Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 12. února 2019 18:13

Takhle to vypadá, když si děti hrajou na ohňostroj :

Teď už jsou naštěstí velcí, takže uklízíme jednou týdně, jinak se na zemi válí nejčastěji lego, ale to když vytáhnou, tak jede pár dnů v kuse, takže je do uklízení nenutím (ale musí být cestička k postelím ). Co nesnáším, je když jsou hračky pomícháné na jedné hromadě. Třídění

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 18:32

brrr 

Tak já se zase uklidním no, u nás zatím nic nevybouchlo.

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 12. února 2019 18:49

Janulik03 Hele a takhle to vypada ale u tebe, co? Ne u dcery? Protoze takhle to vypada u nasich:-D. Odmitaji cokoliv vyhodit, I rozbite, peotoze prece z tohodle rozbityho letadla si delaji tank, z tohodle prelamanyho plastu plot atd atd atd. Je to masakr:-D. Jinak mne bordel neva;-). 

Offline Karja
Avatar
35806 příspěvků moje polička 12. února 2019 18:52

žluťásek To je skutecne dobrej typ;-). Skoda, ze nam se to nikam nevejde, vlastni pokojik bude asi az bude ditko ve skole:-D. Ale je to fakt dobry, No mozna to koupim az nastane cas misto TV stolku;-).

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 12. února 2019 18:54

brrr 

U nás se ohňostroje zatím jen malují. Máme už několik skicáků plných ohňostrojů nebo bouřky, tj. šílených změtí čar.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 18:55

Pinot Noir 

Duhu nemáte? Ta je taky oblíbená, technika podobná.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 12. února 2019 18:58

dynda my mame. Na stene 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 12. února 2019 19:00

slniecko nieee maly ma uz 7 rokov a robi si pokusy. Dava to chladit mrazit a pri odchode kladie na srdce aby som to nevyhodila. Tak to na neho caka. 

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 12. února 2019 19:00

dynda Duhy se zatím neodvažuje, chce ji malovat ode mě. Ale od včera čmárá létající talíře, já do nich musím dokreslovat ufony 

Online Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 12. února 2019 19:11

dynda U nás se nakládají penne  Na fazole u menších dětí pozor, nastrkané v tělních otvorech mají tendenci bobtnat a těžko se pak odstraňují, jak praví historka, kterou moje rodina ráda vytahuje (ano, byla jsem to já ).

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 12. února 2019 19:12

Karja u nas jed dcera zavelila ze pokazene treba vyhodit a maly bol nestastny. 

Offline continuity
Avatar
33614 příspěvků moje polička 12. února 2019 20:04

slniecko mne sa zda dvojrocne dieta na schovavanie hraciek uz velke. Oni si to uz pamataju, vlastne je tym padom zbytocne, pretoze ten efekt - uplne nova vec, tam uz nie je. To ma cenu u babatiek tak max rok a nejaky mesiac. 

rasaNori na schovavanie je uz velka, ale kludne by som aj s nou nejake veci upratala na menej pristupne miesto a obcas to aktivne vytiahla. Nemusi byt vsetko vonku na podlahe.

Offline continuity
Avatar
33614 příspěvků moje polička 12. února 2019 20:12

Janulik03 kludne, mame v mraziaku kaprie vnutornosti uz od Vianoc. Mali tam primrznut, aby sa dali narezat pod mikroskop. Nasla som ich minuly tyzden a to sme medzitym uz skumali krv a zuby. Zabudli sme, no co. Asi to uz bude nepouzitelne, ked to zmrzlo... 

Offline Janulik03
Avatar
16668 příspěvků moje polička 12. února 2019 20:14

continuity a zo soli ste uz odparovali vodu aby vznikli krystali?  

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 12. února 2019 20:14
Reakce na žluťásek:

Já musím přiznat, že se mi nesmírně ulevilo, když jsem si v hlavně nastavila, že vlastně rozmotanej toaleťák, shozenej ručník a rozházený kolíčky ničemu nevaděj.

Tuhle jsem se byla vyvětrat s kamarádkou a když jsem přišla domů, všude v obýváku po koberci byly rozsypaný syrový kolínka. V první vteřině jsem chtěla začít hučet, co je to zas za bordel, ale ukázalo se, že dítě se tím baví už dvě hodiny, přesypává, zametá smetáčkem, najíždí do toho auty, rozmetává to do stran a zas shrabává na hromádky...

Díkybohu za každý moment, kdy se dítě zabaví samo.


Ale teda uznávám, že často je to velká zkouška trpělivosti a taky občas přijde okamžik, kdy už toho bince mám plný zuby, dítě odsunu za tatínkem do vedlejší mistnosti a s gustem si fakt pečlivě zauklízím. Pořád být ve střehu, co zas kde dítě vyvede, jednoho dost vyčerpává.

Já se přes to pořád nějak nemůžu přenést, chaos mi hrozně vadí a zní to fakt blbě, ale nedokážu se mezi hromadami pomíchaného lega, dílků puzzle a nezavřených fixek uvolnit ani na nic soustředit. Přitom je mi jasné, že kdybych se s tím smířila, ušetřila bych si fakt hodně času.

BTW kdy se tak asi dá dítě vycepovat k úklidu? Syn mi na to pořád přišel malej, ale teď mám dojem, že jsme prošvihli správný okamžik

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 12. února 2019 20:16

continuity poté co už byly děti velké na schovávání jsem měnila s kamarádkama. třeba na týden jsme si půjčili dvě tři zajímavý hračky a na oplátku zas zapůjčili jim. takhle si dítko mohlo užít i takový ty příšerný hrající blikající věci který mi jinak nesměly do baráku:-)) ale půjčit to jo, když se to pak dalo zas vrátit:P

Online viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 12. února 2019 20:18

Gatita mám dojem že některý děti jsou pořádkovzdorný pomáhá jedině vymístit to z obyváku do dětskýho pokoje, to už u těch větších jde - prostě nekompromisně pryč s tím každý večer před spaním. hrozně moc to pomůže i do budoucna, je skvělý nemít v obytných prostorách po dětech žádnej borčus.. a co mají za dveřma to se snažím moc nezjišťovat, zajdu občas a sem tam zavelím/vpustím vysavač nebo tak, ale prostě nevidím=jsem v klidu

Offline continuity
Avatar
33614 příspěvků moje polička 12. února 2019 20:37

Gatita ja to taky nedavam, docela trvam na tom, aby hracky nebyly pomichane. lego s puzzle je moje nocni mura. a to nejsem zadnej pedant, ale pak ta hracka uplne postrada smysl?

puzzle vzdy byly kazde ve sve krabici, pytliku. to same lego, nainvestovala jsem dost penez do ukladacich boxu, ale mame toho strasne moc, kdyby to melo byt smichane v jednom velkem pytli, nikdo tam uz nikdy nic nenajde. mame s detma domluveny system, ale uz temer od zacatku. vlastne uz duplo mali trochu rozdelene asi ve trech krabicich. a docela si to sedlo. na takove ty veci, co se ruzne valeji, mame krabici šmátralku a kdyz je plna, tak to musi uklidit, jinak bude kos (ale to se jeste nestalo).

jinak opravdova motivace je ten roboticky lux. to neberou tak, ze jim to vyluxuji ja - na to se hrozne zlobily, samozrejme, ale ten lux berou jako vyssi moc a vedi, ze ten jim kosticky obchazet nebude. pritom se ty vyluxovane kousky v nem hledaji o dost lip :) ale to oni nevi.

Offline Gatita
Avatar
7144 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:11

continuity no presne, jakmile je to vsechno v smichane a neco chybi, uz si s tim nikdo nikdy nebude hrat. Jak rada bych to smetakem nahrnula na hromadu a jednoduse sesypala do jednoho pytle ala uklizeno za 5 sekund!Ale asi vyrobim/koupim nejake atraktivnejsi krabice, mame to tak halabala v ruznych prepravkach, sice roztridene, ale k zadne lasce k systemu to nevybizi;) A roomba je genialni tip, musim ji zas vytahnout!

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:22

Snazim sa (uspesnost 1 z 50) viest maleho k tomu, ze ak sa chce hrat s niecim inym, to predchadzajuce ma najskor dat na miesto. Zatial sa zda, ze jeho hra je hlavne o vytiahnuti veci. Doma vytahuje hlavne hracky a veci z kredenca, ale u nasich je to vsetko mozne a moja mama je z neho na nervy. Hovorim jej, ze ma prilis vela veci. Ona sa vela venuje rucnym pracam, teraz hlavne pletie kosiky a k tomu toho potrebuje vela, aj farby a laky.

Niekedy pri upratovani syncek spolupracuje, niekedy to odreve.