Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:02

Blatný taky říkal, že celou dobu testujeme víc, než Německo. Vzpomínám si, že se tu statistika testování probírala a vždy vycházelo, že Německo testuje víc, než my. Nebo do toho počítá antigenní testy? OVM byly docela zajímavé, myslím, že Balík v tom má jasno, ekonomika a vzdělávání jsou důležitější, než životy, celé jeho vystoupení se neslo v tomto duchu.

Offline Sweet Potato
Avatar
34804 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:16

Mirka Balík působil naprosto odlidštěně.

Offline Mirka
Avatar
3985 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:21

Sweet Potato ano, bez papíru, bez tužky, má svůj názor a do ničeho se moc nepletl, dokud ho Moravec nevyzval. A taky jsi to vnímala, jako já?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:30

Mirka dívali jsme se a vnímala jsem to stejně

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:34

Blatný je fakt frajer. Já ty diskuze nekoukám ( vyhodnotila jsem to jako naprosto zbytečně, predikovat z těch keců stejně nic nejde a o epidemii beru informace jinde). Ale když ten lumen vykládal, že jenom 30% z vykázaných umřelo na Covid, zeptal se ho někdo, jako uredujiciho ministra zdravotnictví, odkud pochází ta šílená podzimní nadumrtnost? Protože pokud covid zpusobil jenom zlomek pripadu, potřebujeme vysvětlení proč tady najednou umírá 2x tolik lidí než běžné. Není válka, autonehod příliš nestouplo, takže otázky jsou: sebevraždy? Zanedbaná prevence? Mimozemšťani? 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:41

continuity postreh k temto otazkam:podle vseho evidujeme vetsi nadumrt,nez by byla,i kdyby se odecetla covid umrti.z vyjadreni vetsiho mnozstvi lekaru vyplyva,ze urcitou cast nadumrti tvori zanedbane cokoli,od slepych strev pres infarkty po rychle rakoviny.(samozrejme krome te vetsiny umrti na covid,na covidovy zapal plic) dalsi procento(asi male,ale presto nezanedbatelne)tvori predcasna umrti na psychiku v domovech duchodcu apod.po zakazech navstev a celkovem stresu.

Offline ionicera
Avatar
2238 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:49

Mirka Dívala jsem se  a nestačila se divit. Kdo z koho dělá vola? Blatný z lidí? Kubek z lidí? Připadalo mi, že mluví o různé realitě. Kdybych nevěděla osobně o pár lidech, kteří z naprostého zdraví a relativního mládí po covidu zemřeli, měla bych z Blatného dojem, že se vlastně skoro nic neděje. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:52

Jiná Realita 

Hele to zanedbané cokoliv... je možný že částečně ano, že samotnej ten člověk váhá jít k doktorovi. Rozhodně si nemyslím, že by za to mohlo zdravotnictví, zas tolik se ta péče neomezila - ty leprosária se zřizujou na úkor třeba gyndy nebo ORL, což tolik životů neohrozí a potřebný výkony a péče probíhaj furt...

S domovama důchodců souhlasím, tam by se to mohlo projevit, ale eště to asi nikdo (radši) nespočítal?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:55

barbucha ale ja netvrdim,ze za to muze zdravotnictvi.jen ze objektivne stoupl pocet zanedbanych pacientu, a to se v umrtnosti nepochybne muselo projevit,minimalne stovkami pripadu.

A prave ti nespocitani duchodci apod. Budou ta cast,kde nesedi celkovy pocet umrti na prumerny pocet umrti+prokazane covid pripady.

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:58

Jiná Realita 

Já vim že netvrdíš, jen aby nedošlo k omylu jsem myslela

Jako divný je to celý, protože objektivně eště na tom nejsme (špitály, doktůrci) tak zle jak někde v Burundi, ale skoro to už tak vypadá

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:05
Reakce na Sweet Potato:

A666 Koukali jsme na OVM. Nevylepšil to tam.

Plus nepřímo řekl, že testování je moc drahé. 
A v některých okamžicích přecházel do burešovské fistulky.

​Už jsem mezitím na twitteru našla, že i s tím testováním lhal anebo neumí počítat anebo jsou testy na pojišťovnu víc jak 2x tak drahé než pro samoplátce

https://twitter.com/marian_hajduch/status/1353327204072103938

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:09
Reakce na Jiná Realita:

barbucha ale ja netvrdim,ze za to muze zdravotnictvi.jen ze objektivne stoupl pocet zanedbanych pacientu, a to se v umrtnosti nepochybne muselo projevit,minimalne stovkami pripadu.

A prave ti nespocitani duchodci apod. Budou ta cast,kde nesedi celkovy pocet umrti na prumerny pocet umrti+prokazane covid pripady.

Jiná Realita 

Ono to bude kombinované vše dohromady. Patologové vydali na podzim zprávu, že 30% náhlých úmrtí doma šlo na úkor nediagnsotikovaného covidu (kvůli sraženinám zhusta). Takže i to tam bude hrát rolik, samozřejmě dohromady s odklady péče a s důchodci umírajících steskem.....

Online continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:11

barbucha když se dělali casove korelace nadumrti a počtu úmrtí na covid, tak ta závislost je velmi vysoká. Kdyby to byly zanedbané rakoviny, tak by se to vic rozložilo v čase. Ještě bych uvěřila, že za to můžou akutní břišní příhody, ale to by UZISU z těch dat mělo vyjít jednoznačně. A to se neděje.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:16

A666 já si fakt nemyslím, že "všecko je covid", ale na ty nediagnostikovaný bych klidně vsadila

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:17
Reakce na 711990:

slnieckoasi se dela vic CRP nebo strep test, ale taky me to prekvapuje, protoze mne delala doktorka vyter fakt pokazdy (a ten z nosu na covid mi prisel mnohem prijemnejsi, minimalne bez daveni). Nebo je to tim, ze zdejsi deti nejsou nemocne a nemely jeste ATB?

​No, to tiež, ale to ukáže len zápalové parametre. Takže bez toho s potom asi nasadzujú automaticky širokospektrálne ATB namiesto cielených, ktoré sa dajú nasadiť po kultivácii.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:17
Reakce na barbucha:

Jiná Realita 

Já vim že netvrdíš, jen aby nedošlo k omylu jsem myslela

Jako divný je to celý, protože objektivně eště na tom nejsme (špitály, doktůrci) tak zle jak někde v Burundi, ale skoro to už tak vypadá

​a "nejsme" myslíš jako u vás v práglu nebo třeba ve varech či v chebu?

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:19

slniecko u nás cílené kultivace naprosto minimálně, pokud je "pohledem do krku" jasno, tak něco na angínu (penicilín nebo "pro jistotu" makrolidy ) a když poslechem jasno tak makrolidy.. no a pak se divíme že máme čímdálvíc rezistentních bakterií

Offline barbucha blogger
Avatar
30568 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:20

viktorka_od splavu 

Myslela jsem to tak celkově... že je hejtman karlovarskýho kraje idiot s tím nemá nic společnýho.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:27
Reakce na Pinot Noir:

slniecko tady se ale mluví o hodně malých dětech, Kokoska třeba 2,5 roku. Kolikrát asi braly antibiotika? A i kdyby, tak že třeba před rokem něco podstoupil, neznamená, že teď už to zná. Náš starší měl antibiotika naposledy před třemi lety a mladší nikdy. Trochu se tu zapomíná, že takhle malé dítě si ještě nic nezvolí, nic se mu nevysvětlí, žádné racionální argumenty na něj neplatí, a to zvlášť v případech, kdy rodina ví, že vyvádí už v čekárně.

​No, fakt sa úprimne teším, že sú tvoje deti natoľko zdravé.

Ale moja skúsenosť je, že už vo veku 2,5 roka má dosť detí za sebou aspoň nejaké infekcie, hlavne teda, čo sa dýchacích ciest týka.

Že si to nezvolí (no neviem si predstaviť nechať si batoľa voliť diagnostiku a liečbu) mi príde prirodzené, že sa mu to nevysvetlí, to považujem za nesprávne, ale tak ak mám dieťa choré, tak nemôžem riešiť, či vyvádza už v čakárni, alebo nie, sú veci, ktoré proste podstúpiť musí.

Rozhodla by si sa trebárs proti očkovaniu len z dôvodu, že dieťaťu sa nepáči (pokiaľ teda očkujete, nerada by som teraz rozbúrila ešte aj takéto vody...)?

Ako fakt nechcem do toho vnášať akýkoľvek konflikt, ani nikoho o ničom presviedčať.

Skôr ma to celé zaujalo z takého - povedzme kultúrneho? - náhľadu, že kým tu je väčšinou jedna z vecí pri výbere pediatra, že sa mamy uisťujú, že spraví výter predtým, ako "skúsi" niečo nasadiť a tým pádom je to pre deti niečo síce nepríjemné, ale bežné a tu sa rieši ako veľká vec, že jejda výter dieťaťu.

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 19:27

slniecko u nás cílené kultivace naprosto minimálně, pokud je "pohledem do krku" jasno, tak něco na angínu (penicilín nebo "pro jistotu" makrolidy ) a když poslechem jasno tak makrolidy.. no a pak se divíme že máme čímdálvíc rezistentních bakterií

​No.