Podpora za časů korony

12. března 2020 15:34
Offline baltik
Avatar
4426 příspěvků moje polička 16. března 2020 07:10

Dadoo ted uz snad neni cas na takove prizemnosti? nebo jsem porad naivni?

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 16. března 2020 07:49

baltik kdyby nebyl, tak by asi testovali, ne?

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 16. března 2020 10:26

Kytky

Takže - jsem houby organizátor, ale snad všechno klapne:

Do SZ vám pošlu číslo účtu květinářů, bude nejjednodušší, když provedete převod rovnou k nim. A moje tel číslo, kdyby cokoli, zavolejte mi.

Dnes večer tam jedu, zítra přes den budu v Nupakách (Komerční 523) a v 17 hodin na Výtoni - pod železničním mostem, červený pick-up. S ohledem na nová nařízení mi prosím dejte vědět, zda vyzvednete, nebo se domluvíme ještě jinak.

Několik z vás by mělo zájem o rozvoz na adresy, prosím dejte mi je do SZ, zkusím.

Pokud to všechno klapne, za týden akci zopakuji.

Offline razorblade
Avatar
8171 příspěvků moje polička 16. března 2020 21:51

Catherinne a nemuzes chodit k zakaznicim domu? Myslim, ze hodne zenskejch by to ocenilo...

Offline 711990
Avatar
17116 příspěvků moje polička 16. března 2020 21:55

razorblade treba ja rozhodne! Ale podle me je i problem v cestovani, ze by Catherinne musela za zakaznicema nejspis behat, aby nemusela mhd:) navic si vem, kdyby nejaka byla nakazena a nevedela to, tak se to pak rychle roznese. 

Ja treba nejela ani na rasy, ackoliv jezdim ke kosmeticce domu. Shodly jsme se, ze to bude bezpecnejsi.

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:16

Taky po mně spousta zákaznic chtěla, abych kdyžtak jezdila k nim domů. Je to ale nesmysl. Nikdy nevíte kdo může být nakažený nebo byl v kontaktu s rizikovou osobou. A takto se to bude šířit pořád dál. Myslím, že jsem někde zahlédla, jak Hamáček apeloval abychom to nedělaly. Má to logiku. Musíme to všichni vydržet a chovat se zodpovědně. Jde "jen o vlasy".

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:21

chození po zákaznících se dle mého do režimu karantény nevleze... 

Offline Sweet Potato
Avatar
34805 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:24

razorblade Ocenilo. Ale je to proti veškeré logice.

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:24

nolita

Je to cesta za prací. V těch odpovědích na mpo bylo, že to lze, snad to už sundali, nechce se mi to znova hledat. 

Ale je to blbost, mnohem rizikovější než provozovna. Na druhou stranu řemeslníkům pracovat na zakazkach povolili. Je to těžké prostě. 

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:25

nolita někdo by to mohl interpretovat jako "do práce a zpět", ale je to blbost. Tedy podle mého názoru.

Offline Renusatko
Avatar
11582 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:36

Chtěla bych tady podpořit svoji kamarádku, která nám do práce ušila slušivé roušky. Má internetový obchod s autorskou módou a doplňky do bytu. Je to sportovkyně, píše blog, který má na stránkách obchodu a ještě je i šikovná kuchařka. Prostě talentovaná a úžasná žena.

Instagram a internetový obchod

Offline nolita
Avatar
6511 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:54

continuity

EDITH4B 

já bych cestu za podnitelskou činností chápala jako cestu do své provozovny, ráno tam, večer zpátky, protože jinak to je dost / by bylo dost na hlavu ... každopádně ty formulace asi nejsou stoprocentní, takže to každý pochopí nějak... asi je ale naštěstí shoda, že chodit po zákaznících v době karantény je blbost...

u těch řemeslníků, kteří mají výslovnou výjimku to dává jistý smysl, těžko budeš 10 dnů bez tekoucí vody, atd...

Offline andulka01
Avatar
10656 příspěvků moje polička 16. března 2020 22:58

Renusatko Díky, jasně, chci!

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2020 00:04

Nevleze se to tam. Na mobilni sluzby musi byt specialni provozni rad schvaleny hhygienou a zivnostakem. Kdo ma salon zpravidla provozni rrad na mobilni sluzby nema a za porusovani jsou tucne ppokuty. Fakt to za to nestoji.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33675 příspěvků moje polička 17. března 2020 01:02

No a hlavně řemeslník si někde matla ten prasklej odpad, ale kadernice se motá třeba hodinu pěkne nablízko kolem strihany osoby 

Offline Catherinne
Avatar
9825 příspěvků moje polička 17. března 2020 01:26

Chodit do domovů jiných asi nechci ze všech možných výše jmenovaných důvodů. Asi by se to ženám líbilo, někdo se i ptal, ale jednak se to prostě nesmí a taky teda beru ohled sama na sebe. Ač se to nezdá, to moje astma je těžšího kalibru a kdo ví, co by to se mnou udělalo, chytnout to. Takže chodit tomu naproti nebudu. 

Dneska jsem měla rychlé předání s účetní, pak jsem zašla do práce uklidit kytky a např. povytahovat věci ze zásuvek, do lékárny jsem musela až na Karlák a pak domů. Nechtělo se mi do tramvaje, všechno jsem to obchodila pěšky, tak to dalo krásných 11 kilometrů.

Budu teď dva dny šít roušky, mám tu pár knížek, mám v plánu vygruntovat celý byt. Ten týden uteče jako voda, bojím se toho, kdyby to trvalo měsíc a víc, to už je skluz fakt velký, ale tak hypo jde odložit, s nájem v práci se snad bude dát s majitelem taky domluvit. Kočky mají zásoby a my snad hlady taky neumřem. A pak se upracuju  

Offline paktofonika
Avatar
16370 příspěvků moje polička 17. března 2020 06:31

Catherinne Ja sa k tomu týždňu vôbec neupínam, vrchol epidémie v nedohľadne, niekde som čítala, že to najhoršie bude za nami v júni. Ja sa tej ekonomickej krízy po tomto všetkom bojím celkom dosť.

Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. března 2020 06:41
Reakce na nolita:

continuity

EDITH4B 

já bych cestu za podnitelskou činností chápala jako cestu do své provozovny, ráno tam, večer zpátky, protože jinak to je dost / by bylo dost na hlavu ... každopádně ty formulace asi nejsou stoprocentní, takže to každý pochopí nějak... asi je ale naštěstí shoda, že chodit po zákaznících v době karantény je blbost...

u těch řemeslníků, kteří mají výslovnou výjimku to dává jistý smysl, těžko budeš 10 dnů bez tekoucí vody, atd...

​presne, vyklad continuity o ceste za praci je imo chybny. Za praci jede zamestnanec, zivnostnik typu kadernika ma provozovnu. Navic, pokud jde navstevy, tak je stanoveno, ze jen ty nutne a jen za blizkymi, dalsi podpurny argument, proc to nejde. A samozrejme, zdravy rozum, ze. 

Offline 0zero7
Avatar
10779 příspěvků moje polička 17. března 2020 06:56

Od zitrka je skoro vsechno zavreny, sla jsem si koupit resistencni “pomucky” (?) na cviceni domu a z uzavrene skupiny na fb jsem stahla plan. Dneska vyzkouseno, je to dobry. Tak kdyby nekdo chtel, muzu poslat na email (pdf). Je to v aj, Ale klidne to prelozim. Ma to primo v souboru odkazy na videa s provedenim. 

Neni to nic zavratnyho, Ale mozna to nekomu pomuze. Me trvalo teda hodinu se dokopat. Po cviceni dobry. Vim ze spousta lidi tady ma deti nebo nema cas atd. Ale hazu to sem, kdyby neco. 

Jo a spousta aplikaci (treba downward dog na yogu a barre) uvolnili placenou cast ted zdarma, to je fajn. 

Offline Marbuša
Avatar
945 příspěvků moje polička 17. března 2020 08:09

Renusatko prosím nemohla bych na paní dostat do SZ její  email? Rovnou bych si objednala a mohla by mi tam napsat číslo účtu.