Omfg

15. prosince 2018 14:31
Offline Sweet Potato
Avatar
34845 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 10:24

Za Gretou stojí nemálo lidí, kteří budou mít brzy volební právo. Být těmi nahoře, nezlehčovala bych její význam.

Offline stes
Avatar
7371 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 10:27

Sweet Potato jo, dobrá připomínka

Offline barbucha blogger
Avatar
30636 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 10:29

Sweet Potato 

Není nic jednoduššího, než to vrznout do volebního programu. Budou to tam mít všichni

Offline continuity
Avatar
33760 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 11:43

Holka to odskacectak.jako tak, ale strileni do Grety, mi prijde jako strileni posla. Uprimne si myslim, ze kdyby to melo vest k tomu, ze se konecne alespon Euroatlanticka civilizace konecne domluvi alespon na tom, ze mame problem, tak ta obet nebude marna.

Mne strasne chybi nejaka racionalni diskuze o tom, jak je to ted rozdane a jake jsou realne moznosti. Ten Nemecky klimaticky balik je uplne k smichu.

stes ja nejsem.m zas takovy nihilista, osobne si myslim, ze to ted jako lidstvo dame, potiz je v tom, ze cim dele budeme problem odkladat, tim vic to bude bolet vic. A ze to bude bolet je zrejme ( je to jeden z duvodu, proc se to tak odklada a bagatelizuje)    

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 11:48

stes mám deti vo veku kúsok nad a kúsok pod jej vek. Nemyslím si, že nerozumejú tomu, čo sa deje a už vôbec si neviem predstaviť, ako by mohli nevidieť, čo sa deje. To by som ich musela držať v uzavretej miestnosti bez akéhokokoľvek spojenia s okolitým svetom. Už len to, čo vidia každý rok v Tatrách, kam chodíme na liečenia....Že by daným témam nerozumeli, je smiešne, to sú veci, ktoré sa predsa dávno preberajú už v škole. A to nie sme nejako brutálne eko-rodina, aj keď sa ako-tak sažíme (napríklad triediť plasty nás dokopal až mladší). A že by si nevedeli vytvoriť vlastný názor? Prečo? Veď nie sú hlúpe...staršia napríklad po poslednom klimaproteste (mladšieho už nepúšťame, lebo s ním momentálne beháme po terapiách kvôli o.i. enviromentálnej úzkosti), prišla a dala nám prednášku (teda niežeby sme ju potrebovali, ale čo je to za prejav bez publika, žeáno), ako sa jej nepáči, že poniektorí účastníci zneužívajú klimaprotesty na boj proti kapitalizmu a prečo si myslí, že je to nesprávne.

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 11:53
Reakce na Sweet Potato:

Za Gretou stojí nemálo lidí, kteří budou mít brzy volební právo. Být těmi nahoře, nezlehčovala bych její význam.

​Jop.

ale keď si predstavím, že sú to tí istí, čo minulý víkend behali v strelených oblečkoch po animefeste, inhalovali héliové balóniky a vykrikovali tenkým hláskom "piká-piká", prípadne tak skúšali rapovať, tak vidím tú budúcnosť minimálne ako pestrú ...

Offline continuity
Avatar
33760 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 12:16

slniecko su horsie veci na inhalaciu, ako Helium.

Online Karja
Avatar
35917 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 12:18

slniecko Mne je ji spis lito, ona je asi inteligentni, ale rikam si, ze v sestnacti by mely mit holky jiny problemy a proste cistejsi hlavu;-). Ale asi to nedokazu posoudit....

Offline slniecko admin
Avatar
17597 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 12:48

continuity

Karja no áno, ale to si nevyberieš, ja by som tiež mladšieho radšej nechala behať po vonku ako po doktoroch (ako behá aj tak, jasné....) a to som rada, že sme (tesne) unikli antidepresívam. Greta to asi rieši takýmto, konštruktívnym spôsobom, aj keď asi jej to uberá ešte viac z detstva.

Online Karja
Avatar
35917 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 13:00

slniecko Jo, no prave to ja se nechci poustet do jejiho psychorozboru, treba prave je inteligentni a ja do tohoto stavu nikdy nedospeju a nejak ji to vnitrne naplnuje a je to to, co ji dela radost. Ale clovek ma tendence divat se na ni furt jak na beznou nadprumernou sestnactku, co ma mit hlavu plnou zkousek na vysokou a konicku, tak mi to prijde smutny, nechala bych starosti proste dospelejm;-)

Offline Garfie
Avatar
23972 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 13:03

Karja Ale zase jako mě takové věci trápily nejvíc právě v tomto věku, veškerou nespravedlnost a ukrutnost světa jsem hrozně prožívala. Čím jsi starší, tím bereš v potaz víc hledisek, tak nějak okoráváš....myslím, že jen mladá holka v sobě dokáže vzbudit tak opravdové zapálení pro věc (a pár starších výjimek pochopitelně). 

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 13:07

Karja Já nevim proč jí litovat, jsem přesvědčená, že by to dělala každá druhá co vidim jak vychází ze Zatlanky nebo Helichovky, ty holky podle mě prahnou po tom aby je někdo poslouchal jako Gretu, ta má Aspergera, tak si to možná tak neužije, ale jsem si jístá, že tohle je přesně to co holky chtěj, já v jejich věku podle mě taky, to už si nepamatuju

Online Karja
Avatar
35917 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 13:08

Garfie Mozna mas pravdu, ale furt je mi to tak jako lito, nebo jak to popsat, rozhodne ji to nezavidim.

Online Karja
Avatar
35917 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 13:11

Mutziputzi Hele asi jo:-D Jak rikam, neumim se na to podivat asi objektivne, protoze ja takova nebyla a doufam, ze moje deti taky ne a budou mit klasicky starosti.;-)

Offline Mutziputzi banned
Avatar
20970 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 13:15

Karja A tak ty si nevěděla co máš dělat přece, eště nedávno, né

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46101 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 14:55
Reakce na Garfie:

Karja Ale zase jako mě takové věci trápily nejvíc právě v tomto věku, veškerou nespravedlnost a ukrutnost světa jsem hrozně prožívala. Čím jsi starší, tím bereš v potaz víc hledisek, tak nějak okoráváš....myslím, že jen mladá holka v sobě dokáže vzbudit tak opravdové zapálení pro věc (a pár starších výjimek pochopitelně). 

Offline Sweet Potato
Avatar
34845 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 15:04
Reakce na slniecko:

​Jop.

ale keď si predstavím, že sú to tí istí, čo minulý víkend behali v strelených oblečkoch po animefeste, inhalovali héliové balóniky a vykrikovali tenkým hláskom "piká-piká", prípadne tak skúšali rapovať, tak vidím tú budúcnosť minimálne ako pestrú ...

​Tak to by mi vadilo nejmíň 

Offline barbucha blogger
Avatar
30636 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 15:08
Reakce na slniecko:

continuity

 Greta to asi rieši takýmto, konštruktívnym spôsobom, aj keď asi jej to uberá ešte viac z detstva.

​Z dětství?! Vždyť je jí 16! Když si tak vzpomínám... tak v 16 už je člověk docela na výši - co se intelektu týče. Možná dokonce líp než pozdějc, než ho semelou a rozptýlí různý životní peripetie.

Nemá sice zkušenosti, ale tím pádem ani žádný obtěžující zábrany

Mě teda nejvíc baví to rozhořčení, který se zvedlo (zejména na našich sociálních sítích). Jakože ať si jde hrát s panenkama a nechá mluvit zasloužilý vědce... Teda vlastně nebaví mě ani tak to rozhořčení jako jeho reprezentanti - zajímavý, že jsou to většinou chlapi. Baví mě jak je berou všichni čerti, když je poučuje mladý děvče, hrůza! Jeden větší křupan a misogyn tady, balkán hadr. A ani se nestyděj za svoje křupanství.

Offline Lilly_Ku
Avatar
4130 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 15:12
Reakce na barbucha:

​Z dětství?! Vždyť je jí 16! Když si tak vzpomínám... tak v 16 už je člověk docela na výši - co se intelektu týče. Možná dokonce líp než pozdějc, než ho semelou a rozptýlí různý životní peripetie.

Nemá sice zkušenosti, ale tím pádem ani žádný obtěžující zábrany

Mě teda nejvíc baví to rozhořčení, který se zvedlo (zejména na našich sociálních sítích). Jakože ať si jde hrát s panenkama a nechá mluvit zasloužilý vědce... Teda vlastně nebaví mě ani tak to rozhořčení jako jeho reprezentanti - zajímavý, že jsou to většinou chlapi. Baví mě jak je berou všichni čerti, když je poučuje mladý děvče, hrůza! Jeden větší křupan a misogyn tady, balkán hadr. A ani se nestyděj za svoje křupanství.

​jo presne, este bych k tomu pridala sexisticky jakoze haha vtipy o ni napr na reflexu. 

Offline barbucha blogger
Avatar
30636 příspěvků moje polička 24. zaří 2019 15:15

Lilly_Ku 

Ten Reflex mě teda kapku zaskočil.