Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline 999
Avatar
17617 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:10

OliveOyl Ty jsi můj člověk .

Offline Kokoska
Avatar
28416 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:20

Jennyfor no vždyť, jsi zocelená a víš, že musíš. A protože jsi osobnost, tak jdeš dál. 

Už jsem to taky psala, že pro mě jako introverta bez velké rodiny a spousty známých to není tak deprimující jako pro lidi zvyklé být neustále "ve víru života", ale třeba ten pokec s babama, kdy se odpolední kafe protáhne do večeře a domů se jde po šláftrunku před zavíračkou, to mi fakt už chybí.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:30

Pro mě je třeba pozitivum, že díky ho muž tráví víc času s dětmi během dne. On by to jako pozitivum určitě neviděl, to je věc jiná. Taky když v březnu zrušili všechny kroužky, určitě jsem si ušetřila dost nervů, protože absolvovat to s dvěmi dětmi začínalo být náročné. Ostatně i teď žijeme volněji než kdyby byla normální situace. A třeba Velikonoce jsem loni konečně prožila tak, jak bych chtěla, protože odpadly návštěvy, které normálně v podstatě nelze odříct. Negativa zcela jistě převažují, ale něco pozitivního se najde.

Offline Jitka77
Avatar
1154 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:33

Ony jsou případy, kdy člověka i velká životní tragédie nakopne a posune, posttraumatický růst se tomu říká, jsou nějaké studie, ale bohužel to opravdu nefunguje tak, že si někdo řekne "a teď budu v pohodě". A početně to vychází zhruba půl napůl.

Offline 711990
Avatar
17185 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:36

Evaeva pro me je to uplne prelomovy, to permanentni HO. Protoze diky tomu je sambo skoro od narozeni Tondy doma a vidi ho vyrustat a i diky povaze svoji prace se mu muze behem dne venovat. Takze pro me osobne tahle blba situace je vlastne skvela. O rodice se bojim, ale nejak standardne, stejne jako o sebe nebo samba, prarodice nemam a financne jento zatim taky ok. Ale chapu, ze to je muj osobni pohled na vec a samozrejme mi je lito ostatnich, ale ja si proste nestezuju, no. 

Online notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:41
Reakce na Garfie:

Já si vždycky vzpomenu, co říkal Omar Šerý v nějakém rozhovoru (tuším DVTV, ale jistá si nejsem)-že jsme ve válce. A pak si řeknu, tak jestli má pravdu, tak je to ještě dobrý....

​Takhle přesně to mám já. Ač jsem velký životní pesimista, tak si říkám, tohle je ještě furt dobrý. Jak jsem právě ten pesimista, tak očekávám v životě průsery. Nikdy jsem nevěřila na "... a takhle šťastně žili až do smrti."

Offline Jitka77
Avatar
1154 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:42

Jinak myslím, že se debata trochu kříží v pojmech pozitiva x negativa a aktivní x pasivní přístup.

Osobně si nejsem jistá, jestli je aktivita jednoznačně přínosná, určitý útlum energie a zploštění emocí jsou prostě sebezáchovné v situaci, kdy se toho objektivně zas tak moc dělat nedá.

A fňukání, pokud ho bereme doslova, je prostě fyziologická reakce - s trochou vnímavosti k sobě může člověk rozpoznat, jestli mu slzy uleví, nebo ne. Pak je na místě pátrat, co jiného by to chtělo.

Nejvíc se mi v životě osvědčila upřímnost a přesnost: vidět věci tak, jak jsou, což je málokdy čistě černobílé. Ať je to sebevíc posraným navrch, ve chvíli, kdy člověk ten pocit zachytí a pojmenuje (třeba i nějakým obrazem, gestem, melodií), něco zacvakne a je to úlevné. Pak se můžu rozhodnout, že něco udělám. Běhat dokolečka jen proto, aby se něco dělo, není úplně to pravé.

Online notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:47

711990 U nás to taky má pozitivní vliv na rodinu. Poprvé v životě dítě zažívá rodinu, kdy táta přijde odpoledne domů a o víkendu jsme všichni spolu. Je to hezký. Ani já takhle muže doma o víkendech pravielně nezažila. Blbý je na tom to, že muž přišel o polovinu své práce. Já se hrabu v ekonomických datech malých podnikatelů a to te´d taky není zrovna optimistický, pokud to nejsou zdravotnické potřeby, tak ta nálada je teda občas pod psa.

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:48

Gatita Jo, souhlasím, to už tu zazněmo mockrát. Děti a dospívající, to je malér v mnoha směrech. 

Offline Sweet Potato
Avatar
34888 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 15:49

Jitka77 Tos napsala hezky.

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:00

Hlidam ted vnucku a psala mi snacha. Dnes zacala registrace zdravotniku k ockovani a komora jim ( ji a synovi) ockovani doporucila. Syn se leci na imunologii, tak se dnes zeptal lekarky na nazor a ta pry jim naopak durazne doporucila se neockovat, zvlast pokud jeste planuji dalsi dite. Vubec nevi, co teda maji delat. 

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:04

crazydaisy Ze pani doktorka cte desinformacni weby. Pracuji jako lekari? Tak bych se priklanela k ockovani.

Online Tak Betty
Avatar
5013 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:09

Na patnáctileté prohlídce, kde byla dcera s vnukem jí doktorka řekla, že u dětí se ve velké míře rozvinula sociální vnímavost. V souvislosti s covidem. To je dobrá zpráva.

Tak něco k těm pozitivum.

Online Gatita
Avatar
7176 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:13

Sweet Potato jo, ja vim. Jen jsem si potrebovala trochu zaskuhrat:) 

Offline crazydaisy
Avatar
2667 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:16

Jos Jo, jsou lekari. No ona to pry hodnotila z pohledu imunologa a vlivu ockovani na budouci tehotenstvi. Snacha ma ted trochu obavy a to uz byli rozhodnuti se ockovat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46141 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:17

crazydaisy já jsem teda nikdy v životě o nějakém vlivu očkování (jakéhokoliv) na budoucí těhotenství neslyšela, nějak nepobírám proč by zrovna tohle konkrétní mělo být jiné

Offline continuity
Avatar
33839 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:18

Tak Betty k tomu bych se taky přidala, jam jsou ty deti odkázané jedno na druhé a není úniku, tak se naučily mnohem vic spolupracovat. Vědí, že se musi nějak domluvit a nakonec se to naučily.

Ano, radši bych je měla každý týden v bazénu jako předtím, ale co nadělám? Spíš teď zpětně lituji, že jsme průběžně na podzim neotuzovali. to by šlo, ještě v zari jsme se koupali ve 20C vodě. když jsme zjistili, že máme prakticky za barákem vhodný rybník, bylo už hodně chladno. To me třeba mrzí hodně, právě proto, že to bylo plně v mé moci, na rozdíl od skiareálu. 

Online Jos
Avatar
příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:19

crazydaisy Pokud by snacha byla uz tehotna, tak by bylo jasne neockovat (nedostatek dat). Ale pokud teprve planuji nevidim relevantni duvod. V cem ma byt problem? 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:21

Tak Betty A jak na to ta doktorka prisla? Nejaky jeji soukromy pruzkum? 

Online Pinot Noir
Avatar
24603 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 16:22
Reakce na mirajo:

Tak Betty A jak na to ta doktorka prisla? Nejaky jeji soukromy pruzkum?