Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Pinot Noir
Avatar
24538 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 00:00

Dadoo s kým ty deskovky lidi, kteří dodržují nařízení, hrají?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 00:02

Potrefenáhusa aj ja!doufam,ze nam nezkrachuje cajovna.

Offline Klara
Avatar
474 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 00:06

Pinot Noir Přece s lidma se kterýma bydlej :)

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. ledna 2021 00:10

Pinot Noir několikrát si psala, že seš ráda, že je tvůj muž na HO. Což je sice třeba malé pozitivum a v globálnějším pohledu neznamená vůbec nic, ale pozitivum to je. Ale samozřejmě chápu, že chceš zpátky normální život, to chce určitě skoro každý.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33756 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 00:12
Reakce na Jiná Realita:

Potrefenáhusa aj ja!doufam,ze nam nezkrachuje cajovna.

Bojim

Offline Garfie
Avatar
23984 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 06:14

mirajo Jé, děkuju! Číslovky strašný, tím se prokousávám zrovna teď! 

Offline Garfie
Avatar
23984 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 07:28

Pinot Noir Vždyť Dadoo řekla, že rodiny sedí doma a hrají. A já to teda můžu dosvědčit, i v okolí si posíláme tipy na hry s rodinami, které nikdy moc nehrály. 

Já myslím, že pozitiva se taky nakonec vytříbí na více stranách, jen je pochopitelně těžké vidět světlo, když jste v tunelu. 

A třeba automobilový průmysl těžce vzkvétá, přitom se říká, že za krize jsou auta to první, co jde do kytek. U muže v práci těžce nestíhají a vyrábí víc, než měli plán před covidem (dělají drobné komponenty pro automobilky). Dnes čtk psala, že Hyundai stoupl za poslední čtvrtletí čistý meziroční zisk o 57%.

Offline Pinot Noir
Avatar
24538 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 07:36

Garfie tak k tomu jsme přispěli i my, zrovna nedávno jsme si objednali auto

Offline Garfie
Avatar
23984 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:07

baltik Nevím, on mluví o prodeji v kamenných prodejnách (které jsou velkou část roku zavřené), já o výrobě-někdo ta auta kupovat musí. Pak zřejmě existuje trh, kde prodeje rostou. Možná Asie? Třeba se lidstvo odkloní od hromadné dopravy a sdílených aut a bude růst individuální doprava (což by byl teda spíš negativní dopad covidu).

Offline Pinot Noir
Avatar
24538 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:12

baltik taky nemyslím, že to je tak slavné, ta výroba má zpoždění, na výrobu auta se čeká měsíce, my teď aktuálně pět měsíců, na Kodiaqa, kterého máme teď, jsme tehdy čekali 10 měsíců! Takže velká část loňské výroby je důsledek předloňských objednávek. Navíc automobilky nejvíc těží z podnikových flotil, a pokud lidi sedí doma, tak jim zaměstnavatelé přestanou auta kupovat. Poroste možná segment dodávek.

Offline Pinot Noir
Avatar
24538 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:14

Garfie jenomže autosalony vidí ten pokles jako první, fabriky mají zpoždění měsíce, subdodavatelé těch fabrik další měsíce.

Offline Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:15

continuity vidíš to hezky optimisticky z toho pražského/kancl zaměstnance pohledu.. jenže tohle je ideální realita docela malého procenta lidí. nemůžu zpětně najít ten link myslím od Sweet Potato o té opačné stránce věci - situaci těch skutečně chudých a nepochopení z "centra" obojí jsou ale extrémy. ten šedý průměr uprostřed ovšem nečeká žádné vylepšení imho..

​V OMFG.

Offline Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:26

Jinak teda...já jsem obecně až nechutně pozitivní, třezalku nepotřebuju, ale tyhle sladké citróny jsou na mne fakt moc. 

Offline Garfie
Avatar
23984 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:30

Pinot Noir To zní logicky, ale na jaře se výroby zavíraly, teď (podle teda zkušeností muže) jedou nad původní plán. Jinak teda pravda je, že oni dodávají spíš pro ta dražší auta, která asi nejsou běžnou součástí firemních flotil. Ten odklon od hromadné dopravy by ale taky mohl hrát roli, ne? Třeba naše Japonštinářka o tom teď nedávno mluvila, že uvažuje o koupi auta, aby nemusela jezdit MHD. V Japonsku teď ve velkém propouštěli zaměstnance státních drah, významně klesl provoz na vlakových tratích. 

Offline Garfie
Avatar
23984 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:35

Sweet Potato Tak ale neobvyklé to není? Na Titaniku se taky tančilo do poslední chvíle...nebo ty předválečné noviny, které se věnovaly plesům na Žofíně a vzestup nacionalismu v Německu byl okrajové téma (vždycky si vzpomenu, jak někdo vyprávěl na MP, jak v mládí objevil ty staré noviny u babičky na půdě....). 

Offline Catherinne
Avatar
9845 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:36

Ženský doma objednávaj hadry z COS, chlapi auta

Offline Sweet Potato
Avatar
34849 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:45

Garfie To jo, ale to je individuální zavírání očí před problémy (mně je super, já se mám skvěle, žádný problém nemám), ne obracení všeobecných problémů v klady. (Na Titaniku asi nikdo neříkal super, aspoň se loďaři naučej dělat líp to či ono)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:46
Reakce na Dadoo:

Myslím, že narikani ještě nikomu k ničemu nepomohlo.

​Já přemýšlím, co bych na to napsala (ideálně asi nic, ale nedá mi to ...). Já vím, že si neměla a nemáš život jednoduchý a že si zvládla velkou spoustu hrozně smutných a náročných věcí a bez ironie tě obdivuju za to, jak jsi statečná. Ale prezentovat to jako jediný ideální přístup, vhodný pro každého je opravdová demagogie a nepochopení rozmanitosti lidský psychiky. Z tohohle "kurva lidi nefňukejte a bojujte" jsem vyrostla někdy v pubertě (no dobře, možná o pár let později). A stavět to tak, že kdo tenhle přístup nezvládne, vlastně prohrál a je slaboch, kterej si za to může sám ... ne, to fakt ne. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 08:51

Jiná Realita Diskuse už se posunula, ale vcelku souhlasím s tím, co píšeš. Ono dokud byli lidi většinově tak nějak "zdravě nasraný" nebo jak to říct, otrávený, vymejšleli, špekulovali, i tak nějak mírně třeba rebelovali proti nařízení (já to do určitý míry vnímám jako přirozený a prospěšný), tak to bylo ok. Ale kolem sebe vidím čím dál víc případů těch, kteří začínají být rezignovaní, apatičtí, deprivovaní a opravdu zoufalí, mají potíže se spaním, jídlem, úzkostmi ... Jasně, je to jen další fáze, někam se to zase za čas přehoupne, otázka je spíš kam. Taky už se nějakej malej hlásek ve mně bojí, aby se to nepřehouplo do toho opravdového nasrání, nepokojů a extrémismu.