Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 13. února 2020 16:42

bosibori no ale čemu se směju, občas čumím jak puk, že lidi, kteří mají na něco zcela nedostatečnou duševní kapacitu (ověřeno několikaletou pracovní komunikací), si myslej, že tomu buď  rozumí, nebo že po po párhodinovým školení mohli dělat taky (typicky obor vyžadující několik let studia na VŠ,  speciální profesní zkoušky a neustálé  vzdělávání v oboru). 

Offline Lamicka
Avatar
13360 příspěvků moje polička 13. února 2020 17:03
Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. února 2020 17:26

Estara žluťásek Takhle, pokud neocekavaji celodenni drinu (ktera to je), ale par hodin, daji fotografovi najist (a neposlou ho, ze ssi ma koupit bagetu a snist ji za rohem v kumbale) a necekaji perfektni fotky... Problemy jsou v tomhle pripade dva: 1) nejsou to profesionalove, tudiz zaruky jsou nulovy a za 2) kazi trh. Protoze kdyz pak nekdo resi, za kolik fotografa, uz nereknou byl to kamarad/clovek, co se ucil/hobik, ale jen cenu.

A najednou tu mame cloveka s minimalnimi naklady, ktery nepodnika, zato v tydnu cchodi do prace a o vikendech si nacerno privydelava focenim. Tomu samozrejme fotografove, kteri jedou vse poctive poctive a oficialne nemuzou konkurovat, protoze maji naklady vyrazne vysvyssi. Hodne to resime u vizazistek, mam na to zpracovany clanek a pravidelne ho kolegynim posilam, kdyz vidim, ze cencenou, co si reknou, si nevydelaji ani na naklady, natoz na suchy chleba.

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 13. února 2020 17:46

Isca Tohle si spousta lidí myslí o účetnictví. Netvrdím, že je to jaderná věda, ale ten značně rozšířený názor, že to může dělat každý a za týden se v pohodě zaučí, mě fascinuje.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 13. února 2020 17:58

Solathis 

Cha, zrovna teď někdy jsem viděla na FB v naší místní skupině inzerát fotografky - měla tam i ukázky, fotky fakt hezký... i s nějakou cenou (si nepamatuju). Hned se tam přiřítil jinej zřejmě  fotograf a strašlivě ji znectil, že kazí ceny  a jal se vypočítávat, kolik by si tak měla říct. 

Já si spíš říkala, co je mu do toho... to je přece na uvážení každýho soudruha, kolik uzná za vhodný? Jako jestli má tetina bohatýho manžela a hodlá se tomu věnovat třeba i zadarmo, její věc. Dtto vizážistky...

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. února 2020 18:15

Pinot Noir já má pocit, že účetní a třeba pokladní spadají do stejné mzdové kategorie zaručené mzdy...co potom čekat. přiznám se, že mě to dost překvapilo. 

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 13. února 2020 19:10

Jiná Realita Co je to kategorie zaručené mzdy?

Offline Jiná Realita
Avatar
12314 příspěvků moje polička 13. února 2020 20:18

Tulipe teď nevím, jestli je to narážka nebo otázka :) ok, přesně se to jmenuje asi úrovně zaručené mzdy (kdyby to byla ta otázka).

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33727 příspěvků moje polička 13. února 2020 21:29

barbucha Akorat pak nesmíš nadávat třeba na blbě přeložený knihy, který se nedaj číst, protože je vydavatel nechal přeložit pod cenou od někoho, kdo myl půl roku v Americe nádobí, a ne od vystudovanyho překladatele ...

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 13. února 2020 22:11

Potrefenáhusa 

No počkej, já nemluvila vo odfláknutý nekvalitní práci.

Offline Tulipe
Avatar
2467 příspěvků moje polička 13. února 2020 22:14

Jiná Realita Jasne, ze to byl vážně míněny dotaz :-) dosud jsem o tom neslysela, dík 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 13. února 2020 22:56

barbucha Jenze to by si pak mile kolegyne nesmely stezovat kolik si rikame my, co mame nastavene normalni ceny (=da de za ne uzivit)... 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 14. února 2020 07:19

barbucha U tetiny s bohatým manželem je ale větší hrozba, že se na to tetina za půl roku vykvajzne, páč se chce zrovna věnovat něčemu jinýmu (třeba manželovi, nebo zahradní architektuře, nebo cestě na severní pól), kdežto takovej solidní profesionál dloudobějc působící v oboru, se zkušenostma,  sice zůstává k dispozici zákazníkům, ale musí v části případů poslouchat kecy, jak to tetina XY měla levnější. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 14. února 2020 07:26

Pinot Noir No účetnictví jsem právě myslela, navíc už od začátku s přesahem do daní (rozuměj podchycovat a a vymlouvat špatný nápady klientů, a vysvětlovat, že podložení smlouvami a dokumentací je součást celé věci, ne zbytečnej opruz, a občas prostě nestačí  napsat na fakturu ten správnej text, aby to bylo stoprocentně v cajku ),  kdy sice Černobyl nevybuchne, ale nějaký pálky od FÚ celkem hrozí. 

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 14. února 2020 07:41

Jiná Realita O zaručené mzdě slyším poprvé. Koukla jsem na to a účetní ve skupině spolu s pokladní teda nevidím, mzdová účetní je ve stejné skupině jako třeba porodní asistentka, učitel ve školce, tj. tam už se předpokládá odbornost. Samostatná finanční účetní, o které mluví Isca a kterou my často v práci hledáme, bude úplně v jiné skupině. Požadavky jsou v inzerátu jasně dané, přesto se vždycky přihlásí hromada lidí s úplně jiným vystudovaným oborem, kteří dělali pár měsíců na recepci a zdá se jim, že je to totéž ;)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46074 příspěvků moje polička 14. února 2020 07:54

Pinot Noir na druhou stranu samostatna ucetni a takova ta pani ze vseobecne uctarny, kde jich sedi deset a odpovednost nulova je nebe a dudy. a predem to nemusi byt zrejme

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:28
Reakce na Solathis:

barbucha Jenze to by si pak mile kolegyne nesmely stezovat kolik si rikame my, co mame nastavene normalni ceny (=da de za ne uzivit)... 

​To je zas drzost z druhý strany. Podle mě by se prostě nikdo neměl starat o to, za kolik druhej pracuje.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:29

barbucha Dumpování cen a devalvace hodnoty práce je obrovskej nešvar obecně, to si dovolim nesouhlasit.

Online Pinot Noir
Avatar
24497 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:32

viktorka_od splavu Myslím, že z inzerátu je vždycky poznat, jestli jde o pouhou fakturantku nebo skutečnou účetní.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 14. února 2020 08:35
Reakce na Mutziputzi:

barbucha Dumpování cen a devalvace hodnoty práce je obrovskej nešvar obecně, to si dovolim nesouhlasit.

​Tak ale jak se to dozvíš, když ne slíděním a vyptáváním? Mně to zavání zvědavou domovnicí už tohlecto. Navíc kecat někomu do toho, kolik bere, mi připadá fakt divný.