Koronavirus

28. března 2020 09:01
Online continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:09

Karja to je další věc, tak průměrná inkubační doba je od 2 dní do 6 podle studie.tech 14 dní je hodně Safe interval a když to půjde ve všech případech rychle stihne se za 14 dni i řetěz tři lidi. 

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:10

kdyby někoho zajímalo, jak jsou na tom různé země

(graf převádí exponenciální na lineární, vpravo lze vybrat země)

https://aatishb.com/covidtrends/

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:11
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:13

MP Meri já jsem dospěla k závěru, že pokud se to přenáší dotykem s nákupem nebo podobně, tak prostě bídně zhynu, protože nejde se tomu vyhnout. třeba kabelka. 

přijdu do práce. umyju si teda ruce, než začnu pracovat na počítači apod. ale stejně - notebook vytahuju z obalu. ten ležel kadetade. pak potřebuju kapesník nebo cokoli v kabelce, se kterou jsem taky byla všude a šahala na ni rukama, které umyté nebyly. taky bunda...to se nedá uhlídat.

v podstatě si teda umyju ruce, když přijdu, a než jdu třeba jíst nebo si vařit čaj apod. (to bych už normálně nedělala, ale hygienu jsem tedy zvýšila). a dál to neřeším.

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:15

Jiná Realita šiš je to koronavirus, ne dýmějovej mor! smrt nezaručena! :)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:15

mitford sister myslím to v nadsázce :) samozřejmě.

Offline mitford sister
Avatar
1389 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:16

Jiná Realita zrovna tu tebe jsem si nebyla jistá :)) ;)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:17

Jiná Realita to by se z toho člověk fakt už musel zbláznit 

dezinfikovat nákup mi přijde, že snad ani nejde, to jako každej pytlík ponořit do sava nebo nevim, takže si jen často meju ruce 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33724 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:18

mitford sister tak lidi maj různý pádný důvody, proč by se nakazili fakt hodně neradi 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:18

celkově mi doporučení desinfikovat nákup přijde mimo, protože to bych musela třeba oblečení rovnou rituálně spálit. myslím, že kabát, ve kterém jsem v tom marketu byla, je určitě nebezpečnější než konzerva. tím pořád všechno vířím, když si ho oblékám a sundávám, tu se otřu o dveře, tam nedejbože o člověka (který je určitě samý vir!). kabelka je úplné koronavirové eldorádo, nepochybně. sahám na ni celý den. co jsou vedle ní nevinné špagety, které jen leží v regálu.

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:23

Jiná Realita já jsem teda celej nákup po přinesení domu přestříkala aspoň octem... fakt to beru jako kontaminovaný předměty (šahaj na to nejen zákazníci v supermarketu, ale celej ten řetězec předtim od výroby/sklizně přes transport až po distribuci)... na palici tohlencto kabelku i klíče dezinfikuju, oblečení co jsem měla na nákupu jde okamžitě do pračky, boty zůstávaj před dveřma...

tenhle komplet cirkus ale nedělám po prostym vyvenčení mezi zahradama tady - to jen boty, klíče, ruce... a na psa mi venku nikdo nesmí šáhnout, to je jasný! a všimla jsem si poslední dobou, že i jako pejskaři přecházíme na druhou stranu ulice, abysme nebyli moc blízko...

Online continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:24

Jiná Realita mně doporučení desinfikovat nákup přijde hodně mimo. Vůbec to neřeším, ani svrchní oblečení. To bych se musela zbláznit a to předevčírem byli někoho u nás v domě testovat. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:26

RoSa to jsou, ale to byly i předtím. může na něm být třeba já nevím, tuberkulóza, hiv, a kdovíjaké hnusy. 

pokud je pravda, že čím větší je objem viru, který přijmeš, tím horší je průběh, tak doufám, že na špagetách toho prostě moc není a už je to trochu chcíplé, a já si tím budu pomalu posilovat antikorona imunitu.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:26

continuity naši sousedi byli přesně 14 dnů zalezlí doma tak, že i psům házeli žrádlo ze dveří! ale oni jsou obecně dost divní, takže kdo ví, proč.

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:32

Jiná Realita si poslechni ten rozhovor s Benešem (viz výše) - je to dost agresivní svině...

Online continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:35

RoSa co je přesně agresivni svině? Celé se mi to nechce poslouchat. 

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:38

continuity rafinovaná (že netušíš, kdo to roznáší) a chytlavá (že chytneš s velkou pravděpodobností)...

Online continuity
Avatar
33711 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:43

RoSa

Jaká je infekční dávka potřebná k propuknutí nemoci se pořád neví. 

Myslíš teda asi to, že se nakonec nakazí 70% populace?

To primo plyne z toho reprodukčniho faktoru, pokud budeme mít imunitu pro překonání nemoci. U spalniček by to bylo 90% nebo očkování. 

Offline RoSa
Avatar
8223 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:44

continuity jo, 70%, a vrchol v počtu nakažených bude koncem dubna (to už jsem slyšela z více zdrojů - jen ne od naší vlády... asi nás nechtěj děsit...)

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 29. března 2020 23:47

jinak my se tu štveme s rouškama a pokládáme si ekonomiku, abychom zabránili viru.

meanwhile in germany:

thajský král s celým harémem dostal speciální výjimku, aby mohl tento hrozný čas přečkat v jejich hotelu. takže tam přiletěl (asi snad tedy soukromým letadlem, tedy více letadly). zabral hotel. zjistili, že asi tak půlka jeho doprovodu vykazuje známyk viru, tak ty poslali zpátky omg.