Koronavirus

28. března 2020 09:01
Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:08

slniecko Ono totiž mezi výtěrem z nosu na streptokoka a na covid, by měl být dost velký rozdíl. Minimálně v začátku to bylo v pokynu, že výtěr je z jiného místa nosu než ty klasické. Jak je to teď to nevím, ale taky už to dělá kde kdo s minimálním zaškolením, což loni nebylo. Kdysi jsem měla zánět dutin asi 3 měsíce a ve výtěru z nosu mi nic nevycházelo. Potom mi na ORL udělala doktorka jakýsi hluboký, děsný a nepříjemný a konečně mi mohla napsat ATB.

Já a ani nikdo široko daleko z rodiny na výtěrech nebyl, tak to fakt neposoudím. O sobě třeba vím, že teď už mám nos neprůchodný, tak jsem se o to zajímala z tohoto důvodu. Asi to bude nejvíc o tom, kdo ti výtěr dělá. Moje známá byla kvůli dovolené v krátkém čase 4x a říkala že že tady v labině výtěr jen z krku, pro ni šílený. Na letišti před nástupem do letadla nos, ale že měla pocit, že to ani nemá v nose. Při příletu na hotelu v Dubaji takový normální výtěr a při odletu na letišti šťourání v mozku. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:12
Reakce na continuity:

Liesel ale to už říkali snad před deseti dny. Nejsou vakcíny, má s tím problém celá EU. Slibuji upgradovat fabriku a zvednout dodávky, prostě musíme vydržet. 

​na druhou stranu proč nenechat registrace a jen napsat, že termíny budou až později? chtějí pak zase zahltit systém?

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:13

Jinak teda ten Blatného výrok o úmrtí při autonehodě zařazených do statistiky covid úmrtí už samozřejmě vzbuzuje vášnivé debaty, protože to stihlo prosáknout do bulváru.

Tohle by mělo být trestné fakt

Online continuity
Avatar
33601 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:27

A666 napadá mě hned několik dobrých důvodu: systém a vůbec znalosti se v čase velmi dynamicky vyvíjí. Muže se ukázat, že pro prioritizaci ockování bude výhodné používat další kritéria, zdravotní nebo např.  překonaný covid v poslední dobe. Takže by se museli registrovat znova. 

Další věc je, že ta vektorová vakcína se bude dát používat i u praktiku, lidi naočkovaní tam žádnou centrální registraci potřebovat nemusí. 

Další věc, kterou vidím v blízké rodině. Někteří lidé si myslí, že čím víc budou volat a otravovat, tím rychleji se na ně dostane. Příbuzná takto stihla obvolat 1221, praktika, plicarku ( všechny několikrát). Toto všechno hrozně zatěžuje systém, který nestíhá i tak.

Takže říct, že ted prostě nejste na řadě, mi přijde z mnoha důvodů lepší.  Ten systém zkolabuje pokaždé, kdy se otevře pro další skupinu. Lhostejno jestli příští týden nebo za měsíc. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:29

continuity ale pokud predesilali,ze system ma vyhodnocovat,komu se da prednost,tak by bylo vhodne,aby se tam zaregistovali idelane vsichni,nez se vubec zacne ockovat.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:36

continuity 

Jo, chápu. Jako kdyby byl ten systém postavený dobře a lidé se v realitě registrovali už dávno, asi se tyhle věci nemusely řešit

Nicméně je fakt, že teď to je jen další výkřik co způsobuje nejistotu....... A může způsobit víc toho obvolávání, protože fůra lidí, co by byla v klidu, že se registrovali, teď bude nervózní

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:37

Jinak mamka stále negativní (a stále s horečkama) - takže buď je setrvale falešně negativní )a příznaky má ukázkové) anebo je to něco jiného - možná reaktivovaný EB Virus ? Venku chodila jen s rouškou a nikoho nepotkávala.......

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:37

A666 a to jeste az zacne cas dovolenych a podminkou bude ockovani,to teprve bude nervoznich(kteri budou mit misto v poradniku napresrok).

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:37

Jiná Realita ty skupiny, které se očkují teď, mají absolutní přednost. Pokud máme sotva vakcíny na druhé dávky a aktuálně registrované, tak mi taky přijde zbytečné otvírat registraci pro další. Ale souhlasím s tím, že by se ty registrace měly otvírat třeba 14 dní před tím, než reálně hrozí, že ta která skupina přijde na řadu.

Online Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:38

Jiná Realita myslím, že za současné situace ta podmínka bude spíš očkování nebo test.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:38

A666 a delali ji jiny test nez z nosu?o pripadech,kdy byl clovek stale negativni,mel ukazkove priznaky, a potom mel hafo protilatek,jsem cetla nekolikrat.vir proste nebyl na sliznici,byl ale vsude jinde.a nebo ma proste chripku.

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:40

Evaeva hlavne aerolinky budou muset zmenit nazor,kdyz okamzite vyrukovaly s tim,ze do letadla jedine s ockovanim.to by jim moc lido v lete asi nelitalo.akorat izraelci.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:43
Reakce na Jiná Realita:

A666 a delali ji jiny test nez z nosu?o pripadech,kdy byl clovek stale negativni,mel ukazkove priznaky, a potom mel hafo protilatek,jsem cetla nekolikrat.vir proste nebyl na sliznici,byl ale vsude jinde.a nebo ma proste chripku.

​Jo, my ji plánujeme poslat následně na protilátky. Fiction tu taky psala, že některé těžké případy u nich vycházely opakovaně negativní.....

Mě spíše mrzí, že to nemáme jasně potvrzené. kdyby jo, tak

a) Uleví to hodně mému strachu

b) Mohli by na návštěvu za tchýní, která je totálně odizolovaná....... což by pomohlo ve výsledku všem

Online continuity
Avatar
33601 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:51

Jiná Realita když bude kritériem ten Covid, tak ani ne, spousta lidí je ještě nakazí než na ně dojde. 

Pokud by tam byli zdravotní kritéria: nejlepší by bylo, aby to prioritizoval ošetřující lékař, ani tam nemusí popisovat zdravotní stav. Zadá číslo od 1-5 podle centrálních kritérií a je to. V rámci skupiny to může jít podle věku. 

Prostě si myslím, že když se dnes otevře registrace, nic se tím nezrychlí. A podle toho, co probublalo médií a kdo všechno už byl naočkován mimo pořadí, tak bude nejlepší, aby to pořadí určoval systém sám. Protože taky můžeme v květnu zjistit, že se sice nedostalo na všechny 70+, ale politici jsou opichani všichni, včetně odmítacu z SPD. 

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 13:58

continuity no to budou stejne,mozna i driv:/ dneska bych ten pomer klidne tipla tak 1:10(prominent:duchodce).samozrejme v nadsazce,ale tech pripadu jen tech viditelnych uz je hodne.neviditelnych minimalne stejne,spis nejaky nasobek.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 15:54

premyslim, cos e jede za kampan - chystaji se zase vse otevrit? Hlavni clanek na strance:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/otazky-vaclava-moravce-ministr-zdravotnictvi-jan-blatny-sef-lekarske-komory-kubek.A210124_110502_domaci_vank

Edit: zajimalo by me, kde vzal tech 1700 mrtvych v Nemecku denne - maximum bylo kolem 1250 a to jen kratkodobe..... ted to zase snad klesa... zdroj RKI, Blatny ma asi nejaka specialni data

A jen tak mezinama, co vim, tak uz byly dny, kdy v CR umiralo pres 200 lidi

Tak jo, ten idiot tvrdil, ze to bylo k 19.1. - pravdepodobne vzal data, co byla od patku (protoze tak se to v Nemecku reportuje)

Offline Garfie
Avatar
23900 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:16

A666  Zrovna ty statistiky doma dohledáváme, on je fakt matematik roku!!!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 16:32
Reakce na Garfie:

A666  Zrovna ty statistiky doma dohledáváme, on je fakt matematik roku!!!

​hele ja radsi jeste data overovala primo na rki, nebrala jsem jen Worldometers anebo statistiky v die zeit

Jako sorry, ale tohle je fakt na trestni stihani, tohle neni mozny.

Online Sweet Potato
Avatar
34812 příspěvků moje polička 24. ledna 2021 18:01

A666 Koukali jsme na OVM. Nevylepšil to tam.

Plus nepřímo řekl, že testování je moc drahé. 
A v některých okamžicích přecházel do burešovské fistulky.