Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:27

Ja jsem desny bordelar takze uplne vidim jak to bude vypadat u nas

Z jineho soudku, jsem jak pubertak, co dva dny se mi delaj v obliceji takove ty pekne pupinky, vymacknout to nejde a boli jak cert, hlavne tvare a na skranich plus v linii vlasu. Nejaka rada? 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:34

rasaNori nejíst sladký

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:35

Pinot Noir 

Že by nám z kluka něco vyklíčilo? Oni jsou fakt velký už tak, asi jako můj první článek palce, to by dostal jedině do pusy. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:36

jinak k tématu úklidu jen takový drobný podotek, jsem chaotik bordelář ale došlo mi že i pořádkumilovný dítě (jo existujou, fakticky:-) prostě nedává tu situaci když se toho nakupí příliš mnoho a nedokáže se v tom vyznat a roztřídit to, může z toho být i hysterickej záchvat. pomáhat a nenechat to zajít moc daleko..

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:36

dynda při troše snahy...

Offline barbucha blogger
Avatar
30571 příspěvků moje polička 12. února 2019 21:57

S úklidem mě zrovna dneska pobavil mladej pán, takto otec s mnoha novými (dosud téměř nepoznanými ) povinnostmi, z nichž jedna je zrovna luxování. No, právě si koupil toho robota 

Offline olivieraa
Avatar
505 příspěvků moje polička 12. února 2019 22:22

VeronikK ja som práve písala že zábaly nie, lebo strašne plakala, aj ked sme skúsili len na ruky a čelo..sprchovanie by sme nedali vobec, to mi pripadá ako fakt posledná varianta, podobne ako som raz niekde čítala, že matka strčila dieta do chladničky a tým mu zachránila život (do príjazdu sanitky)

Offline continuity
Avatar
33619 příspěvků moje polička 12. února 2019 23:24

olivieraa tak to sa robi pri laryngitite v lete, vyhadzat mrazak a strcit tam dietatu aspon hlavu. my sme to chvalabohu nezazili, ale nezaskodi o tom vediet. potom ten zachvat kasla ustane. v zime staci otvorit okno. 

Offline A666
Avatar
2846 příspěvků moje polička 13. února 2019 00:51

Gatita 

Nabízím pohled z druhé strany - fakt se někteří vycvičit prostě nedají. Já jsem od přírody chaotik udržování pořádku mě stojí fůru práce (a potřebuju dostatek úložných prostor), takže jedu idáelně v minimalismu, jakmile je věí moc, je to blbý. mamka ze mě taky bývala zoufalá, ale nepomohlo fakt nic.......

njn, entropie (neuspořádanost) vesmíru se stejně samovolně zvyšuje, proti tomu se prostě nedá bojovat

Offline rasaNori
Avatar
7709 příspěvků moje polička 13. února 2019 07:54

viktorka_od splavu to nejim, co tam je dal?

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 07:58

rasaNori porodiť som teraz na tom rovnako, takúto zlu pleť som nemala nikdy, pripisujem to hormónom. Nič nepomáha, už len dúfam v zlepšenie po pôrode 

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 13. února 2019 08:19

rasaNori Mrakoplas Třeba se to zlepší i v průběhu, měla jsem to na ksichtě taky, teď jsem v 21. týdnu a už dobré, i nehty relativně v pohodě, a to zpočátku vypadaly, že jsou z papíru.

Offline letfenixa
Avatar
7952 příspěvků moje polička 13. února 2019 08:24

Karja Neviem, v ktorom vlákne si sa pýtala na tie nevoľnosti, kým sa rozhýbem, diskusie sú o kus ďalej. 

Mala som pred niekoľkými rokmi občasné nevoľnosti, nebolo to z ničoho určitého. Spomenula som to svojmu obvoďákovi, doporučil mi vyskúšať Aloe Vera gel na pitie. A pomohlo. A pomohlo mi to aj na peľovú alergiu. Najlepší je od LR. Pila som aj iné, kvôli cene, ale tento je fakt najlepší. Aj na imunitu. Ono to súvisí, keď je v poriadku trávenie, tak aj iné problémy sa zlepšie. Potom som bola tehotná a kojila, vtedy sa to nemá piť, a kým som si na to spomenula, uplynul nejaký čas. Na jeseň som postupne vypila 3 fľaše, teraz zas skúšam šťastie s rakytníkovým olejom (bože, dnes ráno som zabudla!), ale určite sa k aloe vrátim.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. února 2019 08:32

VeronikK sprchovani mi pripada taky hodne drasticky, ja se drzela doporuceni svliknout jen do tricka a plinky a vlazne obklady na kotniky a zapesti. 

a kdyz to neklesalo nejpozdej treti den k doktoru.

​právě nám to sprchování doporučovala dr, protože to není takový šok jako zábal. Sprchuje se postupně z teplé na vlažnou a může se od nohou postupně i na tělo. 6e není najednou celé tělo ochlazeno. Použili jsme na druhé dítě asi 4x v životě (z toho 2x letos - je mu 9, takže svlíknout do plenky by určitě nešlo :-) ), na třetí asi 3x. Na první max 2x.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 08:32

Pinot Noir som v rovnakom týždni  ale pleť furt na h 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. února 2019 08:45

rasaNori my jsme postupně se zvedáním se toho nejstaršího postupně dávali všechno výš a výš, odstranili pokojové rostliny, no všechno. a ti další měli jen svoje specializace - např jeden vyndaval jen kuchařky apod., zbytek nechal být.  

A ten neposlucha nejstarší nebyl ani nějak vzteklý, neházel věcmi ani sebou, byl roztomilé a mezi lidmi dokonce okouzlující dítě. Jen dost odolné pokynům rodičů :-) Naopak druhý se nechal celkem dobře přesvědčit, ale zkoušel si vymoct věci vztekem - takové to dítě, co sebou sekne v krámě. Přitom jsem ho v tom nijak nepodporovala, Ale vydržel to zkoušet nejmíň rok... 

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. února 2019 08:51
Reakce na ziginka:

rasaNori Je to prace na hovno. Jednu dobu jsme na zachode mivali hromadu rozmotaneho toaletaku, proste super hracka. Mne nejvic pomohlo, kdyz jsem se smirila s tim, ze doma nebudu mit tak uklizeno, jak jsem byla zvykla. A moje hranice se stale posouvaji ;-) Napr. kdyz byl maly syn, kos na odpadky byl v ohradce, aby na nej nesahal. Ted je ohradka buhvikde, dcera se kose pridrzuje, kdyz chodi kolem, ruce ji taky myju mnohem mene casto nez kdysi synovi...

​My měli asi dva roky koš na balkoně :-) A myskím, že ve druhém i třetím kole taky, jen ne tak dlouho...

viktorka_od splavu pomáhat s prádlem a dalšími činnostmi vydrželi chvíli. Ale dodnes je baví pomáhat s vařením. A nejmladší je opravdový a vytrvalý pomocníček na zahradě :-)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. února 2019 08:57
Reakce na Mohučanka:

My jsme měli konflikt o troubu - přiznávám, že pár na zadek padlo, když se po padesátém Ne dcera zavěsila na dvířka a v troubě se zrovna peklo kuře. S kocourem jsem to nakonec vyřešila tak, že jsem jí řekla, že když se k němu bude takhle chovat, tak jí kocour kousne a nikdo se mu nebude moct divit. Kocour mně slyšel  a po jednom zvlášť dobře mířeném šťouchnutí do čumáčku se ohnal. Nezašel tak daleko, aby kousl, ale bylo to výchovné a stačilo to. 

A z čeho mi tečou nervy je společné mytí nádobí, konkrétně flašek na mlíko. Když nějakou část umeju a dám jí vedle okapat, dcera mi ji okamžitě metne zpátky do dřezu  dobrý bylo i balení - co jsem do tašky zabalila, to ona nadšeně zas vybalila 

​Podobně jsem varovala před nebezpečími - zakopnutí, napíchnutí na větev apod, když někam lezl. Pak, když se mu fakt něco přihodilo, tak ani nepíp. A já se prostě (dodnes) prostě někdy radši nedívám :-)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. února 2019 09:03

Pinot Noir já jsem děsně otravná matka, snažím se uklízet s dětmi resp. aby uklízelí s naší drobnou dopomocí max. Baví je to párkrát, většinou odhalí, že je to práce, ale ve školce jsou pak zvyklí, a vždy je dost chválí, že pěkně uklízí :-)

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 13. února 2019 09:09

Mrakoplas Tak pak by snad mohlo na pleť ještě pomoci na jaře sluníčko. Ale to se zas prý dělají v těhotenství pigmentové skvrny.