Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. února 2019 09:11
Reakce na continuity:

slniecko mne sa zda dvojrocne dieta na schovavanie hraciek uz velke. Oni si to uz pamataju, vlastne je tym padom zbytocne, pretoze ten efekt - uplne nova vec, tam uz nie je. To ma cenu u babatiek tak max rok a nejaky mesiac. 

rasaNori na schovavanie je uz velka, ale kludne by som aj s nou nejake veci upratala na menej pristupne miesto a obcas to aktivne vytiahla. Nemusi byt vsetko vonku na podlahe.

​to funguje i u školáků, tam lépe po domluvě, aby měli nějaký hustý auto vždy po ruce. Prostě půlku aut a podobných věcí uklidíme, po čase obměníme. Ale je to třeba, když je už hodně hracek. A jak je víc dětí, tak to narůstá...

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 13. února 2019 09:12

VeronikK My teda spolu taky uklízíme, ale spíš v průběhu dne, když už se od knížek přesune k legu, snažím se ho přimět, aby je uklidil, taky nechci mít vytahanou změť všeho. Ale finální večerní úklid, tam už na výchovné působení fakt kašlu, nedostal by se do postele nikdy 

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 13. února 2019 09:12
Reakce na dynda:

Pinot Noir 

Že by nám z kluka něco vyklíčilo? Oni jsou fakt velký už tak, asi jako můj první článek palce, to by dostal jedině do pusy. 

​Hele na fazole pozor, ony jsou v syrovém stavu jedovaté. Malýmu dítěti prý stačí i jedna dvě. Já jsem docela liberální, co se hraní s jídlem týče, nedovolím jen syrový maso a ty fazole. 

Ale moje dítě je teda pořád mimino v tomto, každou chvíli něco v puse. Už se to začíná pomalu zlepšovat, ale furt by si cpal do pusy mince. Z toho je mi úplně na zvracení, brrr.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 13. února 2019 09:21

Pinot Noir já to brala jako součást klidovýho režimu před spaním, prostě už žádná divočina, trochu vleklej úklid, no někdy to taky šlo a někdy už ne... Ale mám pocit, že se to nenaučili dodnes (nejstaršímu je 12) :-(

Offline žluťásek
Avatar
7610 příspěvků moje polička 13. února 2019 09:26
Reakce na continuity:

slniecko mne sa zda dvojrocne dieta na schovavanie hraciek uz velke. Oni si to uz pamataju, vlastne je tym padom zbytocne, pretoze ten efekt - uplne nova vec, tam uz nie je. To ma cenu u babatiek tak max rok a nejaky mesiac. 

rasaNori na schovavanie je uz velka, ale kludne by som aj s nou nejake veci upratala na menej pristupne miesto a obcas to aktivne vytiahla. Nemusi byt vsetko vonku na podlahe.

​Já jsem se možná špatně vyjádřila, neschovávám ve smyslu seberu, jen obměňuji vystavené. Ostatní hračky jsou ve skříňce v ložnici, kam si pro ně ale může normálně dojít, ví kde jsou a všechny jsou přístupné v jeho výšce. 

Ale ten efekt výměny vidím, jen co vytáhnu na oči třeba geoboard nebo velké navlikaci korále, hned u toho sedí.

Online brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 13. února 2019 10:16

VeronikK U nás je to právě naopak. Třeba je uklizeno, ale když jim večer čtu, tak jsou schopni si vysypat lego a skládat si. Jsou hodní, dávají pozor na čtené a jsou v klidu, tak je tak nechávám. Do postele během čtení odmítají vlézt, to je pak akorát bordel. Moje máma to těžce nese, že při čtení už neleží ("když je uspává ona, tak to samozřejmě dělají, protože děti potřebují řád").

Online brrr
Avatar
10001 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:10

continuity Prosím Tě, jaký máte systém na lego? Už dlouho nad tím koumám a nějak nejsem schopna nic funkčního vymyslet. Dík.

Offline Malenge
Avatar
4249 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:10

Jak je to dlouho, co jsem tu psala, že my s mužem chcípeme, ale dítě má jen obyčejnou rýmu?!? Dva dny max? Tak dnes máme za sebou první noc s laryngitidou, opravdu zážitek. Ještě že existuje strejda google, jinak jsme hnali do Motola... a tam nepochybně všichni chytili ještě nějaký další sajrajt! Ach jo. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:19

Moje nespiace dieta ma zabije, v noci je posledneho vyse mesiaca hore v priemere tri krat, cez den spi maximalne 30 minut vkuse-dlhsie uspavam ako spi. Dnes v noci som od 2:45 do stvrtej uspavala na fitlopte! Uz to s muzom nedavame, viac ako 3 hodiny vkuse som nespala skoro mesiac, boli ma hlava, nemam energiu a dakujem bohu, ze nie som výlučne len ja doma s malym, lebo by to neskoncilo dobre, ako bonus sa s muzom od unavy hadame a mne sa nechce s dietatom chodit von, lebo nevladzem. Ja viem ze to prejde, ale fakt uz nevladzem...

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:31

Pinot Noir presne na to slnko spolieham. Škvrny už mám z minula, kašlem na ne, po pôrode bude dosť veci zdravotných aj estetických, ktoré budem postupne riešiť, toto už bude malina 

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:38

letfenixa Diky, to je zajimavy! To bych pritom rekla, ze je to kravina, jasnej tahak na penize. Pozajimam se o to;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46050 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:41

DrowRanger poradit neumím, ale soucítím s tebou. přeju ať to přejde co nejdřív... vydrž, ženská vydrží víc jak kůň.

Offline Pinot Noir
Avatar
24436 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:44

Malenge Ani se radši nebudu ptát, jak to probíhá 

DrowRanger To je teda síla. Radu nemám, zřejmě stejně neexistuje. Myslela jsem, že syn byl náročné dítě, ale musím to přehodnotit. Jak tady čtu ty zkušenosti, vlastně bych byla ráda, kdyby ten druhý byl zhruba tak stejně náročný 

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:53

DrowRanger Já se dnes asi poprvé od sestinedeli vyspala 3,5 hodiny v kuse, takže soucitim a mám v tom praxi. Jinak si to jedeme porad průměrně po 2. Kojit v noci nechce? Nebo proč je nutnej ten míč? 

Offline Karja
Avatar
35808 příspěvků moje polička 13. února 2019 11:58

DrowRanger Rada desna, ale mne treba dcerka takhle knapala a nemkhla usnout, kdyz po case zmenila preferenci uspavani. Proste jednoho dne, uz na tom mici rvala, bylo videt, ze je ospala, ale nemohla zabrat. No a proste uz na mici nechce, ted nechce ani na ramenu. Chce chovat jako miminko a odlozit do postylky. Pred micem zas mela jinej styl, kterej po mesici zavrhla. No a kdyz byla nemocna, tak zas chtela jen nastojato nosit a uspat... Doma mi pres den taky spi 30 minut, jenze ona dava kocarek, takze je furt venku, nebyla jen za takovych vichrnych vanic a skutecne to bylo narocne, spala dvakrat trikrat do pulhodiny, byla uplne nedospala, nevrla, byla jsem stastna, ze seto udelalo zase pekne. Fakt ty dny staly za nic. Takzs potlapkavam.

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:06

Karja Jo, něco podobnyho mi předvedl včera. Na kolenou řev, na míči řev, tak sem to po par minutách vzdala, hodila si ho přes rameno, ze se teda dojdu aspoň jednou rukou naveceret ... a najednou tuhej. Na nic se v tomhle světě člověk nemůže spolehnout proste 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:21

Dnes ma ako bonus nici tym, ze od siedmej spal dokopy v troch spankoch dvadsat minut, unaveny je ako fras a odmieta sa aj kojit, takze je aj hladny...lezie po izbe, od unavy mu pada hlava, ale spat nebude...psovi som strcila kost, nech aspon od toho mam pokoj, tak nastastie aspon to funguje.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:23

MP Meri on sa budi asi len tak, rodicom pre radost. Obcas sa nakoji, obcas nie, pri kojeni mi uz nezaspava, uz je to nuda, proste rychlo vycucnut a objavovat svet...

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:34

DrowRanger fuha sucitim. A keby si ho supla do nosiča a nosila len doma, nech aspoň spí? A buď e ním tak sedieť v kresle alebo sa pokúsiť vyklopiť ..

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:35

Karja netusim, co to je, lopta a hacka zaberaju, ale niekedy to trva dlho...a v noci sa teraz stava, ze sa zobudi akoby vyspaty a chce byt hore, o tej piatej to prezijem ale pred tretou? Aj teraz hlasi, ze je unaveny, hojdam v hacke a nic...ma oci cervene ako angorak...uz vidim ako budem musiet vybrat nosic.