Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline euridike blogger
Avatar
3489 příspěvků moje polička 24. října 2021 11:08

Garfie 

No na TVP Info právě upozorňovali na to, že i po oficiálním prohlášení se stále ozývají rodiče s tím, že na začátku školního roku byli rodiče /na konkrétních školách/ výchovnými poradci upozorněni, jaká pravidla oblékání by dívky měly dodržovat, otázka samozřejmě je, do jaké míry to bylo nařízení - či šlo pouze o doporučení, stejně tak zákaz věcí podporujících LGBT mohl být spíš aktivitou jednotlivých pedagogů. Ale o tom, že jsou takováto doporučení ohledně oblékání vznášena, se mluví už od chvíle, kdy Czarnek začal s reformou školství, viz jeho snahy o stanovení funkce "kurátor osvěty" + pokud si pamatuji, tak na tuhle skutečnost upozorňoval i dětský ombudsman Pawlak, navíc prý tyto snahy pocházejí především od ministrova poradce Skrzydlewského, který někde psal, že pozoruje "duchovní zkaženost žen". Tohle téma mě zajímá, zeptám se kamaráda Poláka, který má přeci jen větší přehled o tom, co se v Polsku reálně děje - protože jak mi psal i v souvislosti s dolem Turów, tak mnohá polská média poslední dobou informují o některých tématech značně tendenčně/zaujatě/neobjektivě a tak nějak "na objednávku".

Offline barbucha blogger
Avatar
30518 příspěvků moje polička 24. října 2021 11:51

I kdyby to nakonec nedopadlo resp. nebylo uvedeno v život... tak jen to, že někdo z představitelů státu si dovolí o takový zhůvěřilosti nahlas uvažovat, je příšerný.

Ale nepřekvapuje mě to. V době (myslím Evropu 21. století) kdy ještě pořád zkoumáme oběti znásilnění, jestli se nechovaly vyzývavě... místo co by násilník dostal pořádnou pálku a do smrti musel chodit kanálama a slušnej člověk by mu ani ruku nepodal... místo výchovy, zaměřený prvotně na kluky, aby laskavě ovládali svoje hormony (jak se na příslušníka homo sapiens sluší)... 

Zajímavý, že když přepadnou chlapa, i kdyby dostal jen výprask nebo mu ukradli šrajtofli (natož ho znásilnili), nikdo se ho neptá jestli náhodou nešel z baru a kolik skleniček tam vypil! Nikdo se ho neptá jestli tu šrajtofli moc neukazoval! Jestli náhodou drahý hodinky, který mu ukradli, mu nelezly z rukávu! Natož aby mu vyčítali, že měl moc upnutý nedej bože krátký kalhoty, nebo snad přiléhavý tričko s ó hrůzo krátkým rukávem!

Sto let za vopicema toto. Jestli se někdo nedokáže ovládat a ženou ho jen pudy, má bejt v kleci, kam divý zvíře patří! A ne, aby se do těch klecí snažili - pomocí pravidel a zákonů - zavírat potenciální oběti.

Offline continuity
Avatar
33430 příspěvků moje polička 24. října 2021 12:00

barbucha přesně tak,mě přijde varovné už to, že se o podobné věci vůbec diskutuje ve veřejném prostoru. Ona ta diskuze je často první krok a i kdyby to nakrásně teď nedopadlo, za chvíli to zkusí znova. 

Offline Garfie
Avatar
23826 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:11

euridike  díky moc za shrnutí

barbucha Souhlasím, už vůbec ta myšlenka je úplně chorá, natož tak pokus o uvedení do praxe. 

Offline 711990
Avatar
17088 příspěvků moje polička 24. října 2021 13:18

barbucha musim s tebou na 100% souhlasit.

Offline Mha
Avatar
příspěvků moje polička 24. října 2021 13:25

Neodpustím si to. 

Myslím, že diskutovat o věcech je dobré a touhle diskuzí si bude muset projít každá země, kde je více lidí pristehovanych ze zemi s jinými kulturními zvyky. 

A my bychom měli vědět, proč hajime zrovna tuto pozici, protože s tím budeme konfrontovani a vytváření dvou světů, které spolu nemluví, je přesně cesta do pekel. Teď myslím konkrétně zahalovani a odhalování a následné pohoršení na obou stranách.

A ještě jedna věc, vadí mi, že k barbarizaci diskuze přispívají, např. Konkrétně v Polsku, právě ženy. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:40
Reakce na continuity:

https://youtu.be/oLcUvPc4h_4

Veselovský a senatorka Adela Šípová. Na blbou otázku jak kloubí děti a funkci chytrá odpoveď. Úplne ho rozebrala , čas 1:15. Fakt si to pusťte. 

​Je to super, byla navíc i super vtipná. Akorát Němcová následně to tvrzení shodila...... přijde mi, že je dost škoda, že se neřeší, zda ten systém jak je nastavený pro poslance/senátory je správně obecně, pokud to znamená takové oběti od rodiny.... třeba ta hrůza, že by žena kojila dítě při jednání (tohle jsem zaregistrovala myslím na Novém Zélandu) a že by jí to dítě někdo přinesl

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:51

barbucha 

Souhlasím, ale abych pravdu řekla, poslední roky vnímám, že se co se týče práv žen dělají pozvolné kroky zpět - třeba všechny ty antipotratové zákony (Polsko a Texas budiž příkladem)

Mha 

Já třeba sama za sebe mám názor, že nutit někoho se odhalovat je stejně špatné jako nutit ho se zahalovat. S tím teda, že vzhledem k bezpečnosti a vnímání bezpečnosti je můj limit u zahalení obličeje. Nesouhlasím s tím, že ve Francii zakazují holkám nosit do školy hidžáb, dle mého lepší vzdělaná dívka (která může ten Hidžáb nosit naprosto z vlastního přesvědčení) než si prosazovat, že se musí odhalovat (BTW příznivci Talibanu to dost často používají pro podporu svých tvrzení)......

Prostě za mě žij a nech žít. A naději mi dává, když tady u nás vidím třeba na zastávce tramvaje skupinku holek, kde jedna je zahalená v Hidžábu a druhá má (třeba v létě) šortky a tílko s výstřihem. A evidentně spolu naprosto v pohodě vycházejí

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:52

A666 Že začátku to ta Němcová mi přišlo říkala nešikovně. ale to shrnutí za mě uhodilo na hlavičku. Řekla ve zkratce ,,jde to, ale tezce, nepředstavujme si, že ty ženy budou pány svého času, nebudou,,. Nekteré ty názory ostatních byly chvílemi fakt idealizované, ona mela zdravej úhel pohledu. A ta Šípová byla skvělá, někdy bych chtěla s ní týden žít a videt jak probiha, musí být neskutečně energická. 

Edit: A kojení je podle mě asi ta poslední věc,k řešení, o to tam snad vůbec nešlo. 

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 24. října 2021 14:55

barbucha Napsalas to úplně přesně. 

Offline Lilly_Ku
Avatar
4112 příspěvků moje polička 24. října 2021 16:00
Reakce na A666:

barbucha

Já třeba sama za sebe mám názor, že nutit někoho se odhalovat je stejně špatné jako nutit ho se zahalovat. S tím teda, že vzhledem k bezpečnosti a vnímání bezpečnosti je můj limit u zahalení obličeje. Nesouhlasím s tím, že ve Francii zakazují holkám nosit do školy hidžáb, dle mého lepší vzdělaná dívka (která může ten Hidžáb nosit naprosto z vlastního přesvědčení) než si prosazovat, že se musí odhalovat (BTW příznivci Talibanu to dost často používají pro podporu svých tvrzení)......

​To je presny, naprosto souhlasim.

Nuceni k odhalovani je hrozny, podle me naprosto kontrproduktivni, pokud to k necemu prispiva tak k vetsi radikalizaci.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 16:04
Reakce na Karja:

A666 Že začátku to ta Němcová mi přišlo říkala nešikovně. ale to shrnutí za mě uhodilo na hlavičku. Řekla ve zkratce ,,jde to, ale tezce, nepředstavujme si, že ty ženy budou pány svého času, nebudou,,. Nekteré ty názory ostatních byly chvílemi fakt idealizované, ona mela zdravej úhel pohledu. A ta Šípová byla skvělá, někdy bych chtěla s ní týden žít a videt jak probiha, musí být neskutečně energická. 

Edit: A kojení je podle mě asi ta poslední věc,k řešení, o to tam snad vůbec nešlo. 

​Mě ta její poznámka o kojení přišla příznačná. Dokud budeme očekávt, že žena se musí na kojení "odklidit", tak se moc věcí dál nepohne...... Já bych fakt přemýšlela nad tím, jak ten systém změnit. protože byl postaven na míru pro muže, neb muži byli ti, kdo v Parlamentu vždycky seděli. A momentálně když se tam žena chce dostat, musís e přizpůsobit jejich pravidlům. A i tu malou snahu tomu pomoci (třeba ten návrh školky) shodíme tím, že by to přeci nepomůže. jasně, samo o sobě to pomůže minimálně, ale je to alespoň krok, který to některým ulehčit může

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 16:06
Reakce na Lilly_Ku:

​To je presny, naprosto souhlasim.

Nuceni k odhalovani je hrozny, podle me naprosto kontrproduktivni, pokud to k necemu prispiva tak k vetsi radikalizaci.

Já to beru tak, že pokud se rozhodne zahalovat, tak je to naprosto v pořádku. Pokud jí k tomu někdo nutí (její rodina), tak když bude mít vzdělání, je větší šance, že se časem bude moci z toho vlivu vymanit Jako za mě osobně bylo třeba absurdní, když se řešil zákaz burkin. Protože to v realitě zase jen trestá ty ženy.....

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 24. října 2021 17:25

A666A co říkala přesně o tom kojení? To mi nějak uniklo asi. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 17:53
Reakce na Karja:

A666A co říkala přesně o tom kojení? To mi nějak uniklo asi. 

​No řešili tam, že Talmanová brala dítě do Sněmovny a ona říkala, že to není zase nejlepší pro dítě a že jako byl nápad zřídit ve Sněmovně jesle/školku, ale to by stejně nepomohlo, protože při těch nočních jednáních (proč vlastně musí jednat v noci?) člověk neví, jestli se zrovna nebude hlasovat když odejde nakojit...... Volný přepis jak mi to utkvělo v paměti

Offline RoSa
Avatar
8149 příspěvků moje polička 24. října 2021 18:14
Reakce na A666:

​ Jako za mě osobně bylo třeba absurdní, když se řešil zákaz burkin. Protože to v realitě zase jen trestá ty ženy.....

​a co Vermummungsverbot? jde přece o znemožnění zjištění identity...

Offline Karja
Avatar
35729 příspěvků moje polička 24. října 2021 18:35

A666 Aha, já jsem to pochopila jinak. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 18:44

RoSa 

Psala jsem, za mě osobně je problém zakrytí obličeje a to z bezpečnostního hlediska (to zrovna u burkin není) - nebo teda bylo to tak pro mě dlouhou dobu, kdy jsem si nedovedla představit fungování společnosti s částečně zakrytýma tvářema. 

Teď s covidem co nosíme vevnitř všude roušky/respirátory vlastně nevidím o moc velký rozdíl oproti tomu Nikábu...... Pokud by člověk neměl problém s tím odkrýt tvář na vyzvání pro kontrolu totožnosti (třeba jako tomu bylo u voleb), tak proč ne

P.S. burkiny byly plavky a neměly se zahalováním tváře nic společného

Offline Lilly_Ku
Avatar
4112 příspěvků moje polička 24. října 2021 18:51

A666

No ten zakaz burkin k tomu se radsi ani nevyjadruju, bych musela bejt hodne sprosta.

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 24. října 2021 19:00
Reakce na Lilly_Ku:

A666

No ten zakaz burkin k tomu se radsi ani nevyjadruju, bych musela bejt hodne sprosta.

​Já bych taky nenesla dobře, kdyby mě někdo nutil se oblíkat do takových těch minimalistických bikin......

Navíc jako i kdyby k tomu tu holku/ženu někdo nakrásno nutil, jak jí to pomůže, když se ty plavky zakážou? myslí si někdo, že najednou ji tam pustí třeba byť v jednodílných plavkách?