Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:41

continuity pěkně jsi to shrnula. Je potřeba hledat to dobře, co to může přinést.

Jen věčná škoda, že za to kvůli těm diletantum zaplatíme tak draho. 

Mám moc ráda tvé věcné připomínky, názory a hodnocení. Dík

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:41

nika nejhorší rok mého života byl před cca deseti lety a ze zpětného pohledu mě to hrozne posunulo. 

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:44

Dadoo třeba nás to ponauči do budoucna, co je opravdu důležité. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:48

continuity vidíš to hezky optimisticky z toho pražského/kancl zaměstnance pohledu.. jenže tohle je ideální realita docela malého procenta lidí. nemůžu zpětně najít ten link myslím od Sweet Potato o té opačné stránce věci - situaci těch skutečně chudých a nepochopení z "centra" obojí jsou ale extrémy. ten šedý průměr uprostřed ovšem nečeká žádné vylepšení imho..

Offline Karlicka
Avatar
185 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:49

continuity diky moc.  Ja tohle vsechno vlastně vim,  ale dnes to na me taky nejak padlo. 

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:54

continuity Kdyz...ja mam o fous lepsi kafe v praci nez doma Vetsinu lidi v praci vidam rada a to delam obor, kde HO zcasti lze. Obcas se ptam deti, kdyz je vysetruju, jestli se tesi do skoly /tech ze zakladky, jasne ze ne stredoskolaku/, uz vic rika, ze ne. Je mi z toho spis smutno. Jasne, prineslo to radu dilcich dovednosti, ktery jsou fajn, ale taky muzeme skoncit jako ty hikikomori...to je vlastne epidemiologuv sen!

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:57
Reakce na Dadoo:

continuity

Mám moc ráda tvé věcné připomínky, názory a hodnocení. Dík

continuity Myslím si to samé. Díky, že jsi tohle vlákno založila, úplně jsme přehlédla, že už jsme pokořily 1000 stránek .

A taky doufám v návrat lepšího života. A to nejsem žádná optimistka, ale musí to jít, jen ještě nějakou dobu musíme vydržet. On to ten Prymula asi celkem odhadl, že to budou celkem 2 roky. Už jsme si z toho hodně odkroutily/i/.

Offline mirajo
Avatar
2359 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 22:58

Garfie Rada ctu vase prispevky nejen o Jap...obcas to rozproudi debatu doma, ted treba o cislovkach, to je neuveritelne slozity!

Offline Pinot Noir
Avatar
24537 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:02

continuity když pro mně třeba to, že se děcka naučila psát email a zacházet s nějakým programem nevyváží to, že nemůžou do kroužků, sportovat, normálně se setkávat (když pominu ten hlavní problém s úpadkem vzdělávání a totálním výpadkem ze vzdělávacího procesu dost velké skupiny dětí). Vždyť přijdeme o dost nadějných sportovců či hudebníků, protože prostě nemohli začít/pokračovat v rozvíjení talentu v tom správném věku. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:05
Reakce na Pinot Noir:

continuity když pro mně třeba to, že se děcka naučila psát email a zacházet s nějakým programem nevyváží to, že nemůžou do kroužků, sportovat, normálně se setkávat (když pominu ten hlavní problém s úpadkem vzdělávání a totálním výpadkem ze vzdělávacího procesu dost velké skupiny dětí). Vždyť přijdeme o dost nadějných sportovců či hudebníků, protože prostě nemohli začít/pokračovat v rozvíjení talentu v tom správném věku. 

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:06

continuity nejhorší rok byl, když mi v osmi letech umřela při autonehodě máma. Asi mě to i někam posunulo, ale raději bych ji měla. 

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:09

viktorka_od splavu

Tento argument miluji, a protože jsou na světě i ti, co to mají jinak, tak teď si všichni sedneme a budeme usedavě plakat? Pomůže to těm potřebným nějak?

business mého muže krachuje, dela už třetí práci za toho 3/4 roku, furt vymýšlejí jak z toho ven. jedna naše divize loni bojovala o holý život, pokud se neprizpusobime, zahyneme taky. Samo to fakt nepůjde. 

link jsem četla a dokonce si myslím, že díky Covidu se o těchto lidech mnohem víc mluví. A třeba to umožní najít lepší řešení.

Já třeba nerozumím, proč tyto děti z vyloučených lokalit nemůžou mít menší specializované školy, kde nebude na jednoho pedagoga 30 kousků, ale deset + asistent. kde se víc vyjde vstříc jejím potřebám. kdyz to měly, mluvilo se o segregaci. Takže chodí na běžnou takladku, aby měly papirove stejne moznosti a výsledkem je, že se nenaučí ani pořádně číst. 

Offline nika
Avatar
682 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:10

Pinot Noir tohle je úplně přesný a z toho je mi smutno nejvíc. Dětem to neco dalo, ale hodně vzalo a ještě vezme. 

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:12

Pinot Noir ja ale nikde nepíšu, že tato situace nejlepší možná a je velké štěstí, co nás potkalo. Ja rikam, pojďme z těch sracek, když už se nám staly, vytriskat co nejvíc. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:13

continuity no já s tebou ve většině věcí právě souhlasím, i v tom co teď píšeš, ale kde vidíš tu perspektivu že se tímto ledacos vylepší, tak na to se osobně já teda ptám - kde? (a ne proto že bych chtěla prudit že bude vše zlý, jen mi opravdu pijou krev takoví ti chytráci co vidí perspektivu v samých HO a elektronizaci všeho, že ten covid je vlastně uplně super protože se takto všichni posuneme...no tak určitě:-(

Offline continuity
Avatar
33761 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:13

nika

To je jasné, že kdyby sis mohla vybrat, tak si vybereš jinak. V životě si vybrat často prostě nemůžeš. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:14
Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:14

continuity Pinot Noir takove romske lokality to opravdu desne nakopne,ty nove skills v powerpointu...oh wait...(ja vedle nich ziju a podle me to pro nektera tahle decka bude viditelne do konce zivota,pro mnohe z nich znamena distancni vyuka a konec ruznych krouzku zabrednuti do kolobehu,ze ktereho se uz nevymani). Treba pro tvoje deti je to spatne,smutne a tezke,ale porad se jim nekdo nejak venuje,maji podnety,dobre prostredi apod.

Podle me muze tohle nakopavat akorat lidi (a firmy),kteri jsou z urcite bubliny,maji silne a nevyuzite rezervy(financni i intelektualni)anebo neco dlouhodobe zanedbavaji a tahle situace jim dala cas a podnet. Cim vice socialne,intelektualne nebo jakkoli jinak slaba bublina,tim vetsi prusvih.

urcite na tom neco je,nemuzu rict,ze bych uplne nesouhlasila,ale podle me to plati jen pro nekoho. 

Offline Fiction
Avatar
1488 příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:15
Reakce na Pinot Noir:

continuity když pro mně třeba to, že se děcka naučila psát email a zacházet s nějakým programem nevyváží to, že nemůžou do kroužků, sportovat, normálně se setkávat (když pominu ten hlavní problém s úpadkem vzdělávání a totálním výpadkem ze vzdělávacího procesu dost velké skupiny dětí). Vždyť přijdeme o dost nadějných sportovců či hudebníků, protože prostě nemohli začít/pokračovat v rozvíjení talentu v tom správném věku. 

​Máš ve všem pravdu. Jenže teď to nebylo o tom, že bychom si mohli vybrat, jestli to či ono. Ale spíš o tom, když už ta šílená situace nastala, najít na tom aspoň něco pozitivního.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 25. ledna 2021 23:21
Reakce na continuity:

Pinot Noir ja ale nikde nepíšu, že tato situace nejlepší možná a je velké štěstí, co nás potkalo. Ja rikam, pojďme z těch sracek, když už se nám staly, vytriskat co nejvíc. 

​já to vidím podobně, samozřejmě ze své bubliny. Vybrat jsme si nemohli, musíme brát, co je. Spíš jde o to, že na všem špatném, je něco dobrého. Někdy (a pro někoho) je to vidět brzy, někdy později. Což nemyslím jako kritiku, majitel krachující hospody těžko teď uvidí na celé situaci něco pozitivního.