Omfg

15. prosince 2018 14:31
Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:36

barbucha né, to se pleteš, to je přece small talk

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:36

Když jsme u té zaručené mzdy - co dělat, když zaměstavatel na to prdí (kam se výš obrátit, když nejsou odbory a prosím bez rad typu dát výpověď. Ptám se všeobecně, protože mi zajímá, jak se zaručené mzdy zaměstnanec domůže.

Online viktorka_od splavu
Avatar
46034 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:37

stes kontrola z úřadu práce?

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:38

barbucha né, to se pleteš, to je přece small talk

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:38

barbucha né, to se pleteš, to je přece small talk

A pani Nováková, to máme dneska hezky... jakej máte plat?

Online Potrefenáhusa
Avatar
33661 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:40

barbucha když někdo nabízí službu, tak má ty ceny snad veřejný, nemusíš slidit jako domovnice 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:41

barbucha Je to třeba jeden z důvodů, proč se zakládaj oborový komory, aby jeden právník nenabízel služby za dvě stovky za hodinu, když většina za patnáct. Třeba odhadci si na schůzích jejich komory napíšou na papírek svý ceny, anonymně se to odevzdá a pak se vyhodnotí obvyklá, tedy "vhodná" cena. Ta devalvace totiž ve finále neprospěje ani těm z lacinýho kraje.

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:41

barbucha přesně :-)  Paní Procházková, to máte pravdu, je krásně - co je Ti do toho???!!!!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:43

barbucha stes opět poněkud čecháčkovské, děvčata

Offline Isca
Avatar
4453 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:48

viktorka_od splavu Ale firmy jako ta, ve které pracuje Pinot Noir , píšou ty požadavky poměrně jasně, často ve formulaci "pětiletá zkušenost se samostatným účetnictvím (=nikdo ti nebude vysvětlovat základy)", "zpracování  daňových přiznání". Zmatky v pojmu účetní dělají malé firmy, kde často takto nazývají každou osobu, která má za úkol zapisovat došlý faktury. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:52
Reakce na Potrefenáhusa:

barbucha když někdo nabízí službu, tak má ty ceny snad veřejný, nemusíš slidit jako domovnice 

​Ne všichni. Ne každej na volný noze dělá ve službách a má vyvěšenej ceník... i takovejch se týkaly moje hlubokomyslný úvahy.

Jako pokud se v jakýmkoliv oboru pohybuješ nějakou chvíli, o cenách jakous takous představu si uděláš - ale když z nejrůznějších důvodů vezmeš kšeft, kde (opět z nejrůznějších důvodů) máš honorář menší, ale třeba i o dost větší, než obvykle, řekla bych že do toho fakt nikomu nic neni.

Ale jinej se na to může dívat jinak, to jistě. Každýho věc.

Teda takhle: myslet si tom může každej svý. Ale jako jít za někým a nahlas mu vrtat do jeho příjmů pokládám fakt za hroznou neomalenost.

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:53

Mutziputzi jistě, jako veškerý debaty o příjmu, o tom, kolik co stálo a hlavně značka, jaká je to značka????? A nesmíme zapomenou tituly, v tom jsme taky dobrý

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:54

stes podle sebe soudim tebe?

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:55

stes 

Pak tady lidi nemaj koukat zle podezřívavě, už když jenom slušně pozdravíš

Offline Isca
Avatar
4453 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:55

stes Pochopila jsem právě, že zaručená mzda je pro lidi s platem, případně mzdou  tam, kde mzdu neupravuje kolektivní smlouva (= kde nejsou odbory). Takže domoci se lze bohužel  asi jen a) upozorněním zaměstnavatele , b) kontrolou z úřadu práce a c) soudem. Všechny možnosti pro neasertivního zaměstnance jedna horší než druhá, nicméně dává to aspoň nějakou zákonnou oporu. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33661 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:57

barbucha a pak prave existujou ty profesní svazy, jak ti psala mutzi, který se snazej udržet etický ceny za práci

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:57

Mutziputzi ne, nikoho konkrétního nesoudím, titul nepoužívám, (v práci no, někdy), plat neoznamuji snad ani doma a na značky nekoukám, jestli se mi něco líbí a splňuje to moje požadavky, je mi fuk, kdo to vyrobil

Offline stes
Avatar
7328 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:58
Reakce na barbucha:

stes 

Pak tady lidi nemaj koukat zle podezřívavě, už když jenom slušně pozdravíš

​Jojo, tak já to příště zkusím, sousedka je důchodkyně, tak se jí zeptám

Online Potrefenáhusa
Avatar
33661 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:01

stes Asi sis nevšimla, ze te nemá zajímat, kolik dotyčnej vydělává, ale kolik požaduje za službu, kterou poptavas (případně kterou ti konkuruje)

Offline barbucha blogger
Avatar
30556 příspěvků moje polička 14. února 2020 09:06

Potrefenáhusa 

Ježiš nepleť to všecko dohromady... to je pak veškerá komunikace marná. 

Samozřejmě že jako zákazníka mě zajímá, kolik za konkrétní provedenou službu zaplatim. Ale kolegovi do toho nic neni! Rozhodně ne natolik, aby s tim za mnou chodil (není-li to nejlepší kamarádka, a i tak je to na hraně), nedejbože mě s tim veřejně votravoval třeba na FB!!! Vo to mi šlo původně, hergotfix.