Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:23

viktorka_od splavu ale já nemluvím o HO, ale o vzdálené práci. A to je velký rozdíl. Třeba mi to umožní zaměstnat člověk z Horní Dolní, což předtím prostě nešlo, nebo jenom velmi obtížne. Dopad může být například ten, že se regiony trochu urovnají, co je taky pozitivní. 

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:24

viktorka_od splavu mě HO a elektronizace všeho dost děsí, mám ráda kontakt s lidmi naživo 

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:24
Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:24

Fiction no jenže já nepopírám, že jsou jedinci, kteří si na tom něco pozitivního najdou/mohli najít - takový to zpomalím, budu se věnovat rodině, elektronizujeme... ale prezentovat tuhle situaci jako příležitost ke změně k lepšímu  pro všechny to je bohužel mimo a co hůř staví to proti sobě ty skupiny obyvatel které to ovlivní zcela protichůdně

Offline Jitka77
Avatar
1142 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:27

Podle mě pozitovní je i to, že si uvědomíme, bez čeho být nechceme, protože nám to fakt chybí. Ale zas se budu bít za právo každého se občas hroutit a fňukat. Ono to spolu vlastně souvisí.

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:27

Jinak, když jsme už u toho, já vždy nenavidela cestování ( ve smyslu přesunu dopravními prostředky - pokud ta cesta není cíl). A strašně jsem si přála dožít se teleportu a teď jsem ho ve své podstatě dostala. Ráno můžu pomoct kolegyni s projektem na severním Slovensku, v poledne potkám osobně klienta v Praze a podvečer vyřídím Severní Moravu. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:29

viktorka_od splavu No já to asi nemyslela tak nějak globálně, společensky, spíš tak, že já sama osobně se musím nutit do jistého optimismu /vidět sklenici poloplnou/, abych se nezbláznila. Někdy je těžký písemně sdělit, co chci...

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:34

viktorka_od splavu jakákoliv změna vždy přinese bezprostřední  pozitivum jenom pro část společnosti. Ale nemůžeme zůstat na místě, prostě to nejde. V evoluční biologii se tomu říká efekt červené královny.  Určitě lze udělat víc i pro děti z vyloučených lokalit, ale tím, že všichni zůstaneme trčet zalezli někde v díře než to přehrmí, jim rozhodně nepomůžeme, naopak všichni se budeme mít hůř, protože okolní svět bude ten, kdo bude určovat pravidla. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24537 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:35

Fiction já ta pozitiva hledám dost těžko, protože mám asi úplně jiný pohled na to, co je důležité, co mi ne/vadí, co mi ne/vyhovuje, protože ty věci, které continuity jmenuje jako pozitiva, jsou pro mě buď irelevantní, nebo spíš negativní. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:35

Fiction zrovna sleduju zprávy kde prezentují jak je super že jsme schválili zákaz plastových brček a uchošťourů.. v tom je opravdu těžké uchovat si optimismus. musíme se držet

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:36

Jitka77

Takto, já už jsem půl roka na trezalce.

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:37

Pinot Noir tak si najdi svoje pozitiva, ja to nemůžu dělat za nikoho. Byla jsem pozádaná, tak jsem odpověděla. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:38

Pinot Noir vidim to stejne (nevyzadana informace :)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:39
Reakce na continuity:

viktorka_od splavu jakákoliv změna vždy přinese bezprostřední  pozitivum jenom pro část společnosti. Ale nemůžeme zůstat na místě, prostě to nejde. V evoluční biologii se tomu říká efekt červené královny.  Určitě lze udělat víc i pro děti z vyloučených lokalit, ale tím, že všichni zůstaneme trčet zalezli někde v díře než to přehrmí, jim rozhodně nepomůžeme, naopak všichni se budeme mít hůř, protože okolní svět bude ten, kdo bude určovat pravidla. 

​oki budu se snažit věřit:-)

Offline Jitka77
Avatar
1142 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:45

continuity Třezalka musí být vždycky doma

Já na sobě pozoruju, že jsem celkově utlumená, pokud jde o emoce, a jak nad tím přemýšlím, vlastně je to v tuhle chvíli užitečné. Organismus není žádnej blbec.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:50

Myslím, že narikani ještě nikomu k ničemu nepomohlo.

A pokud jsme v situaci, ze si nemůžeme vybrat, co by se nám líbilo víc, pak se musíme nějak vyrovnat s tím, co máme.

Čím víc najdeme pozitiv, tím nám bude líp na duši a tím líp to přežijeme. Vždycky se dá něco vymyslet, něco podniknout.

Někde jsem četla, že je obrovský boom deskových her. 

To je pozitivní, ne? Rodiny jsou doma a hrají společně hry..

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:50

continuity ja muzi sama za sebe rict,ze pro me ani pro nasi firmu to nema zadna pozitiva.kdo nejake najde,tomu koupim lizatko.

Muj otec totiz zastava nazor jako ty,ze prece krize vzdycky prinasi pozitivni zmeny,takze se stale hadame,ale ani on zadne nenasel.u nas se neda nic transformovat,zmenit procesy,zestihlit,prejit na digitalizaci,zalozit eshop,poridit lepsi program...a v osobnim zivote uz vubec ne,nemam s kym bilancovat nebo komu se vic venovat.vztahy s prateli taky s ohledem na jejich male deti a vlastni rodinne zivoty online moc prohlubovat nejde.

Bez emoci konstatuji,ze pro me je kovid jen ztratou nejlepsich let zivota,nic vic.nic s tim nenadelam,musim to nejak prezit,ale pozitiva mi to neprineslo.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:55

Jiná Realita to, že ty pozitiva (zcela pochopitelně) teď vidět nedokážeš, neznamená, že se nakonec nějaká neukážou. Nikdy tohle období nebudeš hodnotit jako dobré. Ale něco málo dobrého to přinese určitě i tobě, i když to pravděpodobně nevyváží to zlé. 

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33756 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:56
Reakce na Dadoo:

Někde jsem četla, že je obrovský boom deskových her. 

To je pozitivní, ne? Rodiny jsou doma a hrají společně hry..

Prosím te, tohle vůbec nezmiňuj  já už si chci zase s kamarády normalne zahrat! Sejit se v knihovně! V klubovne! Nebo aspoň u nás u stolu! ​

Offline Pinot Noir
Avatar
24537 příspěvků moje polička 26. ledna 2021 00:00
Reakce na continuity:

Pinot Noir tak si najdi svoje pozitiva, ja to nemůžu dělat za nikoho. Byla jsem pozádaná, tak jsem odpověděla. 

​Já moc pozitiv právě nevidím a byla bych ráda, kdyby mě nikdo nepeskoval za povzdech, že bych chtěla zpět svět takový, jaký byl v roce 2019. 

Zkraje jsem jako pozitivum viděla možnost, že aspoň všichni uvidí, jací neschopní a současně všehoschopní zmetci jsou ve vedení našeho státu, ale už jsem ztratila naději, protože spousta lidí je nejspíš slepá.