Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:13

brrr 

Já bych řekla, že na zacházení se sirkama už je v 6 dost starý. Znám dítě, které snad ve 4 sekalo sekerou větve. Jako dobrý, nebezpečný akorát bylo, když jeho vrstevníci chtěli taky. Na to bych asi jedině dala pozor, aby to nezkoušeli kamarádi, kteří nevědí co a jak.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:14

brrr v 6 letech to je tak akorat, strejda nas zhruba tak ucil i sekat drevo na trisky apod

dynda 

Offline Mrakoplas
Avatar
8783 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:14

Inak ten môj vymyselnik má veľmi neposlúcha, záchvaty a hádzanie o zem included ale oheň a horúce veci sa naucil hneď. Ale to len preto, že je na to strašne fajnový, hotová princezná. Mlieko nemôže byť ani o pol stupňa teplejšie lebo zahlási PA (akože páli), polievka tiež presne na stupeň, inak sme dojedli a tak podobne  ale zas mu stačí povedať, že niečo páli a ani sa toho nechytí. Kamna na chate stačilo ukázať, že PA a chodil okolo nich oblúkom a vždy len tak z bezpečnej vzdialenosti natiahol ruku a vyznamne zahlásil PA a šiel ďalej 

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:26

dynda viktorka_od splavu Zatlouká hřebíky a řeže pilkou už od tří, ale je fakt, že se sekyrkou by už děti taky mohly začít, akorát ta je nějak nepřitahuje. O prázdninách vypadá náš dvorek jako malá otrokářská dílna, sedí tu čtyři polonohé děti a drtí křídu, roztloukají kladivem víčka od piva (soused jim je celou zimu sbírá) a vyrábí z nich "peníze", stloukají záhadné předměty z prkýnek... a babičku chytá amok

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:28

brrr to je super, se maji:-)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:29

brrr jemine to je super, to by som ako dieta brala!

Online Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:37

brrr To je správné, šest je myslím na zápalky akorát. Babičky jsou strašně hysterické v tomto, ale nevěřím, že takové byly i jako mámy ;) U nás ještě víc plaší děda, jsem z něj vždycky na nervy, když Ríšu hlídají. Jsou většinou u nás a pak mi vždycky klade na srdce, které věci mám schovat, protože jsou nebezpečné (a to jsou věci typu naběračka nebo konvička na kytky) a který kus nábytku musíme dát pryč, protože se do toho Ríša praštil  Podle jeho představ bychom za chvíli bydleli v polstrovaným holobytě.

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:09

Pinot Noir to je momentalne muj sen, polstrovanej holobyt :D hele ja uz tak nejak tusim, ze s barou to bude vesele, neb ona jde, zakopne nebo se nekde prasti a nerve, ani nekouka jestli nekdo kouka, proste pokrci raminky a pokracuje v nastolene cinosti. My jsme byli nadseni jak to zvlada diky nasemu neopecovavani (ehm proste je salamista) a tu ruku bych ji asi musela urazit aby to k necemu bylo jak tu pise nekdo nademnou...a to nechci.

Mycka ze zasuvky vytahnout bohuzel nejde, nakladam ji jen kdyz je dite s tatou nebo v ohradce nebo spi. Vyklada ji se mnou, jenze to je ciste a nehrozi ze se vymacha v tom so z hrnku a taliru stece. Celkove se snazim ji porad neokrikovat a nebuzerovat, ale obcas mam chut ji vystrcit za dvere (a tam by nasla milion jinych zpusobu jak se zmrzacit:D). Nahazet treba pradlo do pracky znamena zavrit zachod, zvednout stetku a kos, rucnik co visi na poutku omotat kolem tycky, sundat rolicku s toaletakem a pak muzu neco delat. A to si najde jeste x veci co vymamlasit nez to tam naskladam. A tohle je proste prace na hovno!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:19

rasaNori 

A nemohla by to prádlo nakládat s tebou místo objevování štětky a rolování papíru? Já syna postavila před sebe, dávala mu do ruky oblečení a on ho strkal dovnitř. Pak jsme pračku zavřeli, rychle jsem nalila gel, otočili jsme kolečkem a zmáčknul čudlík. Pak tsk 10 minut vydržel koukat, jsk se prádlo točí. Ono je fakt takový období, kdy nemůžou být sami, ale to taky přejde. My jsme byli trochu v šoku, když jsme si prvně snědli celou snídani sedíce na zadku u stolu.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46030 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:20

rasaNori navrhuju nechat/ucit ji pracovat s tebou. napr kdyz bude to pradlo nastrkavat do pracky sama, nevyvede nic jinyho mezi tim. a ne ze spinavych fusekli se neotravi:)

Offline Tabea
Avatar
4661 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:22

rasaNori Hihi, jak kdybys s tou pračkou popisovala mne. Akorát že tohle pořád ještě dělá ten velkej. Ta malá mi prádlo z pračky vytahuje a oblíká si ho, zatímco já ho třídím a dávám ho do pračky.  Nedavno si kolem pasu navlíkla moje špinavý spoďáry a jak je měla nějak ve stejný barvě jako vlastní oblečení a částečně pod trickem, tak tak málem odešla do jeslí 

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:27

dynda viktorka_od splavu Tabea to ji zatim nebere. Spis jednotlive kusy bere a ruzne je roznasi po patre/haze do vany a tak. Asi je to holt obdobi :D

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:30

rasaNori Je to prace na hovno. Jednu dobu jsme na zachode mivali hromadu rozmotaneho toaletaku, proste super hracka. Mne nejvic pomohlo, kdyz jsem se smirila s tim, ze doma nebudu mit tak uklizeno, jak jsem byla zvykla. A moje hranice se stale posouvaji ;-) Napr. kdyz byl maly syn, kos na odpadky byl v ohradce, aby na nej nesahal. Ted je ohradka buhvikde, dcera se kose pridrzuje, kdyz chodi kolem, ruce ji taky myju mnohem mene casto nez kdysi synovi...

Offline brrr
Avatar
9996 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:35

viktorka_od splavu Bohužel jsou děti, které to ve chvíli, kdy je něco povoleno, okamžitě přestane bavit.

Offline rasaNori
Avatar
7703 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:37

ziginka kos na odpadky je v lince, venku jsou kose na plasty a papir. Cimz taky trideni nedava moc smysl, protoze nejvetsi sranda je prehazovat veci z jednoho do druheho, prece. Plus nektere veci do trideneho dat ani nemuzem, protoze plechovky a obaly od masa jsou nejvic zajimave Nedavno jsem heldala kartacek na zuby od mimina, ted jsem sla do tasky na sklenice a hele, co nenajdu, vcetne jinych veci...Mezitim jsem ji uz koupila novej, samozrejme! Vi ze nesmi do krabice s popelem, mame pod kamnama na to co se smete (takze bordel, uhliky a tak) a stejne tam porad leze...dostala pecku od zasuvky kdyz se malovalo. je sance ze se dozije dospelosti???

Online Pinot Noir
Avatar
24413 příspěvků moje polička 12. února 2019 12:45

viktorka_od splavu Synka třeba dávat věci do pračky, věšet prádlo nebo dělat další činnosti, o kterých se říká, že do nich můžeš dítě zapojit, vůbec nezajímají. Do pračky chce házet autíčka, ale když u toho nejsem. Když já dělám kolem pračky, on by taky radši rozmotával hajzpapír. Chce být poblíž, ale bavit se po svém. Ale já to neřeším, už jsem si zvykla, že už nebude bývat perfektně uklizeno a že vaření musím v průběhu několikrát vypnout a že všechno trvá dvakrát tak dlouho. Doma nezakazuju prakticky žádnou činnost, on naštěstí nemá sklony věci ničit, tak je tu vlastně klid. Chvíli mi trvalo se z puntičkářky přeladit tímhle směrem, ale když se mi to povedlo, strašně se mi ulevilo.

Offline ziginka
Avatar
676 příspěvků moje polička 12. února 2019 13:01

Pinot Noir Jj, ted proste par let budu doma porad o neco zakopavat, s ditetem neustale za zadkem. Pro klid duse je nejjednodussi se s tim smirit. Ale touzebne ocekavam ty dny, kdy dite nevytahne paty ze sveho pokoje. Pravdepodobne pak budu smutnit po casech, kdy chteli travit cas se mnou.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. února 2019 13:10

My jsme měli konflikt o troubu - přiznávám, že pár na zadek padlo, když se po padesátém Ne dcera zavěsila na dvířka a v troubě se zrovna peklo kuře. S kocourem jsem to nakonec vyřešila tak, že jsem jí řekla, že když se k němu bude takhle chovat, tak jí kocour kousne a nikdo se mu nebude moct divit. Kocour mně slyšel  a po jednom zvlášť dobře mířeném šťouchnutí do čumáčku se ohnal. Nezašel tak daleko, aby kousl, ale bylo to výchovné a stačilo to. 

A z čeho mi tečou nervy je společné mytí nádobí, konkrétně flašek na mlíko. Když nějakou část umeju a dám jí vedle okapat, dcera mi ji okamžitě metne zpátky do dřezu  dobrý bylo i balení - co jsem do tašky zabalila, to ona nadšeně zas vybalila 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 13:49

K tomu pořádku - jak moc uklízíte hračky? Přiznám se, že jsme to dlouho neřešili vůbec, jenom u babiček, aby po nás nebyl binec. Doma většinou něco syn uklidí, něco společně, ale většinu dní mu hračky necháme po pokoji, jak je opustí. Hlavně teda má na zemi koleje a kolem nich třeba staví další věci, takže to má pořád rozdělané. Někdy v obýváku něco odsunu nohou z cesty, protože už není víc sil, času, vůle. Ale tam má většinou max. 3 věci. Knížky, pastelky, papíry uklízíme nějak automaticky.

Offline continuity
Avatar
33545 příspěvků moje polička 12. února 2019 13:58

dynda rozdelane stavby, treba lego, sem po domluve povolovaka, ale oni v tom pokoji i spi, takze na zakladnim uklidu trvam denne ( trvala jsem vzdy). Mame relativne maly byt, brzo by nas to zavalilo. V obyvaku na to byl kos, abych nemusela porad behat z pokoje do pokoje, ale volne na zemi jsem nenechavala nikdy. Kdyz jsem nemela silu ja, tak to uklidil muz. 

Aktualne mne spis stve, ze nam vecer zustava roztahana kuchyn. I kdyz to v pul osme uklidim, tak se to do pulnocin zas nejak nazbira