Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 20:43
Reakce na domenica:

barbucha 

no jo Tvrdík... to je krizový manažer.

Ono to jde z kopce s mnoha aerolinkama. Speciálně na ty krátký a střední lety je to děs. Aifrance jsou lepší než ČSA, ale zas taky nijak mohutně. Ale ok, přežiju to, že si jídlo a pití musím přikoupit (a stojí za starou belu), že místa na sezení je čím dál míň, na druhou stranu letenky zlevňují... Ale jakmile jde o bezpečnost, tam končí veškerá sranda. 

​Já právě sázím na ty skandinávce... možná se pletu, ale pořád tak nějak doufám, že je jim lidskej život milejší než pár korun vejvar to s těma smartwings bych se fakt celou cestu bála.

Dvě hoďky bez jídla i pití vydržím, vo to nic (nebo si to koupím)  - ale například když jsem naposled chtěla využít ČSA a dozvěděla se, že nesmím mít na palubě kabelku (NEBO palubní kufr - buď jedno nebo druhý), poměrně rychle jsem se s nima rozloučila. To ty Norové jsou celkem rozumný eště.

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 20:59

barbucha 

Mají teď tři tarify. To o čem mluvíš, je "balíček lite" - jen jedno zavazadlo na palubu. Pro mě zrovna tohle není problém - a na cestu "tam" ho občas používám. Je nejvýhodnější, zavazadlo mám poloprázdný, tak tam u gatu kabelku strčím, před vstupem do letadla zase vyndám, stejně ji mám pak při letu u sebe, takže žádný prostor navíc nezabírá... Cestou zpátky už zavazadlo odbavuju, je plné, navíc tekutiny .

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 21:35

domenica 

No a mně - socce - to leze na nervy a preferuju Nory páč s tím nedělaj žádný štráchy. Zatim

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 27. srpna 2019 22:39

barbucha My letěli s ČSA do Stockholmu a měli jsme hodinu zpoždění ještě na Ruzyni, pak nás nahnali do letadla, kde jsme trčeli déle než hodinu než jsme se konečně vznesli. Za to martyrium nám dali milostivě kelímek vody. Obludy začínaly rozkládat letadlo, dřív než jsme se vznesli.

Offline rasaNori
Avatar
7719 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 08:17

brrr kdyz jsme leteli s deckama do Barcy, tak ac to byl Raynair, tak se letuskam podarilo vyclenit me a dceri jedine 3 volne sedadla vedle sebe, poprosily jine cestujici o presun, a zpet dokonce priletelo o  hodinu driv nez bylo v letovem planu (nevim jak to provedl). Takze obcas i nizkonakladovky jsou fajn:) 

Offline brrr
Avatar
10015 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 10:15

rasaNori Tak tomu říkám štěstí. Barcelonu mám v plánu, třeba se to taky povede

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 10:26

To sou stížnostě na všechno zas koukam, ČSA Lite jsem dala s batohem + kabelkou a bez problémů, vodu dávaj vždycky, ty výkrmy dřív mně osobně byly spíš protivný, jíst se to dalo málokde a já nesnášim plýtvání. Fakt nechápu co od low costů čekáte, že je letuška semtam kráva je holt stejný jako všude jinde, na strach o život teda skutečně nejsou.

Offline stes
Avatar
7345 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 10:41

barbucha to je divny, bud kabelka nebo kufr.. Ja ted nedavno do Kodane a Řima a oboji crossbody plus kufr a cajk. Melas nejakou vetsi kabelku či co? Jo a taky jako Lite. 

Online Potrefenáhusa
Avatar
33719 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 10:51

Mutziputzi no přesně, taky ty stesky po jídle nechápu, vždyť se to nedalo žrát? Já se musela jednou zeptat, cože to jako je - byly to mícháný vajíčka - prej teda, byla to taková divná umělá hmota

nebo hodinovej let Budapešť-Praha - houska s nějakým obyčejným turisťákem, to ať si nechaj

ale jeden motor by mi teda asi vadil

Offline stes
Avatar
7345 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 11:08

Potrefenáhusa souhlasim s absenci "jídla" dejme tomu po Evrope. Je to nedobry a kafe z bukvic si taky rada odepru

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 11:34
Reakce na Mutziputzi:

To sou stížnostě na všechno zas koukam, ČSA Lite jsem dala s batohem + kabelkou a bez problémů,

Tos měla asi štěstí, možná opakovaný, možná záleží na obsazenosti letadla, konkrétní lince.

Já lítám celkem často do Paříže nebo Bruselu, a Čsa Lite tarif znamená nekompromisně 1 zavazadlo. Stojí tam, kontrolují a prudí. Takže lidi, co s tím nepočítají, rvou baťůžek nebo kabelku do palubního kufru nebo, když se nevejde, musí dát zavazadlo personálu. Je to asi rok, dva, co se to takhle zfašizovalo.

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 11:38

domenica ono hrozne zavisi z jakeho letiste to odbavuji a kdo dela ten handling, je mozne, ze v Parizi to berou prisneji. Ted nam dve zavazadla nahoru prosla bez problemu, nekdy to musim stlacit do jednoho. Ale jednou bylo poloprazdny letadlo a zpet vic nez hodina sekyra, tak asi nechteli ty lidi jeste vic vysirat. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 28. srpna 2019 17:03
Reakce na stes:

barbucha to je divny, bud kabelka nebo kufr.. Ja ted nedavno do Kodane a Řima a oboji crossbody plus kufr a cajk. Melas nejakou vetsi kabelku či co? Jo a taky jako Lite. 

​Mají to v pravidlech. Prostě buď jedno nebo druhý. Já jsem s tím problém neměla, protože po pročtení toho, co dneska "nabízej", jsem tu letenku jednoduše neodklikla

Offline slniecko admin
Avatar
17580 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 12:38
Reakce na continuity:

Jednomotorak v akci

Opepreno tim, ze kapitanem letu byl sefpilot flotily, ktery by mel bdit nad dodrzovanim predpisu. Jeste je podezreni, ze promazali po startu zapisovace ( cerne skrinky).

Pikantni je, ze to ani nehlasili ridicim na vezich letovych prostoru, pres ktere preletali. V praze zadna pohotovost. 

Travelservis nelze dat na blacklist, aniz by tam clovek nestrcil i CSA, protoze letaji codesharove linky. Ryanair tam mam davno. Asi se zacnu chovat ekologicky a budeme sedet doma.

​No, týmto letecké fóra žijú teraz (nie, že by som tam ja lozila, muž je amatérsky pilot). Ja teda pevne dúfam, že si to natvrdo odsedia. Vedome ohrozili skoro dvesto ľudí, to im snáď nemôže prejsť? A jasné, že to nehlásili, to by im nijako neprešlo, museli by okamžite pristáť!!!

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 13:39

slniecko aneb nove vsichni Cesi rozumi i letectvi

Offline domenica blogger
Avatar
7969 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 13:55

Mutziputzi 

tak na tohle nemusíš studovat letectví a mít pilotní zkoušky. To, co vyplývá na povrch (pokud to tak je), je jednoznačné porušení těch nejzákladnějších pravidel v leteckém provozu a skandální ohrožení bezpečnosti cestujících (nejen v tom konkrétním letadle) a nejen cestujících.

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 13:58

domenica Ale jo, mozna, jenom je usmevny kolik se zas vyrojilo odborniku na letectvi a dopravni pravo

Offline razorblade
Avatar
8175 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 18:19

Mutziputzi to maj nastudovany z Leteckejch katastrof prece :D

Offline stes
Avatar
7345 příspěvků moje polička 01. zaří 2019 21:50

Ja teda doufám ze cestující podají hromadmou žalobu a SW budou cvakat jak mourovaty. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30590 příspěvků moje polička 02. zaří 2019 10:49

stes 

Tak ono se jim nic nestalo, za co by měli dostat prachy?

Jiná věc je že by měli dostat mastnou pokutu a piloti kriminál

(pročež si Mutziputzi opět může zvýšit sebevědomí konstatováním, jak jsme všichni blbí )