Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Jos
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 12:53

Gatita Ja mam teda uvazek 0,6, dve sluzby (vetsinou vikend, hlavne patky a soboty) a druhou praci, kde jsem 1-2dny v mesici. Hodinove jsem skoro tak na klasickem pracovnim uvazku, coz je ve zdravotnictvi verze flakace (norma je k uvazku alespon 4 sluzby, vetsina ma i mnohem vic). Ale i tak toho mam kolikrat nad hlavu, konicky nemam zadny, dovolena se mi kumuluje uz dva roky, protoze proste vsechno se snazi zaridit ve dnech, kdy v praci nejsem a vsechny ostatni dny  chodim poctive. Jen obcas stihnu nejaky online seminar v honu po diplomu celozivotniho vzdelavani. A i tak, kdyz to vezmu tak jsem mesic z roku v praci v ramci sluzeb. A ted si treba rikam, jestli mi to cely stoji za to a nemam mit na stara kolena radsi dalsi dite to jsem aspon nebyla ve stresu. 

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 12:56

Makara Já jsem letos zapomněla na tátu, jenže ono je to taky tím, že rodiče to vůbec neslaví, v podstatě jen popřejeme s drobným dárkem, ani třeba neposedíme. Prostě je to takové no, špatně zapamatovatelné. Jo a mámě jsem dala tu kytku co mi uschnula a nevšimla jsem si toho, ale myslím, že z toho měla radost, mně přijde, že jí dělá radost, když řeknu "hele jsem prostě neschopná", už mám několik oblastí života, na které to říkám a je ráda:-D. Péče o zelen je jedna z nich.

Letos svoje narozeniny taky neslavím, došlo mi, že oslava mých narozenin v mojí rodině spočívá v tom, že nakoupim, uvařim, upeču si dort, sambo stojí u grilu, všechny obsluhuju, pak si uklidim. Takže vůbec, to stačí na ty dětské oslavičky. 

Offline notna
Avatar
6533 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 12:57

Pinot Noir Jen aby ti Ríša stačil v češtině :-D Doufám chápeš vtip, to se nabízelo. je to super, jaký zvládá text. Myslím, že takový objem textu někteří nedávají v první třídě ještě ani v češtině.

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:03
Reakce na Karja:

Letos svoje narozeniny taky neslavím, došlo mi, že oslava mých narozenin v mojí rodině spočívá v tom, že nakoupim, uvařim, upeču si dort, sambo stojí u grilu, všechny obsluhuju, pak si uklidim. Takže vůbec, to stačí na ty dětské oslavičky. 

Přesně tohle mi dneska už někdo říkal. Že ona a její muž byli v rodině, co dělali oslavu. Takže úklid, vaření, pečení, péče o hosty a pak zas úklid. ​že už na to taky kašlou.

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:07

Tabea Tak zas když nad tím přemýšlím, tak asi se to tak dělá, že hostitel bývá oslavenec, ale asi záleží, zda ti ještě někdo pomůže nebo jak se to pojme. No ale když se ti nechce, tak se ti nechce:-D. Vezmu děti na oběd;-)

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:14

Karja nejlepsi oslavy maji anglicani - pozvou hosty do restaurace, posedi pojedi, pak si kazdy za sebe zaplati a jdese domu

Offline Lilly_Ku
Avatar
4129 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:16

Tabea posledni akci pro vic lidi jsem udelala naprosto nizkoudrzbove: pred nasim barakem je malej park, vytahli jsme od nas z baraku erarni stoly a lavice, jidlo, dort a piti jsem objednala, vsichni se samoobslouzili, popripade si odskocili k nam domu. naklady myslim nejak do dvou set eur, nadobi jsem pak nahazela do mycky a bylo. a vsichni si to strasne pochvalovali :) 

Offline Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:19

notna to se nebojím . Oni takhle nejedou všichni, kdo má potíže s češtinou, věnuje se víc jí, a angličtina je upozaděná. Teď byly třídní schůzky, R. je kromě spolužáka, který je AJ rodilý mluvčí, nejdál. Minulý týden dostal knížku, kterou měl mít na dva týdny, místo jednoho, že už je náročná, a stejně včera dostal tuhle další, že tamtu už s přehledem čte. Jede jak ďas, hrozně ho to baví, má asi pro jazyky talent. A vlastně ho hrozně chválili ve všem, nejhezčí písanku prý má, počítání s přehledem... Jsem se dmula pýchou. Než přišlo na řadu chování.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 13:42

Karja tak to vůbec. Já mám narozeniny za týden. Sice rodina přijde sem, protože s tolika dětmi je to jednodušší, takže budu muset uklidit, ale dort udělá mamka, nic víc se podávat nebude My zase na oplátku děláme dort jí, nějak se střídáme se ségrou. Ale na oběd bych zašla, akorát přemýšlím, jestli to se třemi dětmi nebude spíš za trest

Offline žluťásek
Avatar
7615 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:04
Reakce na Karja:

Kamarádka děti nenechává spát, protože nechtějí, pracuje fulltime, manžel fulltime, prarodiče fulltime, jako když vidím ty štráchy, přehazování směn, kdo muže, nemuže, tu odpoledne HO, nebo děcka do práce, mně to přijde docela komplikované a docela by mě zajímalo, zda to i další roky potáhnou v tomto duchu. 

​Hele může být všechno úplně jinak. Moje dítě nechtělo ve školce spát, taky jsem měla půl úvazek a částečně homeoffice, abych ho mohla vyzvedávat po obědě. Teď sedím vždy půl hodiny ve škole na chodbě než si dohraje, několikrát týdně je tam do čtyř úplně v pohodě a sám chce. Budu si zvyšovat úvazek, teď už o mou pozornost celé odpoledne nestojí:-))

Ale toho času ve školce nelituju, nechodil tam rád, bílé, jsem vděčná, že jsem měla možnost být s ním co nejvíc.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:08

žluťásek u nás nastal teď taky zlom, u staršího. Když může, tak si teda vybere jít domů, ale nevadí mu být ve školce dlouho, myslím, že i družina mu vadit nebude. Celkově teď začal hodně preferovat kamarády. (Akorát zrovna jeho největší kamarádi ze školky chodí často po obědě)

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:20

Karja ona si spíš stěžovala, že všichni počítali s tím, že oni vždycky celou rodinu pozvou na akci, ale jinak nikdo z rodiny nic nepořádal, takže nebyla žádná akce, co by si oni mohli užít.

Offline continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:21

S výjimkou těchto mých kulatin se u nás narozeniny slaví hodně komorně, cestou z práce koupím dort a dáme si ho s kafem. Voláme k tomu akorát tchýni, pokud chce. Tím, že zbytek rodiny je daleko, různé se to spojuje,až tam jsme, ale kromě přání a odpoledního pohoštění se žádné extra hostiny nepořádají.

Offline Gatita
Avatar
7147 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:24

Karja nejlepsi oslavy maji anglicani - pozvou hosty do restaurace, posedi pojedi, pak si kazdy za sebe zaplati a jdese domu

​na materske jsem sjizdela jakousi britskou verzi emimina a prekvapilo me, ze kazdy druhy vlakno bylo na tohle tema, ze porad jen resi, kdo za koho zaplati a jestli nahodou nekdo nebude skodnej, kdyz se rozdeli napul...prislo mi to zvlastni .

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:24
Reakce na Lilly_Ku:

Tabea posledni akci pro vic lidi jsem udelala naprosto nizkoudrzbove: pred nasim barakem je malej park, vytahli jsme od nas z baraku erarni stoly a lavice, jidlo, dort a piti jsem objednala, vsichni se samoobslouzili, popripade si odskocili k nam domu. naklady myslim nejak do dvou set eur, nadobi jsem pak nahazela do mycky a bylo. a vsichni si to strasne pochvalovali :) 

​njn, to jsou ty výhody narozenin v létě. Kdybych já takovou akci pořádala na moje narozeniny v prosinci, tak by z toho hosti tak nadšení nebyli.
Dcera je dubnová. Předloni jsem pro děti měla honbu za pokladem. Venku vichr jak blázen, všichni zimní kombinezy a rukavice a na hřišti nechtěli zůstat ani náhodou. Loni jsem udělala oslavu v herně, takže byl hic. Letos bude slavit v neděli, to by venku taky neklaplo.... 

Jinak se mi tvůj koncept samozřejmě líbí.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:24

continuity u nás se oslavy taky spojují, u nás se rodí ve vlnách A když už má někdo narozeniny sám (já), tak si aspoň pořídí muže, co má v ten den svátek.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:25

Gatita všude je něco evidentně 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:27

Tabea no to mi povídej, já mám děti říjen a listopad. Oni by i na hřišti vydržely, ale co ti ostatní.

Offline notna
Avatar
6533 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:29

Pinot NoirJe moc šikovný! Zase nemůže umět všechno. Tak mu dáš doučovani v chování místo v učivu

Offline Tabea
Avatar
4676 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:29

Evaeva jo, my jsme doma březen, duben, listopad, prosinec. 
Ale dneska by asi nechtěl být venku nikdo. Vítr jako hrom, déšť, kroupy....