Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:37

Mrakoplas vyklopit nejde, odskusane, sediet nehde, vyzaduje pohyb  a ja mam fakt dost z toho nosenia vonku. Proste mlady skusa kolko vydrzim a teda ide mu to...

Offline Mrakoplas
Avatar
8722 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:40

DrowRanger a muž keď je teda doma by neponosil? Môj s nosením nemá problém, keď bolo treba, zobral malého do manducy, skús ukecat toho svojho 

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:40

DrowRanger deti, hlavne starsia mi spali priserne, tri hodiny v kuse mi v niektorych obdobiach zneli ako sen, ale v noci som ich uz nikdy aktivne neuspavala, len vecer a cez den. 

place v noci alebo len nespi? aj pokial place, tak by som urobila len take opatrenia, aby uz neplakal, ale ziadne aktivne uspavnie. ziadne hranie, divadelne predstavenia alebo hojdanie. toto maximalne v pripade zubov alebo chorob, vynimocny stav, rozhodne nehupaj na lopte kazdu noc. 

inak niekde som citala, ze este v stredoveku bolo bezne, ze sa v noci spalo na dvakrat. pocas tej prestavky sa ludia modlili, rozjimali, alebo aj navstevovali. asi tie nocne prestavky zodpovedaju najekym biorytmom, ale ja osobne som sa deti snazila vsetkymi silami dotlacit k nasim europskym zvyklostiam. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:45

Mrakoplas ponosil, ale popravde...nechcem syna zvykat aj na nosenie doma, lebo ak prestane spat v hacke a zacne len v nosici, fakt ma porazi.

continuity on bez uspatia nezaspi, zacne plakat-fakt zufalo, ze az prestava dychat a cez den tak isto. Sam mi nezaspal nikdy. 

Offline MP Meri
Avatar
5403 příspěvků moje polička 13. února 2019 12:46

DrowRanger Aha, tak to je nepříjemný, u nás je kojení zatím jistota, klepu na všechno v dosahu. Nemůžou to bejt zuby nebo nějaká podobná radost? Vzít si ho na noc do postele - i kdyby se měl vyspat jen on? 

U nás teď asi zabralo kojit i v noci vsedě, asi se víc probere, víc vypije a dyl pak vydrží. Taky sem přidala na noc deku navíc, několikrát se mi zdálo, ze ma studeny ramena ... nebo to samozřejmě nemusí bejt nic z toho a je to zlepšující se spaní proste náhoda. Člověk jim do hlavy nevidí :)

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:11

MP Meri ak su to zuby, tak bude minimalne zralok, ked to trva uz tak dlho...ale nie, na zuby mi to pride este ok co som pocula pribehy, ze ako to prebieha.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:21

brrr 

1. nakoupila jsem (nebo spis mi rodice na slovensku nakoupili) v takovem oobchode vsechno za 49,- boxy s prihradkama. mam extra velke, velke a malinke - pocet zavisi od toho, kolik toho mate, prikupovala jsme to postupne. v tech velkych je jedna prihradka velka a pak asi 4 male, velmi se mi to osvedcilo. podstatna podminka je, ze prihradka musi dosahovat az po viko nahore, jinak se to pri padu cele promicha. ty prihradky jsou vyndavaci, tak to jsem po case prilepila lepidlem na plasty, protoze jak se v tom deti hrabaly, tak se jim to rozdelavalo a hlavne ty ploche kosticky se zasprajcli ke dnu, pod tu prihradku.

2. v tech velkych jsou vetsi kostky - v jednom jsou placate, v jednom normalni vyska, v jednom dlazdice, v dalsim okne, dvere, ploty, zelen a panenky a v poslednim vsechno mozne, co se jinam neveslo - vezicky, kola, podvozky, kridla od draku. v te velke prihradce v kazde krabici jsou velke dilky, v mensich nejake specialni - ruzky, 1x1, takove ti dilky s pinama na boku. podstatna vec je tridit podle tvaru ne podle barvy. stejny tvar se da nahradi jinou barvou a casto to delame. (jednou mi to takto tata preskladal, kdyz byl u nas a malem me porazilo)

3. v malych jsou drobne dilky, srdicka, drahokamy, potreby pro panenky, ozdoby do vlasu, hlake tiles/dlazdice 1x1. dulezita vec: jsou tam i vsechny specialni dilky, co mame treba jenom jednou nebo 2x.

4. s detmi je domluva, ze to nesmi smichat a kdyz to vraceji zpet tak tam, kde to patri a kdyz nevi kam, tak do daji do jedne vetsi krabice. do ni taky hazim vsechno lego, co najdu na podlaze, v luxu nebo rozpadle stavby z police. z casu na cas (ale treba staci jednom za 3-5 mesicu) tuto krabici ja roztridim do tech ostatnich. zbytek doby si s tim hraji sami, akorat se obcas prijdou zeptat, typicky, kdyz stavi nahodou podle navodu a nemuzou neco najit. 

5. nevyhoda toho je, ze kdyz chces neco postavit podle navodu, tak skoncis na podlaze oblozena krabicema, ale vy mate mista dost, urcite vic nez my. dalsi vec je, ze deti, hlavne dokud byli mensi staveli z krabice, kterou si zrovna vyndali. ale slo jim to i tak. ted uz se v tom orientuji bez problemu.

snad je to takto zrozumitelne? kdyz tak se ptej :)

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:28

Pinot Noir Nic hezkého, už to máme potvrzené od pediatra, takže google diagnostika funguje, jsem zvědavá na dnešní noc. Jen je dobré vědět, že při takovém hnusném kokrhavém kašli je potřeba na dítě v zimě otevřít okno, v létě ho strčit před mrazák nebo mu dát klidně i zmrzlinu, ono poslouchat celou noc: maminko, bolí, nemůžu dýchat, člověku vážně nepřidá

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:30

Malenge drzim palce, nikdy jsme to nemeli, ale co mam z doslechu, tak takto spatna byva vetsinou jedna noc, max dve,  pak uz to je lepsi. at je lip.

Offline Mohučanka
Avatar
6368 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:33

continuity Tak to je hustý!!! My toho máme zatím malinko, ale mně se to hrozně líbí  a dcera u toho uz teď celkem chvíli vydrží i sama, takže sbírku budeme určitě rozšiřovat. Nesmím zapomenout na to "třídit dle druhu, nikoli barev"... přitom je to logicky, zrovna včera jsem hledala určitý tvar na spojení nákladu dvou vagónků a barva mi byla úplně jedno...

Offline Mohučanka
Avatar
6368 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:35

Malenge to s tim mrazákem je jedna z mála věcí, kterou si, pokud se týká nemoci, pamatuju. Ale pevné doufám, že to nebudu potřebovat.

Držím palce!

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:51

Mohučanka u nas dost pomohlo, ze drobne lego byla od zacatku hracka jenom s dozorem. mala jsem mladsi jednolete dite, ktere by to snedlo. takze si s tim starsi dlouho hrala jenom na stole v kuchyni a kdyz jsme to dovolili mladsi, podminka byla, ze to nesmi rozhazovat. ted uz to maji dlouho normalne v pokoji, ale porad si s tim hraji docela rozumne. taky vi, ze kdyz neco strati nebo zlomi, budou mit problem. 

Offline Malenge
Avatar
4217 příspěvků moje polička 13. února 2019 13:55

continuity Mohučanka Dámy, díky, pevně doufám, že dnešní noc už bude aspoň trochu klidnější, no minimálně nebudeme tak vyděšení.

Offline Sairon
Avatar
1850 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:01

DrowRanger je možné, že už máš tohle všechno za sebou, ale co mě tak napadá. Jak jsi na tom s příkrmama, že bys ho na noc zaplácla kaší? Jak teď měla příšerka období kdy se v noci často budila, tak jsem to na pár dnů zkusila a i když jsem pak přestala a vrátila se večer jen ke kojení, asi jsem jí tím nějak narušila ten stereotyp a vypadá to že spí lépe. Vím že píšeš, že to asi není od hladu, ale třeba se mu s jiným obsahem bříška bude jinak (lépe) spát a nebude mít třeba potřebu se tak budit.

Zkoušela jsi znovu dudlík? Příšerka jej taky odmítala, ale před cca 2 týdny jsem to zase zkusila, koupila opět jiný typ a vypadá to, že jsem našla jeden o kterým je ochotná se se mnou bavit (MUM Air). Sice to teda nedudá jak většina dětí, ale když je rozrušená tak ji dokážu uklidnit tím, že jí ho dám a ona si ho různě strká do pusy, občas trochu požvýká, trochu podudá. Když si ho všimne, že jej má někde poblíž, tak se za ním aktivně doplazí a sama si s ní takto "hraje".

A zkusit znovu kočár? Jestli náhodou nezměnil preference?

Offline brrr
Avatar
9901 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:03

continuity Dík za info, je to naprosto srozumitelné a už je mi jasné, kde děláme chybu. My třídíme podle barev! Zkoušeli jsme to dávat do šuplíčků z obi (do dílny, dávají se ta šroubky, atd.), akorát to bylo nějaké poddimenzované.

Teď máme plasotvý box z ikey a v tom je všechno, akorát Star Wars lego má svoje bedny. Podle plánu se u nás většinou staví jen jednou, pak už se to nenajde. Ale děti si  spíš staví podle sebe a ne podle plánků. Ovšem nedávno jsme měli nápad roztřídit podle barev a pak všechno poskládat podle plánů. Ale třídili jsme několik hodin (tak dvě), pak si začali hrát a pak jsem to v neděli opět nastrkala do té jedné krabice. Teď už vím, kde jsme udělali chybu a zkusíme to roztřídit po tvarech.

Offline continuity
Avatar
33124 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:08

brrr a to jsem tam ty barvy dopisovala dodatecne, protoze mi to prislo naprosto zrejme  pak jsem si vzpomnela na toho tatu a radsi jsem to doplnila. 

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:13

Sairon s cumlom sme na tom tako ako vy, kociar skusim az na jar, ono syn nie je zvyknuty na obliekanie a ani fusak, uz vidim tie hysaky co by mal. Nad kasou som rozmýšľala, ale ono to fakt mevyzera na budenie od hladu, on sa casto zobudi sakoby revom a potrebuje vziat na ruky a uspat, mava aj nocne desy kedy spi a place. Nakoji sa obcas, dnes v noci sa napil len tak, aby sa nepovedalo, fakt bol prupraveny vstavat, ze je vyspaty, ked som ho uspala, zobudil sa este druhy raz a to ho uspal muz bezo mna. Zas tie kase by som musela robit s materskym mliekom, odsavat mi nejde a rucne na to moc vecer naladu nemam a aj syn vecer byva mrzuty a chcesa cim skor ulozit. Mozno skusim pridat zeleninovy prikrm s trochou ryze, ci to pomoze, ak vobec syn bude ochotny to vecer zjest.

Offline katkas
Avatar
257 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:24

DrowRanger Když se malá takhle zbudí a vypadá vzhůru, jdeme si chvíli hrát. Při první známce únavy ji pak většinou uspím v manduce do 10 minut. Časově to vyjde steně, jako zkoušet ji 1,5 hodiny uspávat, ale je to rozhodně méně vysilující. Jinak vždy když špatně spí, začneme se u ní střídat, abychom se alespoň obden vyspali, hodně to pomůže a mám dojem, že i malá na odpočatého rodiče reaguje lépe. U nás tahle období většinou signalizují nějaký vývojový krok. Soucítím a držím palce.

Edit: V manduce jsme doma také chvíli nosili, bylo to období, které přešlo. Místo chození a skákání na míči fungovalo i sednout si do houpacího křesla a houpat se.

Offline Sairon
Avatar
1850 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:29

DrowRanger a zkusit kočár doma bez nutnosti ho navlíkat a omezovat fusakem? Prostě jen hrkat tam a zpátky, jestli by neusnul?

Já dělala ty kaše normálně s kojeneckou vodou. Mám problém s kravským mlékem, proto jsem měla strach koupit ty mléčné a s odsáváním se mi taky nechtělo drbat. Pak mi v lékárně doporučili, že mám zkusit vzít tu nemléčnou a naředit jen vodou, že když to mám jen takto "na pokusy" a jinak kojím, tak o nic nepřijde. Zkusila jsem vždy jen tak poloviční dávku a pak dokojila a i když je to podle mého šlichta bez jakékoliv chuti,tak se po tom sápala víc jak po zelenině.

Malá v noci spící brečí občas taky a nakonec jsem to vyklíčovala tak že to nejsou děsy, ale prdy. Takže v noci masíruji a mačkám bříško.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 13. února 2019 14:43

Sairon prdy su u nas jedine, co funguje bezproblemovo . Ten kociar mozno skusim, ale nemyslim, ze zaberie, on v nom nespal ani ako uplbe malicky, ten pohyb ho skor drazdil nez uspaval. Vlastne v kociari spal, ked sme ho tam dali uz viac menej spiaceho alebo ked sa mi v nom par raz do spania prereval.