Podpora za časů korony

12. března 2020 15:34
Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:03

Marbuša ne, nejsem z Prahy, ale mockrát děkuju. Já se tím musím prokousat nejdřív úplně sama

navíc mám hodně omezený prostor kdy můžu šít. Stroj dělá hluk a to manželovi vadí. A on potřebuje přes den klid a spát.

Offline rasaNori
Avatar
7739 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:21

prďola diky moc❤️

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:25

Dadoo tkaloun přece nepotřebuješ, ušiješ ho z tý látky

Offline slniecko admin
Avatar
17606 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:40

prďola prosím, vzhľadom na to, že v tomto chaose posledná pošta, čo som čakala z ČR išla v tomto chaose neuveriteľný čas a keď vezmem, že som kedysi dokázala kuchtiť krémy pre hypersenzitívnu pokožku môjho syna...a niektoré veci si stále robim sama...

....rozmýšľala som, že by som to tu skúsila pripravovať pre komunitu (áno, v tom šití rúšok nie sme doma bohvieako zruční, ide to ako v lete na saniach...)

Myslíš, že by som Ťa mohla poprosiť o recept? Trebárs do správy? Naozaj ho nemienim využiť akokoľvek komerčne.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 17. března 2020 19:41

Potrefenáhusa pokud Dadoo sežene tkaloun, ušetří spoustu času i materiálu. Já šňůrky nemám, takže šiju z látky a ty šňůrky zaberou dvakrát tolik času než ta vlastní rouška. 

Toho tkalounů vem dost, na jednu roušku potřebuješ min. 160 cm

Offline Catherinne
Avatar
9858 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:43

Dadoo na konci článku je video, na nástřihy se vybodni, prostě tam udělej tři sklady. Máš tam postup i na ty šnůrky

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33767 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:50

Evaeva nj, ale nez sežene v lese tkaloun, může to mít hotový. Taky se tam místo toho dá dát uplet, třeba pruh ze staršího trička, ten se nemusí ani entlovat ani zašívat

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. března 2020 19:51

Catherinne Díky, zlato!! Připadám si jako netrénovaný horolezec před vrcholovým výstupem

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2020 20:53

Nabizim usiti par rousek (dvouvrstve, s kapsou na dalsi separacni/izolacni vrstvu, s protiskladem a dratkem)  a prosim moc prďola o gel, jestli jeste je

(Siti nabizim nejen Prdole teda, ale zas rozumne, jsem schopna dat max. 10 za den - a jeste potrebuju zacit pracovat, takze tak jeste 26 je moje maximum, 10 uz jsem usila + na ctyri uz mam mam dalsi objednavku)

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 17. března 2020 20:59

Solathis Pěkně prosím, mohla bych si koupit 3 roušky? Akorát ale nejsem z Prahy, šlo by to poslat poštou nebo zásilkovnou?

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:02

prďola A tebe poprosím, jestli to je ještě možné, o 2 balení a také jestli to jde poslat poštou nebo zásilkovnou. Děkuju

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:03

slniecko

Jestli myslíš recept na dezinfekční gel, toho je plný googl, i jednoduchý recept od WHO, ale nečekej, že seženeš suroviny, u nás už nejsou ani lahvičky, natož pak líh.

Offline Karja
Avatar
35931 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:05

Dadoo Ja mam tkaloun jeste s cenou Kcs,- po dedovi krejcim! A pak ze se nema nic schovavat! Vyuziti k tehle funkci asi nikdo nepredpokladal teda. 

Prvbi rousky jsem ale usila z te latky a jo,je to pracnejsi, ale.jestli mas dobrou zehlicku, jde to;-).

A segra vymyslela misto gumicek nastrihanou silonku, pry to vydrzi I vyvarku, ale ona to vyvaruje chvilku a zkousela to jen jednou, takze tezko rict.

Offline Dadoo
Avatar
11571 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:10

Karja a víš, že ty silonky mě napadly?? Našla jsem totiž pytlík odložených (dlouho odložených) které mají nějakou malou dírku a já je schovala, že tu dírku zašiju. Asi nějaký záchvat spořivosti, který byl dávno zapomenut. Tak mě napadlo, že by se daly stříhat na gumičky.

já to snad vyzkouším..

Offline dynda
Avatar
7279 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:14

Karja Dadoo 

Já mám taky silonky, počítám s tím, že budou na 1 použití, ale mám zásobu starých, shraňuju je, protože s nima vyvazujeme rajčata, révu, roušky. Prostě všechno na R.

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:20

slniecko Nejde o nic tajného, zatím míchám s těmito složkami:

1000 ml 96% kosmetického lihu, 225 ml demineralizované vody, 100 ml 98% glycerinu, 50 ml koloidního stříbra, 15 ml tea tree oil.

(V procentech: 72% lihu, 16.2% demineralizované vody, 7.2% glycerinu, 3.6% koloidního stříbra, 1% tea tree oil)

jakmile mi dojde koloidní stříbro, nahradím ho 3% peroxidem vodíku.

Pokud někomu vadí vůně tea tree oil, lze nahradit mentolem, který rozpustíš v lihu.

Offline prďola
Avatar
3742 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:27

Catherinne continuity Lu holka hnědooká jasně, píšu na seznam

Zatím míchám ze surovin, které mám doma, to půjde v první várce. Pak budu muset počkat, až mi kurýr dodá další líh, a bude další várka.

Offline holka hnědooká
Avatar
617 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:29

prďola Děkuju, zatím vymyslím, jak ti to oplatím :-)

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 17. března 2020 21:38

holka hnědooká Jako takhle, klidne ki je usiju i jen tak jen za postovne, posta zzatim jede - ale nemela bys lepsi najit nekoho u vas? Nevim tteda odkud jsi, ale ted se sije skoro vsude.

Jinak muzu nabidnout i pisemny navod na rousku s protiskladem, co siju. Prijde Prijde mi jednoduzsi nez skladana kklasicky.

prďola Pekne prosim ja ttaky, kdyby to jeste slo...