Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:52

RoSa je potřeba to brát jako vrchol této vlny, do konce dubna rozhodně nebude nakaženo 60% populace. 

To kolik bude koncem dubna nakažených se da docela dobře nasimulovat v různých matematickym modelech. To umíme dobře, ale potřebujeme to nakrmit daty, tedy potřebujeme přesnější vstupy. teď jsem četla rozhovor s matematickym statistikem z SZU, ktery rikal, že potrebuji data do konce března, aby mohli být přesnější. 

Offline RoSa
Avatar
8176 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:56

jo, vrchol vlny... aby to nebylo jak v tom Iranu - tam se jim křivka chvilku zploštila, aby hned začala stoupat... jsem zvědavá na ty Rakušáky

Offline Renusatko
Avatar
11581 příspěvků moje polička 30. března 2020 00:35

První zdravotní sestra zemřela.

Offline MP Marge
Avatar
5706 příspěvků moje polička 30. března 2020 02:46
Reakce na brrr:

Nevím, jestli to MP Marge psala, v jak intenzivní kontaktu byl tatínek s tím známým, od kterého se nakazil

​Velmi castem - vidali se prakticky denne. Kamarad tatinka hodne vozil autem, navstevovali se vzajemne doma, chodili na pivo...

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 06:48

Fiction docitam se zpozdenim, diky za to info o ventilatorech a odbornem personalu, fakt poucny! 

A666psala jsem tady o segre kamaradky, co je lekarka v Londyne, druhy den po odezneni nemoci je v praci a mobilizovali je na skoleni o spravne intubaci a obsluze ventilatoru, ona sice odbornosti ma a delala x let na pohotovosti, ale ted je obvodacka (jen chvilku) a jak pise Fiction ta obsluha je specificka (to mam od ni, ja tomu nerozumim tolik). Se k tomu osobne stavim dost rezervovane, ale zas lepsi neco nez nic? 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 06:54

Ctu jak pisete o objednani jidla z restaurace, taky me to napadlo. Asi zalezi i na obalech a odkud to je... tady hodne restauraci i zavrelo a docasne propustilo zamestnance. 

Jo a Jim Buckley rikal, kdyz nouzove skolil doktory a mediky 16. brezna, ze to nejspis chyti v metru nebo v obchode, nez v nemocnici, skrz ochrany opatreni. Asi jsem to sem davala nekam uz, zvuk neni nic moc, asi to nekdo tocil na mobil, ale je to docela poucny (v aj teda) a je vtipnej!

https://www.youtube.com/watch?v=OIozuswXN6M&feature=youtu.be&app=desktop 

V patek jsem narazila jeste na clanek o jedne holce co je po komplet transplantaci kostni drene a musela dlouho dodrzovat (a dodrzuje zas) prisne opatreni, aby se nicim nenakazila, dobre napsany a myslim, ze vypichla to dulezity.

https://medium.com/@amcarter/i-had-no-immune-system-for-months-after-my-bone-marrow-transplant-1b097f16040c

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 06:59

Potrefenáhusa Super fotky! Ja jsem nahodou pri venceni ruznych psu prisla na to, ze sber morskyho skla je ohromne terapeutickej! Takove radosti, kdyz najdes modrej nebo zelenej!

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:03

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:04

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:06

0zero7  jéé. Úplně ti závidím, já můžu sbírat akorát tak šišky  a to mi ještě dají dost práce...

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:10

Jo a jinak me pobavilo, ze momentalne trenduje na zdejsim kontinente Babis, co oznacil Trumpa v prispevku na twitteru, sdili se to s odpovedi nejake holky (mozna sestry) co ho setrela, ze sice jako jo, ale ze narod sobe nebo tak neco. Nicmene to prispelo docela k povedomi o rouskach, protoze jinak se porad vali ze nenene nenosit. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:12

0zero7 Jo, ten Babiš je vtipne....muž měl v pátek videokonferenci s pobočkou v Texasu a prý se jim normálně smáli, že mají roušky. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:14

Garfie Sisku jsem zrovna vcera videla uplne bajecnou! Jsem byla v pokuseni. V parku jsem narvala naruc narcisu (se muze tady, kdyz to neni v zahone) a pak jsme se s kamosema vrtali v pisku a sutrech a dneska uz jsme domluveni, ze jdem zase, fakt to vymaze mozek na chvili bajecne! 

Hele vis ze po preficeni vseho do te stiky budes muset, ze? Ne nakupovat, druzit se haha Maminka mi psala, jak ji pisou zakaznici na tel, ze je to moc mily. 

Jo a to sklo jsem nasypala ambiciozne do mega sklenice, ehm, je tam toho na dne. I kdyz teda s tim jak to vypada bud sesbiram pnou a nebo bude brzo utrum a domaci vezeni. 

Offline Garfie
Avatar
23879 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:16

0zero7 Neboj, to ještě dosbíráš, to potrvá  Maminku pozdravuj! Ji to vlastně taky pěkně postihlo, co? Až to skončí, tak se stavím!! 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:18

Jiná Realita Mrkni na ten clanek co jsem postovala ohledne opatreni, od te slecny co je po transplantaci drene, docela fajn to vysvetluje i ohledne obleceni atd. Plus teda pisou ze na ruznym povrchu to ma ruznou zivotnost, plus podminky jeste, lepsi vetrat treba atd. Zas bych to nehrotila, ja jsem ojela houbickou jen mandlovy mliko v tetra paku, protoze na to smatali dva lidi prede mnou. 

Offline 0zero7
Avatar
10773 příspěvků moje polička 30. března 2020 07:25

Garfie HA HA, no obzvlast na jihu se museli rezat slusne. Hele je ten smich prejde, ted jsem cetla ze v Ohiu nejakej pseudokult church nezavrel, pac pro cirkve je to jen doporuceni (ktery ale vsichni respektovali jinak) a prohnalo se jim tam za tri dny asi 1000 lidi, fakt debilove, to se neda rict jinak. Si zazpivali ruku v ruce no...

Maminku to snad nepolozi, stat se muze... ono v jejim businessu staci zavrit na chvilku a je prusvih. 

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2020 08:05
Reakce na Renusatko:

První zdravotní sestra zemřela.

ročník 1972. Ještě v pátek o ní psali, že je bez teplot a v dobrém stavu.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 30. března 2020 08:11

Paris rocnik 42? Ja jsem zas nekde cetla, ze ji bylo 42 (coz by bylo mnohem horsi).

Offline Paris
Avatar
příspěvků moje polička 30. března 2020 08:13

razorblade už jsem si toho všimla, že jsem to napsala špatně a opravila. 1972

Online viktorka_od splavu
Avatar
46031 příspěvků moje polička 30. března 2020 08:22

Paris tak to se kaci v mym lese