Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:09

barbucha Opravdu jsem se ti snažila vysvětlit, že kolegovi do toho zcela jednoznačně něco je, viz výše. A není nutné to prezentovat jako domovnický fízlování a buranský doptávání se na plat.

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:16

barbucha Od "vědět cenu za službu" po "vědět, jakej má zisk "(což je srovnatelný s výplatou u zaměstnance) je celkem dlouhá cesta, u toho druhýho bych se nad přímým dotazem možná pozastavila (i když nepřímo to samozřejmě firmy zajímá), u toho prvního mi dotaz přijde normální. 

Offline DruI
Avatar
3251 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:16

barbucha Tak kolega to může myslet i dobře. Třeba chce nováčkovi poradit, protože až ten začínající zjistí, jaké jsou skutečné náklady, tak se mu ty podstřelené ceny budou špatně zvyšovat, protože mu to zákazníci budou omlacovat o hlavu, že minule to stálo jen tolik a tolik.

Hodně lidí na volné noze z různých oborů má o cenotvorbě na netu materiály, tak není úplně od věci na ně odkazovat.

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:17

Mutziputzi 

No a já si pořád myslím, že není.

Znova opakuju, že myslet si může co chce -  všechno ostatní už za buranský pokládám.

Tak můžem popoject anžto se překvapivě neshodneme

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:25

Hele teda co se mi stalo zrovna dneska... hledali jsme posilu do práce, a našli... Zjišťovala jsem kolik nás to bude stát - na tom nic není protože tabulkový platy (a bossova dobrá nálada při odměnách apod. případně).

Ovšem když mě boss žádal, abych zjistila kolik dotyčnej bral v předchozím zaměstnání (asi to myslel dobře vzhledem k volný ruce v osobním ohodnocení třeba, že by mu případnej rozdíl vyrovnal), s klidem jsem mu doporučila ať se ho zeptá sám... do toho nejdu. Očekávala bych s jistotou, že mě, a zcela oprávněně, pošle do hajzlu.

Nebo to se vám taky zdá košer?

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:27

barbucha ptát se na minulej příjem je nesmysl, na představu o příjmu aktuální je dobrý se zeptat zcela určitě...z tohodle kouká strach aby ho náhodou nedejbože nepřeplatil, když dotyčnej fachal za míň třeba

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:30

Mutziputzi 

To ne, fakt si myslim že to spíš myslel naopak. Jako jo, dotyčnej už kývnul na určitý podmínky, teda v tom základu... ale pokud se bossovi líbí natolik že o něj stojí, tak by mu chtěl asi nabídnout spíš lepší.

V každým případě bych se já vyptávat vůbec nevodvážila.

Offline stes
Avatar
7362 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:38

Potrefenáhusa mě to nezajímá vůbec, já tady ty dotazy nešířila

Online continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:47

To je zajímavé: když si ceny stanoví cech odhadcu, tak je to v pořádku, když to udělají prodejci ekektriny, je to kartelová dohoda

Já dělám v IT a za kolik se nabízí konkrétní služba je někdy veřejné, někdy ne, někdy je to dokonce součástí obchodního tajemstvi. cena za MD prace je zcela určitě dost zajímavá součást konkurenčního boje. 

To samé jsou kadeřnice, když u nás na sidlisti stojí stříhání 2 stovky a v centru 2 tisíce má s tím něco dělat ta levná nebo ta drahá? Každá má své klienty prece.

Offline 711990
Avatar
17138 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:51

barbucha no do toho vam fakt nic neni, ale je dobry se zeptat, kolik by si predstavoval.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:55

barbucha Tak vyvesene cceny vyzaduje zakon, psala jsem to uz nekde vys, to neni zadne spiclovani. A nepisu teda kolegynim verejne, posilam to obecne obecne do nasich skupin, popripade kolegynim, u kterych mam pocit, ze jsou "cerstve" soukrome. Liceni je chte nechte luxusni, zbytna sluzba a melo by se k tomu tak pristupovat...

Jinak teda co jsem zdrazila, mam nejen vic klientek, ale jeste si na me me tolik nedovoluji, asi maji pocit, ze jsem spis oodbornik, nez ttetka od vedle, co je nalici s MK zadarmo (a pokusi se jim k tomu prodat produkty za 2-5000,-

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33728 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:57

Solathis Tomu nerozumím, jako jak luxusní?

Online Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:00

barbucha nam ten plat na minulem miste kandidati vetsinou sami vykecaj, aby u nas nahodou nemeli min. 

Online continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:03

Kokoska když sami vykecaji, ať vykecaji. Na druhou stranu si ho taky občas vymyslí a stejně je to jenom o tom, co ti řekne, potvrzení že mzdovky asi nikdo nenosí

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:07

Kokoska continuity 

Tak tenhle zjevně nevykecal. U nás jde o to, že prostě nemůže dostat víc než kam ho zařaděj... a ani bossovy fondy nejsou bezedný - jsme pod ministerstvem, žádný soukromníci

Online continuity
Avatar
33724 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:10

barbucha já si myslím, že udelala dobře. On vám na to kyvnul, je s tím spokojenej, pokud nastupuje za min a ví proč, je to jeho věc a vas to nebude příliš stresovat. (Osobně znám takových lidí několik)

Online Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:11

continuity samozrejme (leda ze nastupujou behem roku a chteji pak dopocitat preplatky na danich), taky je to o nasich moznostech. Kdyz nekdo prijde s tim, ze bral 60tis., neni jeste zaruceny, ze je u nas dostane. Urcite nebo velmi pravdepodobne ne ve zkusebni dobe.

Online Kokoska
Avatar
28321 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:12

barbucha no ja bych taky nevyzvidala, kdyz sam nerekl.

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:13

Potrefenáhusa Mineno spis v tom druhym vyznamu, zbytna. I na svatbu me, pokud chci usetrit, muze nalicit kamaradka a nemusim vypisovat lidem, co se tim zivi, ze jsou drazi a jak se na neco nalipne cedulka svatebni, je cena trojnasobna. No, je, ale je s tim taky adekvatne vic pprace (mam zrovna vedle rozjetou konverzaci presne s timhle argumentem, jen co se tyka kytek).

Offline barbucha blogger
Avatar
30606 příspěvků moje polička 14. února 2020 10:13

continuity 

Jo, taky myslim. Vono ze vzduchu se žít nedá, ale zas třeba slušnej podnik, slušná práce a slušný zacházení je taky důležitý...