Podpora za časů korony

12. března 2020 15:34
Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 11. května 2020 23:22

Korsičanka prďola ty chudáky zdravotníky fakt moc lituju. Dnes mi jedna klientka (doktorka z nemocnice vyprávěla, jak neměli respirátory, tak měla tři textilní roušky na sobě a přes to štít, na hlavě čepici, troje rukavice a ten sterilní mundůr. To je jedna rouška se štítem těžká sranda...

Offline EDITH4B
Avatar
1996 příspěvků moje polička 11. května 2020 23:25

žluťásek hrozný . Lituju tě.

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 11. května 2020 23:28

žluťásek to já už jsem psala. Pro některé je Corona výborná výmluva. Pošta je jedna z nich. Mě už ani nedávno do schránky oznameni a pošťačka už doporučená psaní nenosí vůbec, nechává to rovnou na poště. 

Offline žluťásek
Avatar
7604 příspěvků moje polička 11. května 2020 23:42

continuity no je to vyloženě nanic. Zapisy měly proběhnout bezkontaktne, tedy odeslat poštou nebo přes datovku. Poštou musí být přihláška doručená v průběhu jednoho týdne, ne dříve. Odešles to tedy první možný den, zaplatíš za prioritní dodání a oni to nedorucej ani za týden?? Doprkýnka tak ať se na to vykváknou

Offline continuity
Avatar
33584 příspěvků moje polička 11. května 2020 23:44

žluťásek je to na palici celé, děti můžou do školky, ale ty jim to nemůžeš hodit ani v rousce přes plot.

Já posílala přihlášku na školu emailem. Pokroková zakladka...

Offline Pinot Noir
Avatar
24425 příspěvků moje polička 12. května 2020 06:03

žluťásek to je na prd. U nás se mohla přihláška kromě tvých variant i hodit do schránky u vchodu do školky, během dvou hodin mi přišel email s potvrzením, že je zaevidovaný. Nejjednodušší cesta.

Offline DruI
Avatar
3243 příspěvků moje polička 12. května 2020 07:50

žluťásek U nás se nejenom mohly přihlášky házet přímo do schránky u školky, ale dokonce nechtěli žádná oficiální potvrzení a stačilo jim čestné prohlášení. Já si stěžovala jenom na to, že si ty přihlášky nesjednotili :o)

Offline OliveOyl
Avatar
1712 příspěvků moje polička 12. května 2020 10:56
Reakce na prďola:

Korsičanka V tom nemocničním igelitovém mundúru to musí být echt děs! Nejenom, že se asi moc nenapijí, ale i odskočení musí být hrozná procedura

​To postrojování bylo fakt děs. Na nás vytáhli asi manuál na ebolu, my museli mít atombordel, dvoje rukavice přilepený páskou ke kombinéze, nohavice přilepený ke gumákám, respirátor, brejle, kapucu přilepit zvrchu k brejlím, ze spoda k respirátoru, navrch třetí rukavice a hrr na ně. To prostě na záchod nepotřebuješ! Hlad nemáš, nudli nemáš, všechno tě přejde na tu dobu, co v tom jsi.

Kůži jak struhadlo, obličeje olezlý, Nimesil po lopatách, ale když nás v neděli zavřeli, buleli jsme jak želvy

Online prďola
Avatar
3724 příspěvků moje polička 12. května 2020 11:47

OliveOyl Přesně to jsem si říkala, když jsem viděla nějaké ty dokumentární záběry

Anebo vojáky postrojené jako při útoku chemickými zbraněmi... Kolikrát mě napadlo, jestli je to nutné až v takové míře? Možná jako užitečný nácvik na případné horší ohrožení?

No ale i tak - fakt respekt!

Offline AprilTwelve
Avatar
930 příspěvků moje polička 12. května 2020 12:37

žluťásek všechno co posílám postou si fotim,  abych měla aspoň něco... nemám s nimi dobrou zkušenost a doporučuji to i zaměstnancům s doklady, které mi musí poslat poštou....

Offline RoSa
Avatar
8195 příspěvků moje polička 19. května 2020 12:22
Reakce na MP Meri:

https://mojemisto.cafe/

​hele, hledala jsem vás ve wolt-aplikaci, a nejste tam... neznám teda podmínky pro zapojené restaurace...

https://wolt.com/cs/

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 19. května 2020 12:56
Reakce na RoSa:

​hele, hledala jsem vás ve wolt-aplikaci, a nejste tam... neznám teda podmínky pro zapojené restaurace...

https://wolt.com/cs/

​My na woltu nejsme, jsou tam dost šílené podmínky - procenta z tržby, objednávací zařízení atd. Aby se nám to vyplatilo, museli bychom prodávat jídlo za nesmyslně vysoké částky nebo jet velkoobrátkově. Takže jsme se nakonec rozhodli to nedělat. 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 12:46

Chtěla bych si letos pořídit nějaké milé ozdoby na stromeček, prý mají prodejci (jako všichni) špatné časy, jak nebudou trhy atd. Máte někdo nějaký tip, osvědčeného výrobce atd.? 

Viděla jsem na IG nějaké ručně malované skleněné, byly od nějaké slečny, co má takové malé papírnictví, diáře, kalendáře podle vlastních návrhů ... ale samozřejmě jsem si to neuložila. Nevíte někdo?

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 14:04

MP Meri nevim jestli je to zrovna to co chces podporit, ale hezke sklenene ma Slezska tvorba. Jsou to teda vyrobci, ale maji eshop a kdovi, jaky budou mit odbyt, kdyz prodejci nemaji kde jejich veci prodavat.

Offline Len
Avatar
2203 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 14:27

MP Meri 

Myslím, že jsi viděla Mankai paper. A teď si střílím do vlastních řad, protože jednu kouličku mám vyhlídnutou a doufám, že ji ulovím.:) Jinak nesmrtelná klasika jsou ozdoby z Rautisu.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 17:41

LenJojo, to je přesně ono! Díky, tady se ví vše :) U mě taky asi rozhodne, za kolik je hodí do prodeje :D

Kokoska Nojo, teď už jen kde to koupit ...

Offline Kokoska
Avatar
28248 příspěvků moje polička 10. listopadu 2020 18:10

MP Meri jedine pres ten eshop. 

Offline WildOrchid
Avatar
19 příspěvků moje polička 27. března 2021 20:06

Asi to nepatří přímo sem, kdyžtak mě přesměrujte, nebo někdo založte odpovídající vlákno :)

Kdysi na Arome to snad bylo... 

ráda bych darovala nějaké zbytky odstřiků a vzorečků, co už mi tu leží dýl nebo co jsem dostala a nechci to po jednom prodávat. Otázkou je - komu. Vy se tu už víc znáte, budete vědět třeba kdo je tu novější, nemá moc peněz ale chce poznávat i nikové nebo ne příliš známé vůně... Tak bych uvítala tip - ať už veřejně nebo přes SZ, komu balíček poslat, komu udělá radost? Kdyby někdo měl přímo i adresu a poslal do SZ, mohlo by to být i hezké nečekané překvapení pro dotyčnou :) (může být i muž, vybrala bych unisexové)

Offline 999
Avatar
17547 příspěvků moje polička 27. března 2021 21:13

WildOrchid Já bych řekla, že je to dotaz na wendulka :-).

Offline wendulka admin
Avatar
16579 příspěvků moje polička 27. března 2021 21:25