Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 15. prosince 2018 14:31

dovoluji si teda založit, myslim že to není úplně mimo..budiž to tu pro témata, která sice nejsou na stížnost ani pro pobaveni ani pro potěšení, ale zaujmou a je možno o nich vést diskuzi..třeba i obšírnou. Názory je třeba konzultovat s odborníky :) 

a rovnou sem dám odkaz na článek, který mě k tomu ponoukl..

https://zpravy.idnes.cz/japonsko-diskriminace-vysoke-skoly-dbt-/zahranicni.aspx?c=A181212_092007_zahranicni_baje

Offline moora
Avatar
7474 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:28

hele, nic novýho pod sluncem :-) když moje nejstarší dítě dělalo přijímačky na jazykovku (cca r. 97), tak přijímali do třídy prvních 15 holek a prvních 15 kluků s odůvodněním, že jinak by ty třídy byly skoro čistě holčičí.

což teda asi byly, co jsem chodila do školy já (jazykovka základka i gympl) byl poměr holek a kluků 2:1

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:33

Ounz stejně blbý jako kvóty pro % žen ve vedení firem nebo politickejch tran, tam to nikoho výrazně neinteresuje

moora já bych tvrdila že u mě to bylo všude 1:1, naštěstí

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:33

moora no, já ti ale nevim, jestli kdybych zjistila, že sem nemohla na vysokou (nebo aspoň na tu na kterou chci) jen proto, že nějakej domněle zpomalenej chlapeček dostal přednost, aby mu to nebylo líto, bych nebyla nasrana..

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:35

Mutziputzi no mně třeba kvóty vcajku nepřijdou, bude mi stačit, když nebudu mít automaticky nižší plat než chlapi jen protože sem ženská

Offline moora
Avatar
7474 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:39

Ounz tak jasně, že byla, já taky. kromě toho vš už přeci jen jiná liga, už dávno mohli chlapci srovnat krok :-) já jen, že jsem si na to vzpomněla, koukala jsem na to tehdy taky jako puk. oni to tenkrát i nějak veřejně vyhlašovali, nebo to vysvětlení viselo vylepený na dveřích se seznamem přijatejch, už si nepamatuju, to bylo v pravěku ještě před gdpr

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:40

Ounz zas hele ty japonci kdyby byli chytrý, jako já furt tvrdim, že mi jako nejinteligentnější národ na světě nepřidou, s těma kuframa se v tom centru fakt motaj blbě, tak to komunikujou tak, že v medicíně jsou v některejch oborech fakt lepší chlapi, ale né, voni vypálí pravdu.

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:47

Mutziputzi tak aspoň sou upřímný..já si teda taky nemyslím, že sou nejinteligentnější, to tvrdí kdo? Mně přijdou spíš hodně jiný, maj úplně jiný společenský meze a pravidla než my, píšu teda z pozice toho, kterej tam nikdy nebyl, jen o japonsku četl, s japoncema se potkal (na delší dobu než 1 hodinu) a čte japonskou literaturu..

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 11:50

moora no v pravěku to bejt muselo, teď už by jim to možná neprošlo tak hladce anebo už by byli poučený a neříkali by to nahlas..právě ta vejška, a zejména ta medina, když to jeden fakt chce dělat..ale obecně, svým způsobem to ovlivní tvůj následující život

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 12:30

Mutziputzi njn, iq není všechno, očividně 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 18:48

moora 

My dělali do třetí třídy základky taky přijímačky, ale už je to fakt padesát let  a mám ti takovej pocit, že ve třídě jsme měli (bez kvót!) naopak víc kluků 

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 16. prosince 2018 18:56

Mutziputzi 

Koukám na tu mapu a normálně bych se posupně zasmála, kdybych zrovna nepadla na projev letošního nositele Nobelovy ceny za mír. Jako fakt, tohle nedělaj lidi, ale zvířata!

Forced to leave Lemera in 1999, we set up the Panzi hospital in Bukavu where I still work as an obstetrician-gynaecologist today.
The first patient admitted was a rape victim who had been shot in her genitals.

The macabre violence knew no limit.
Sadly, this violence has never stopped.

One day like any other, the hospital received a phone call.
At the other end of the line, a colleague in tears implored: “Please send us an ambulance fast. Please hurry”
So we sent an ambulance, as we normally do.

Two hours later, the ambulance returned.
Inside was a little girl about eighteen months old. She was bleeding profusely and was immediately taken to the operating room.

When I arrived, all the nurses were sobbing. The baby’s bladder, genitals and rectum were severely injured.

By the penetration of an adult.

When another baby arrived... The two babies were followed by several dozens of other raped children. When the forty-eighth victim arrived, we were desperate.

https://www.youtube.com/watch?v=IYOiqbjrZYQ

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 08:59
Offline jinx
Avatar
9427 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 09:09

Mutziputzi tyhle hruzy popisuje Zimbardo v knize Luciferuv efekt, v uvodni casti. Asi nekdy jsem nic tak strasneho necetla. 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 09:13

jinx pro mě tohle jsou strašný hrůzy, Kongo, Rwanda, Jugoslávie, podobně i Beslan...lidi si furt myslí, že se poučili z II. světový, ale děje se to pořád znova

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 10:05

Mutziputzi 

No jo, jenže v Jugoslávii apod. se jednalo o víceméně dospělý ženy, a ne miminka!!  

Ne že bych to omlouvala samozřejmě... ale některý krajový obyčeje jsou už fakt moc.

Offline Friga
Avatar
1548 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 10:22

barbucha ja mam pocit, ze v tom Kongu je to bohuzel velmi promyslena strategie, jak vylidnit danou oblast a zaroven zabranit do budoucna jejimu opetovnemu ziskani potomky puvodnich obyvatel. Tyhle znasilnene holcicky maji tak tezce poskozene panevni dno, ze nebudou moct mit deti. Podle me je to soucast genocidy. 

Offline Ounz
Avatar
19778 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 10:31

Friga je no, já sem ten rozhovor už dřív taky četla..je to děs a je to promyšlená válečná strategie..lidskej život tam nemá vůbec žádnou cenu..

Offline barbucha blogger
Avatar
30399 příspěvků moje polička 17. prosince 2018 10:42

Friga 

To je možný, ale k provedení samotnýmu se může propůjčit jen zvěř.