i ty nanoroušky budou pořád adekvátním ekvivalentem k respirátoru FFP2 venku i uvnitř. Uf. 

Sice nadále nejsem přesvědčená, že v této podobě bude tento "lockdown" stačit jen na tři týdny, ale těší mě, že nebudeme muset kverulovat a já i se sestrou budeme moct především chránit svoje zdraví, o což mi celou dobu jde.

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:21

wendulka Trochu se v tom ztrácím, kde prosím vidíš, že podmínky pro ochranu úst a nosu splňují i nanoroušky? Ráda bych, ráda, cokoli, co nebudu muset vyhazovat po jednom dni a bude pratelný. 

Online Laeda
Avatar
10 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:22

Kromě toho běhání je ale v tom odkazu spousta věcí v rozporu s textem toho mimořádného opatření. Třeba v něm je výslovně uvedeno, že se to týká dětí od 2 do 15 let a že rouška je povinná v zastavěném území obce, i když okolo nikdo není. A ty nano roušky tam nevidím vůbec, což mě teda štve, protože je to pro tříleté dítě určitě lepší ochrana, než jednorázová rouška nebo nepadnoucí respirátor.

Offline wendulka admin
Avatar
16570 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:23

Isca 

"či jiným ochranným prostředkem bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95%"

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 28. února 2021 09:26

Isca o těch nanorouškách několikrát mluvili na té tiskovce jako o alternativě respirátorů. Ale jestli chceš něco trvalejšího, tak muž si koupil respirátory Respilion, které prý vydrží 10x déle než běžné. Prát teda nejdou.

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:27

Mrakoplas konstatuju, že Lamicka tím přesunem bude porušovat nařízení. no zrovna tys psala že není žádný problém nosit povenku respirátor, však ho sama nosíš - sice občas pod nosem..

​Hele ale to nařízení samotný už porušuje kdeco. Nikdo, opakuju nikdo ti nemůže zakázat vrátit se domů. Takový snahy tady už byly pro lidi v zahraničí (včetně toho zavření hranic ) a prostě je to nesmysl...

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33446 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:31

barbucha no vrátit se domu nikdo nezakazuje, narozdíl od toho na tu chalupu po pondelku odjet, ne?

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:35

Potrefenáhusa 

Tak já jsem z některejch příspěvků pochopila, že by měli (resp. obávají se toho) setrvat v tom místě přechodnýho pobytu jako v karanténě... když už tam vyjedou. Ale možná tomu nerozumim.

Offline Isca
Avatar
4437 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:36

wendulka Díky, já se snažila najít v e-shopu odkaz na normu, jak jsem tak zvyklá hledat odkazy na paragrafy, ale ta procenta souhlasí, pravda.

Offline Hanka H
Avatar
2906 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:38

Rozumné a zajímavé názory Miloš Čermák.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:40

Potrefenáhusa vrátit se domů zakazuje Hamáček v těch Q&A. V těch vykládá, jak by to podle něj mělo byt. Potíž je, že to jak by to podle nej mělo byt, je v nesouladu s leccim. Já jsem docela dlouho myslela, že ten chlap je sice razantny, ale rozumny. tak už si to nemyslím. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
45854 příspěvků moje polička 28. února 2021 09:40

barbucha no ja tim pouze upozornuju, ze a) je to snuska nesmyslu b) porusovat to bude i ten, kdo je skalopevne presvedcen ze dela vse dle predpisu takze bych hlavne na miste nekterych zdejsich vychovatelek zametla pred vlastnim prahem a radsi se, jak casto tez doporucujes, starala o sebe