Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline slniecko admin
Avatar
17589 příspěvků moje polička 14. února 2020 11:31
Reakce na Pinot Noir:

Isca Tohle si spousta lidí myslí o účetnictví. Netvrdím, že je to jaderná věda, ale ten značně rozšířený názor, že to může dělat každý a za týden se v pohodě zaučí, mě fascinuje.

​a nielen účtovníctvo...

....keďpočujem vetu "prosím ťa, veď sa mi len kukni na tú zmluvu, ktorú som si  stiahol z netu/vyhrabal spred desiatich rokoch/ofotil od suseda"...už vidím, ako manžel bledne...

...a bude to dosť všeobecné...:

(zdroj obrázku: www.kompot.sk)

Online Garfie
Avatar
23939 příspěvků moje polička 14. února 2020 14:42

barbucha Já bych se taky neptala. Já jednou nedostala místo, o které jsem hrozně stála, právě proto, že firma si myslela, že mě nedokáže zaplatit (a jo, pohoršila jsem si teda docela dost). Naštěstí jsme se s budoucí šéfovou vzápětí potkaly v baru, neformálně si to vyříkaly a ona mě na místě přijala!

Solathis Tak i královna Alžběta se prý na svatbu líčila sama! 

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. února 2020 15:31

Garfie Taky nechtela utracet

Online Garfie
Avatar
23939 příspěvků moje polička 14. února 2020 15:40

Solathis asi!

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. února 2020 17:01

Nejsem si jistá, jestli bych zrovna u fotografů řešila nějaké kažení trhu. Ono jaksi když někdo nějakého fotografa fakt chce pro jeho fotky, tak většinou rád tu vyšší cenu zaplatí. Takhle by se dalo o všech začínajících fotografech napsat, že kazí trh, když ze začátku fotí téměř zadarmo (někdy i úplně zadarmo) aby si udělali portfolio Jednoho takového znám a můžu říct, že jak mus toupají zkušenosti a s tím i kvalita fotek )a náročnost vybavení), tím stoupají logicky i ceny......

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. února 2020 17:06
Reakce na DruI:

barbucha Tak kolega to může myslet i dobře. Třeba chce nováčkovi poradit, protože až ten začínající zjistí, jaké jsou skutečné náklady, tak se mu ty podstřelené ceny budou špatně zvyšovat, protože mu to zákazníci budou omlacovat o hlavu, že minule to stálo jen tolik a tolik.

Hodně lidí na volné noze z různých oborů má o cenotvorbě na netu materiály, tak není úplně od věci na ně odkazovat.

​zrovna fotografové tohle tolik řešit nemusí, kor ti svatební, protože moc lidí opakovaně svatby nedělá A dost často pokud byli lidi u dotyčného spokojení jednou tak přijdou znovu i když se ceny navýšily (vidím to kolem sebe, spousta mých známých že má své "dvorní fotografy" - začalo to svatbou (respektive předvatebním focením), pokačovalo těhotenstvím a teď normálně mají u těch samých fotografů pravidelná rodinná focení s postupně více dětmi

Offline dzizisketa
Avatar
7466 příspěvků moje polička 14. února 2020 17:10
Reakce na A666:

​zrovna fotografové tohle tolik řešit nemusí, kor ti svatební, protože moc lidí opakovaně svatby nedělá A dost často pokud byli lidi u dotyčného spokojení jednou tak přijdou znovu i když se ceny navýšily (vidím to kolem sebe, spousta mých známých že má své "dvorní fotografy" - začalo to svatbou (respektive předvatebním focením), pokačovalo těhotenstvím a teď normálně mají u těch samých fotografů pravidelná rodinná focení s postupně více dětmi

​To máme my u @solathis

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. února 2020 17:11

barbucha 

ptát se na minulý příjmy je divný, ptát se na představu o platu je normálí. tady v Německu dokonce nejsou informace o platu součástí inzerátu, maximálně když jde o tabulku ve státním/veřejném sektoru...... Takže ty aby sis dělala přírpavu, zjiťovala, co je v daném oboru/státu/městě/firmě adekvátní pozici, aby sis u pohovoru neřekl až moc vysokou (s největší pravděpodobností Tě nevezmou) anebo až moc nízkou (a budeš za idiota) částku....... Já osobně tyhle tanečky kolem platů nemusím, ale co člověk nadělá

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 14. února 2020 17:13
Reakce na dzizisketa:

​To máme my u @solathis

​Jo, myslím, že jsme na to na FB náhodou narazila A jak říkám, má to tak 90% mých známých. My teda ne, protože hned po svatbě jsme se odstěhovali, já ráda fotím stejně jako můj táta (na svatbu jsme měli fotografa hlavně proto, aby si to všichni užili a moje hlavní podmínka byla, ať má podobné "oko" :D ) a navíc nemáme ty děti, takže nějaké pravidelné focení pro babičky a dědy odpadají.....

Offline Solathis
Avatar
2412 příspěvků moje polička 14. února 2020 20:41

dzizisketa

A666 Tak ja ttu k tomu micham jeste i tu vizazistiku, kde fakt mit dvorni vvizazistku neni moc standard, pokud s ni nespolupracuje konkretni fotograf.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 15. února 2020 09:02
Reakce na A666:

barbucha 

ptát se na minulý příjmy je divný, ptát se na představu o platu je normálí. tady v Německu dokonce nejsou informace o platu součástí inzerátu, maximálně když jde o tabulku ve státním/veřejném sektoru...... Takže ty aby sis dělala přírpavu, zjiťovala, co je v daném oboru/státu/městě/firmě adekvátní pozici, aby sis u pohovoru neřekl až moc vysokou (s největší pravděpodobností Tě nevezmou) anebo až moc nízkou (a budeš za idiota) částku....... Já osobně tyhle tanečky kolem platů nemusím, ale co člověk nadělá

​No, mě to taky nebaví. Jako když přijdu do obchodu, taky se mě nikdo neptá, jakou mám představu o ceně dejme tomu těchto botek... a na nějaký trhy nechodím vůbec když vím, že tam hrozí smlouvání. Prostě je to tolik a tolik, ber nebo nech bejt. Na licitace nemam nervy.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. února 2020 09:09

barbucha Se obávám, že to A666 myslí právě naopak, možná se pletu teda, ale já vnímám takový to co naznačuješ, že o platech se nemluví, jako reziduum maloměstský představy o hoch společnosti - "aby lidi nezáviděli, mámo". Já teda v podstatě a je-li to k tématu, nemám problém mluvit ani o svých příjmech, ani o svých výdajích, ani o tom koho volim, tyhle komunikační tabu už jsou přežitý bych řekla.

Offline Catherinne
Avatar
9840 příspěvků moje polička 15. února 2020 09:24

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 15. února 2020 09:31

Mutziputzi 

Teda o závisti jsem nikdy neuvažovala. Do společenský konverzace se to prostě podle mě nehodí... a člověka, kterej na výkop oznámí jakej má příjem (a hodlá vyzvědět ty ostatní, zažila jsem), pokládám za buranskýho votrapu. Je to možná přežitek, ale tak víš že už nejsem nejmladší

Jedině snad když se řešily nějaký kšefty mezi kolegama a někdo přišel, že mu XY nabídli tolik a tolik, jestli to neni málo... tak jsme mohli posloužit radou jako že je to buď OK nebo zlodějna, ale přesnou částku dejme tomu denního nasazení ti taky (kromě nejlepší kamarádky ze stejnýho oboru) nikdo neřek. No a u normálních zaměstnanců je to snad zbytečný. Navíc u nás, teď co jsem v tom jakože státním podniku, je to počítám že vysloveně tajný, jinak bych nedostávala ty přehledy pomalu zapečetěný a proti podpisu. A asi to nějakej důvod má... i když nikdo nemůže dostat (mnohonásobně) víc než stejně kvalifikovanej kolega. 

Ale tak každej nechť sděluje, co mu libo... (s tím, koho volím, rovněž nemám problém )

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 15. února 2020 09:42

barbucha Je to citlivej údaj, nemá s nim co nakládat třetí osoba, proto to pečetění a samozřejmě to nemyslim jako "Hele ja pade a teď ty mi naval kolik!", ale myslim, že todle to "ve slušný společnosti" a buranskost, to myslim už neplatí, neřikam to někomu blbě cpát, ale tajit nevidim důvod.

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 15. února 2020 09:56

Mutziputzi 

Tak je to citlivej údaj nebo se to nemá tajit? Trochu mi to dohromady nesedí

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 15. února 2020 10:19

barbucha No podle toho, jestli to o tobě prozradí jiní nebo ty sama, jako všechno. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30604 příspěvků moje polička 15. února 2020 10:35

Isca 

To je vlastně fakt

Offline continuity
Avatar
33722 příspěvků moje polička 15. února 2020 10:42

Isca to je otázka, že jsou mzdy předmětem obchodního tajemství jsem měla ve smlouvě už několikrát. 

Offline Isca
Avatar
4455 příspěvků moje polička 15. února 2020 10:45

continuity To pak jo, teda ani tím GDPR obecně si nejsem jistá, jak to je Reagovala jsem spíš v takové hospodsko-filosofické rovině, jakože otázka mravů.