Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Tabea
Avatar
4666 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:25

viktorka_od splavu bohužel existují i myčky s ovládáním zvenku, které nemají dětskou pojistku proti vypnutí/zapnutí...

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:41

rasaNori ja som už hľadala, čo s tým robiť, vychádza mi z toho, že jednak pes nie je zvyknutý na to, že sa dieťa plazí  a vydáva zvuky, čiže v tomto smere zvykať a teda s tým žiarlením to asi budem musieť okrikovať alebo čo. Neviem úplne presne ako sa správať aby som to nezhoršila, lebo pes je inak úplne zlatý, nikdy na nikoho nevrčal a deti (cudzie) miluje, lae teda tie čo už chodia.

Offline Tabea
Avatar
4666 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:42

Garfie já s tebou souhlasím, i s tím saháním na kamna. Jen jsem chtěla říct, že jsou děti, co nedělají moc věcí, co je třeba zakazovat a pak jim stačí ten zákaz/upozornění párkrát a pak jsou tací, kteří se snaží nepromeškat jedinou možnost zabít/zmrzačit sebe nebo ostatní a zničit okolí a na “ne” nereagují. 

Offline Pinot Noir
Avatar
24419 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:44

Tabea Takovou myčku máme, stačí ji zavřít, ale úplně nezaklapnout, pak si tam může mačkat, co chce. Ale my máme ta tlačítka s tak silným odporem, že když měl tlačítkové období, stejně to nedokázal stisknout. Teď už ho to nezajímá.

Offline dynda
Avatar
7249 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:47

rasaNori 

Oni si ten svět musí osahat, to jinak nejde. Naše dítě se chová celkem bezpečně, ale my jsme mu teda docela dlouho stáli za zadkem , dokud si nezačal sám hrát rozumně. Myčku jsme ho naučili zavřít, když jde okolo, i když se to ne vždycky hodí,  a čudlíky na všem jsme ho nechali několikrát zapínat s naší asistencí, teď už ho nezajímají. Co znamená ne, se naučil, ale trvalo to dost dlouho - hodně pokusů. Většinou na to slyší, ale někdy to taky zkouší. Ta zima už je dlouhá, až zase půjdou trávit celé dny venku, bude to lepší, nebudou je napadat kraviny.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:48
Reakce na Tabea:

viktorka_od splavu bohužel existují i myčky s ovládáním zvenku, které nemají dětskou pojistku proti vypnutí/zapnutí...

​ja mela v kuchyni problem jen s troubou, za kterou se mi dite povesil-to siroky madlo k tomu pekne svadi:-) no tam pomohlo nazorne ukazat ze pali, pak uz se vyhybala. od te doby uz mam troubz jen nahore:-) mycka svadela jen otevrena, zavrenou otevrit neumeli, mackani knofliku bych tolerovala, resp nedemonizovala.. pripadne se da vypnout ze zasuvky. jak z toho udelas “zakazane ovoce” co blika a sviti.. to decko za to nemuze, nema vuli tomu odolat.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. února 2019 09:51

dynda presne. kdyz ma dite moznost si vse vyzkouset,  nebo dokonce dostane “ukol”, je to super. jasneze neresi to vse, ale doufam nekdo neceka ze maly dite bude delat jen co se mu rekne:-)) 

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:01

viktorka_od splavu Moje dítě si jednou do myčky vlezlo  Naštěstí neurvalo dvířka (a naštěstí jsem ho tam neumyla....

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:06

Malenge to mi připomíná, jak jsem těšila na mateřskou s nejmladším dítětem. Starší dva ve škole a školce, já pořebovala napsat závěrečnou práci. Tak si říkám - ty dva měsíce, kdy budu dopoledne sama doma jsou ideální. No úderem mateřské syn doma - horečky, zánět středního ucha, píchání, atb. Třikrát po sobě, poslední, když jsem byla v porodnici, takže k doktorovi s ním jela babička - já v porodnici brečela bezmocí (no hormony po porodu tomu moc nepřidají). Z mateřské před porodem jsem měla možná 5 dní volna... I tak jsem to zvládla, ale nikomu nepřeju!

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:09

Garfie play doh je dobrá, že není masrná. Ale normální plastelína mi přijde na modelování příjemnější, ta play doh se mi zdá taková tuhá. Ale my tvoříme na podložce nebo na igelitovém ubruse, takže modelína, barvy, všechno celkem ok :-)

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:16

olivieraa naše doktorka celkové zábaly pro malé děti nedoporučuje, spíš sprchovat chladnou/vlažnou vodou, pokud je teplota přes 39. 

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:21

Garfie jo, to je normalka:-) dvirka se tak snadno neurvou:P ja dbala akorat aby byly ostry noze z dosahu, jinak decka mohly vsecko-v opacnym pripade bych je musela utlouct

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:24

jinak nevrlyho psa v rodine resi prozatim ohradkou-spis ohradou:-)) o rozloze 3/4 obyvaku. dite zatim samo nechodi, jen leze a stavi se. jak dal jsem sama zvedava. kamaradka se dvema velkymi psy v byte to resila vratky mezi dverma-dite bylo vzdy v jine mistnosti nez psi, ale dvere byly otevrene/byl prehled, takze nikdo neprotestoval.

Offline VeronikK
Avatar
363 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:30

rasaNori nejstaší syn byl extrémě odolný výchovnému působení od malička. Musím říct, že ve věku školním zhruba se to zlepšilo :-) Na NE nereagoval skoro vůbec, na plácnutí přes ruku/zadek taky ne. A ještě jsem vždycky milovala, když se někdo ptal, proč ho teda neplácnu - tu ruku bych mu musela urazit...

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:39

VeronikK sprchovani mi pripada taky hodne drasticky, ja se drzela doporuceni svliknout jen do tricka a plinky a vlazne obklady na kotniky a zapesti. 

a kdyz to neklesalo nejpozdej treti den k doktoru.

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46049 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:39

VeronikK bych se mozna zeptala jestli to placnuti pomaha i proti blbym kecum;-)

Offline brrr
Avatar
10000 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:54

Když už jsme u toho "nechat dítě věci osahat za dozoru a pak ho to přestane bavit"....koupila jsem dítku (stáří 6) krabičku sirek. Když ho včera viděla babička, tak dostala hysterický záchvat, ale já jsem fakt radši, když se se sirkama naučí zacházet (pálí, něco může začít hořet,....) anebo vychovávám malehé pyromana ? Akorát z těch pokusů se svíčkou je vždycky zasviněná celá koupelna, tam jsme totiž usoudili, že je na pokusy bezpečno.

Offline Garfie
Avatar
23891 příspěvků moje polička 12. února 2019 10:58

VeronikK Připomnělo mi to jednu kamarádku, dnes už má děti velké, ale když vzpomíná na doby minulé, vypráví to vždycky s takovým humorem....."to první a to druhé dítě" dalo by se to nazvat. A vždycky líčí, jak se chovala povýšeně vůči těm nesposlušným spratkům na pískovišti a dívala se skrz prsty na matky, co své děti nezvládaly...protože na její skvěle vychovanou holčičku" stačilo zavolat "Aničko, jdeme domů" a dítě sebou neprásklo, nezačalo metat hračky a podobně, ale zvedlo se a spůsobně (se slovy "jistě matinko"-ale tady vypravěčka přehání) odešlo domů...a PAK se narodilo TO DRUHÉ....

Offline Mrakoplas
Avatar
8791 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:09

brrr podla mňa naučiť ho so zapalkami narábať je fajn, môže to minimalizovať počet nehôd. A pokusy pod dozorom sú určite lepšie ako rodičom za chrbtom, priznajme si, kto z nás sa tajne nehral so zapalkami?. Synovec 5r. sa učil už zapaľovať oheň aj kresadlom, hrozne ho to bavilo, ale jeho bavia akékoľvek pokusy.

Offline DrowRanger
Avatar
3906 příspěvků moje polička 12. února 2019 11:11

Ja tak neznášam, keď sa ma istá osoba opýta sa ma čo nové s dieťaťom, tak vravím, že aktuálne celkom ok, akurát že teda veľmi zle spí už vyše mesiaca a je to záhul a tá osoba mi odpíše niečo v tom duchu, že ale veď ja som chcela dieťa a nie ona, tak čo sa sťažujem, že nespím? Tak doprdele načo sa pýta??? Je to rodina, do tmavých miest ju poslať nemôžem, ale teda...pôvodne som jej chcela napísať nech nás príde pozrieť (pár ráz sa na mňa v minulosti urazila, keď som ju upozorňovala, že sa k synovi správa moc hrr a on potom pre to plače), že syn sa už tak nebojí, ale...po tejto komunikácii ma to zas prešlo, načo si kaziť deň. Aj tak sa ona sama neozve, aj teraz som jej písala ja (práve za účelom, že som ju chcela zavolať na návštevu).