Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. února 2019 14:01

dynda my máme doma po zemi hracie podložky pod dieťa a jeho hračky nonstop. Na stole mám igelitku, v ktorej má ďalšie hračky, raz za čas pozbieram tie zo zeme hodím do tašky a z tašky vyberiem iné. Jediné čo je teraz odložené, sú psie hračky, lebo syn ich strašne chce ohrýzať .

Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 12. února 2019 14:11

dynda Vyklidili jsme v obýváku dolní police v knihovně, tam má hračky, plus ještě plastovej kyblík (no, spíš pořádnej kýbl) na Duplo. Malýho uspávám a mezitím hračky v obýváku uklidí muž do té knihovny, autíčka do košíků, sestaví puzzle, prostě všechno uvede do pořádku a urovná v té knihovně. Koloběžku, motorku, skákacího hrocha a tak odklidí ke zdi, ať o to nezakopáváme. Nemohla bych mezi těmi roztahanými věcmi koukat třeba na film, nedej bože si vychutnat víno. V pokojíku má rozestavěnou vláčkodráhu, tu necháváme tak, jak ji zanechal, jen si odklidím průchod k posteli, abych něco nenakopla, až budu neslyšně mizet  Do úklidu hraček ho zatím nezapojujeme, bral by to pořád jako hru a nikdy by se neuklidilo nic.

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 12. února 2019 14:13

Já musím přiznat, že se mi nesmírně ulevilo, když jsem si v hlavně nastavila, že vlastně rozmotanej toaleťák, shozenej ručník a rozházený kolíčky ničemu nevaděj.

Tuhle jsem se byla vyvětrat s kamarádkou a když jsem přišla domů, všude v obýváku po koberci byly rozsypaný syrový kolínka. V první vteřině jsem chtěla začít hučet, co je to zas za bordel, ale ukázalo se, že dítě se tím baví už dvě hodiny, přesypává, zametá smetáčkem, najíždí do toho auty, rozmetává to do stran a zas shrabává na hromádky...

Díkybohu za každý moment, kdy se dítě zabaví samo.


Ale teda uznávám, že často je to velká zkouška trpělivosti a taky občas přijde okamžik, kdy už toho bince mám plný zuby, dítě odsunu za tatínkem do vedlejší mistnosti a s gustem si fakt pečlivě zauklízím. Pořád být ve střehu, co zas kde dítě vyvede, jednoho dost vyčerpává.

Offline Mohučanka
Avatar
6396 příspěvků moje polička 12. února 2019 14:21

dynda dcera teda uklízí ráda, mám podezření, že ji v porodnici vyměnili  snažím se, aby neroztahala všechny hračky najednou a aby před spaním naházela Duplo do krabice, pokud z něj teda není zrovna postavena nějaká velestavba. Rozestavěné puzzle aby sestavila a pak je spolu uložíme. Pokud jsou rozházení oblíbení plyšáci, tak se postará o to, aby se nashromáždili v postýlce. 

Nedávno jsme si pořídili ten samochodný lux, tak to je velká motivace na úklid předmětů z podlahy.

Online Janulik03
Avatar
16659 příspěvků moje polička 12. února 2019 14:22

dynda ja mám v chladničke a v mrazničke teraz "pokusy" v kelimkoch. Rozne namiešané hlina, voda, vodové farby a pod. Čakam, kedy si niečo muž ohreje na ranajky. 

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 12. února 2019 14:23

dynda Já trochu tězce snáším, když jsou všude roztahaný hračky, s nimiž si nikdo nehraje, tak uklízím průběžně. Samozřejmě neberu nic z pod rukou, nechám rozestavěné koleje nebo domy a ohrady z lega, ale snažím, aby nevznikal chaos a vedeme k tomu odmala i syna. Když dokreslíme, uklidíme pastelky a papíry. Složené puzzle zas uklidíme do košíčku, prohlédnuté knihy do poličky. Při každém uklízení ho přizvu, aby mi pomáhal, většinou se daří. (Že je největší zábava pětkrát za sebou vysypat právě uklizené čudlíky z mozaiky ovšem nepopírám )

Nemá teda vlastní pokojíček, v obýváku má několik polic a v nich jen relativně málo hraček a obměňuju je cca jednou za dva týdny. Hodně se mi to osvědčilo, jak vytáhnu "novou" věc, hned je o ni zájem. Z montessori skupin jsem okoukala i způsob uložení hraček, do každé police jen jedna věc a syn už pak i umí ty věci sám uklízet na místo. I se mi to zdá přehlednější, dobře se v tom udržuje pořádek, utírá prach a tak.

Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 12. února 2019 15:12

Bych vam vyfotila jak vypada momentalne ohradka, ale bordel je slabe slovoproste mam tak pulku veci poschovavat a pak to vymenit? Dost by to ulehcilo provozu... 

Offline Karja
Avatar
35790 příspěvků moje polička 12. února 2019 15:14

Ja taky schovavam, uz od malinka, je to vazne lepsi.

žluťásek To je dobrej system,I pro chlapa! Jen nevim, jak takovej regal pro dite musi vypadat, to musi mit asi sto polic! Vubec nevim, jak bych to vymyslela.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 15:29

Děkuju všem za odpovědi. Já u těch autíček a postavených stavebnic právě bojuju s tím, že jak to začneme uklízet, bude z toho tahanice o to, na co smíme sahat, co má kde být a odchod do postele se odsune někam k nekonečnu. No asi budu postupně přidávat. Něco už uklízíme, něco bude přibývat. To je ta nevýhoda většího prostoru - uložím dítě a jdu do pracovny, hračky v pokoji nebo auto v obýváku mě netrápí, protože tam zase dorazím až ráno. Když chci vypustit robota, stačí mi tak 3 minuty a obývák je připravený, to nic není.

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 12. února 2019 15:38

Nás samozrejme upratovať nechcel ale zabralo naňho to, že ak chce pozerať večerníček ,tak treba najprv upratat. Tak to letí rýchlosťou blesku a spoločne hračky upraceme, má svoj kútik v obývačke kde ich dávame. 

Offline žluťásek
Avatar
7599 příspěvků moje polička 12. února 2019 16:14

Karja máme v obýváku kallax 2x4, jedna police jsou leporela, druhá výtvarné věci. Ve zbytku jsou hračky vystavené fakt střídmě, momentálně tam ma dřevěnou duhu, puzzle, mozaiku, mini ponk na šroubování a zatloukání, panenku s plenkami, dvě dřevěné vkladacky. To je vše. V ložnici mám skříňku s hračkami na obměnu, občas to protocim.

Vyfotila bych ti, jak to vypadá, ale děsně mě nervuje systém vkládání fotografií z mobilu, to nedám. Tak ukradnu z netu, máme to uspořádané nějak takto:

 tím, že se snažím, aby tam byla vždy jen jedna věc, resp. jeden typ hraček. 

Ve spodní rade knihovny mame ještě Duplo, vláčkodráhu a drevene kostky, to je tam porad. Tam bych s obměnou nepochodila :-))

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. února 2019 16:22

Janulik03 

Schovávať osobne neodporúčam. Ja som to spravila raz, potom sa malá začala odrazu báť, nijako som si to nespojila, až potom niekomu vysvetľovala (ona bola dosť verbálne zručná odmalička), že má strach, lebo tam "miznú veci". Mala asi 2 roky.

Online Pinot Noir
Avatar
24417 příspěvků moje polička 12. února 2019 16:44

žluťásek Tak to máme podobně, máme 4x4, horní dvě řady jsou "naše", dolní dvě na hračky. Má tam toho asi tak jak na fotce, akorát ten koš je plný malých autíček. Plus ten kyblík s legem. Plyšáky má v posteli, něco málo v pokojíčku, ale tam si zatím sám hrát nechodí, a v koupelně košík vodních krámů.

Online Janulik03
Avatar
16659 příspěvků moje polička 12. února 2019 16:48

Karja dynda pockajte az si sami prinesu 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 12. února 2019 16:55

slniecko Chudinka!! To zní úplně děsivě....asi jsi měla smůlu a schovala jí něco oblíbeného 

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 17:06

Janulik03 

Takhle úplně to u nás v pokoji na podlaze nevypadá, tam je to fakt zorganizované podle vláčkodráhy. Syn i hodně věcí rád rovná, třeba autíčka vedle sebe nebo do řady na polici nebo na gauči, který má v pokoji. 

To na fotce je kvalitní práce ovšem!

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 17:14

žluťásek 

Jedna z našich nej "hraček" jsou velké fazole, které syn nakládá do náklaďáků, valníků, aut, tramvaje, všude. Má jich asi 15 a jedou už několik měsíců. Někdy vydrží řešit logistiku i přes hodinu. Bez fazolí to tak dlouho nešlo. Jenom teda jim říkáme brambory, protože každý ví, že traktor vozí z pole brambory. Penne a kolínka ovšem mají taky velký potenciál 

Offline rasaNori
Avatar
7705 příspěvků moje polička 12. února 2019 17:16

My mame sice kallax 5na 5, jenze spodnich sest (2x3) je zastrcene za gaucem a ty dalsi 4 taky nejsou zrovna dostupne... 

Offline slniecko admin
Avatar
17569 příspěvků moje polička 12. února 2019 17:37

Garfie ja som si dávala špeciálne pozor, aby som odložila veci, ktoré som považovala za "nepoužívané"....ale potvorka má dobrú pamäť:)

Offline MP Meri
Avatar
5407 příspěvků moje polička 12. února 2019 17:58

Mládě má jen jednu hrací deku, takže jinde se nic neválí (zatím). Hračky mám v pytli a taky je točím, u takhle malého dítěte je to jedno - určitě žádnou konkrétní nepostrádá  Až poroste, chci v tom taky udržet nějaký řád. Nenávidim nepořádek, takže roztahané hračky jsou noční můra.