Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 14:46

Tabea u nás taky. No dneska je to extrém, ale takový běžný listopadový den by mým dětem nevadil, ale spousta lidí v zimě na hřiště vůbec nechodí.

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 15:33

Tabea

To si nevybereš když slavila tchýně (v létě) stejně jsem vše pochystala ja. takže ani cizí oslava neni záruka ničeho.

Mě to tolik nevadí, dokud se to nepovažuje za moji povinnost. Spíš mě teď naštval její komentář, že asi ještě nejsem dostatečně udomacnena tady v ČR, když hodlám svoje 50. narozeniny oslavit na Slovensku se svojí rodinou. 

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 15:37

Evaeva u nás se březnové narozeniny běžně slaví v květnu. Teď to teda dopadlo tak, že to máme 75+50+15+ségra (48 přesně v tom týdnu). 

Jsme rádi, když trefíme rok. 

Místo už mám, není vymyslenej celý catering, ale těším se moc

Offline letfenixa
Avatar
7968 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 15:45

Keď som bola dieťa, tak sa vo veľkom slavilo dvakrát- v máji a v auguste, v týchto dvoch termínoch bolo najviac oslavencov, u mojej babky na záhrade, mali sme tam takú asi besiedku, volali sme to chatka, taká pomerne veľká, bez okien, len otvory, preto len v teplých mesiacoch, plus sa opekalo, varil guláš, zároveň kto potreboval, mohol ísť do domu, bolo to super. Ostatné sviatky sa oslavovali doma u oslavenca. 

Lukasko je júlový a moji rodičia sú v auguste, takže mu robím oslavu na záhradke, rodinnú, vždy to tam vyzdobim, nech má pekné spomienky.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 16:30

continuity my se scházíme akorát s rodiči, případně sourozenci. Takže doma, catering není žádný potřeba, u nás se třeba ani nepřipíjí. Nebo to uděláme na chalupě, když jsme zrovna tam.

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:08

Evaeva no jenže to takto jednoduše lze vyresit, když máš rodinu ve vedlejší ulici. Když půlka z nich cestuje stovky kilometrů, musíš se o ně trochu postarat. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:10

continuity no jasně, ale vlastně nevím, jak bysme to dělali. Možná na dovolené? My na velké trachtace nejsme. Mámy otec k nám dokonce chodil tak třikrát do roka, vždycky rozdal peníze za uplynulé události a za dvě hodiny zase šel.

Online continuity
Avatar
33673 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 17:18

Evaeva ono, když se s tou rodinou vidíš málo, je tohle taková vhodná příležitost, proč se potkat. Jinak je to fakt jenom "na svatbách a na pohřbech". 

U nás se na ty kulatiny prostě buď sejdeme na nekoho chalupě nebo prostě někde zarezervujeme chalupu. Dělala to tak i tátova rodina. 

A to fakt běžně svoje narozeniny vůbec neoslavuji, vyjma toho dortu a přání. 

S kamarády se slaví kulatiny, je to tak už dlouho, jenže ta parta má 40 dospělých lidí, takže se slaví několikrát ročně 5-6 let, pak je pár let pauza, v které se zas alespoň rodily děti, a jede se další kolo. 

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 18:40

Poslední dobou často vodí a vyzvedává ze školky manžel, tak, poučena i zdejší diskuzí, mu říkám, ať fotí nástěnku a posílá mi, co se tam objevuje. Dneska jsem vedla já a byla jsem docela překvapená, co všechno tam je takže jsem domluvila focení, vyplázla peníze za výlet a zjistila, že na další úterý má být kostým díkybohu čarodějnický, plášť zvládnem z domácích zdrojů. 

Offline Makara
Avatar
2233 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 20:42

Kan Vari viktorka_od splavu právě jsme se vrátili z restaurace, kde jsme řádně oslavili dceřiny 19. narozeniny. Prodlení s přáním nám prý odpustí a nevypadá to na téma s terapeutem.

Na/ne/štěstí je tak trochu po mně, že ty přesné dny neřeší. Já se občas seknu i o víc. Tuhle jsem dala manželovi dárek k výročí svatby měsíc předem, další rok jsme na to oba zapomněli zcela.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 20:48

Myrtila ještě pozor na dvere do tridy!

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 20:53

Potrefenáhusa u nás se to lepí jen na dveře, akorát že máme asi troje A u staršího občas dostávají úkoly (jakože příprava na školu) a ty jsou napsané na konci "přehledu dne" na nástěnce. Tam já se kolikrát ani nedočtu, když ještě uklidňuju mimino

Offline Karja
Avatar
35839 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 20:59

Docela by mě zajímalo, zda mají nějaký účinek oční kapky, když dítě 5 minut po aplikaci brečí. Asi nulový....

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 21:15

Evaeva je to hell, u nás rano tatínek, kterej nefunguje nejmíň do 11 a odpoledne já a to děsný rodeo 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 21:39

Potrefenáhusa u nás to rodeo ještě úplně není, mimino se zatím nepohybuje, akorát bývá už hrozně unavené, takže ho často nechávám v kočárku v první chodbě a pendluju za starším do druhé. Naštěstí ty nejdůležitější věci mi paní učitelky řeknou přímo. Ale upozornění o páté nemoci jsem zachytila náhodou (visí tam teď teda ob týden, tak už mi to ani nepřijde zajímavé )

Offline viktorka_od splavu
Avatar
46062 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 22:13

Makara ale to je supr kdyz to mate vsichni stejne, neresit je idealni:-)

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33717 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 22:20

Evaeva mne ty nemoce chodí do aplikace, aktuálně tam maj impetigo, zánět spojivek a neštovice

s kočárem se tam nedá zajet, takže když nespí, tak ji musím vlacet sebou 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 19. dubna 2024 22:38

Potrefenáhusa já vláčím k mladšímu, starší je v přízemí a tam se dostanu k botám. (Teď už nespí tak spolehlivě, takže se naopak snažím, aby nespal.) Jestli se mi po něčem stýskat nebude, tak po vyzvedávání dvou dětí ve dvou třídách každá s vlastním vchodem z venku.

Offline Myrtila
Avatar
2980 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 23:08

Potrefenáhusa Právě zrada byla v tom, že info o výletu bylo hned na vstupních dveřích (jede zřejmě celá školka spolu), ale platba byla až na nástěnce v šatně. No a jedna nástěnka je vpravo od dveří a druhá vlevo od dveří, a to už je evidentně moc

Makara Jak tu většinou řešíme spíš ty malé děti, chtěla jsem ti napsat, že to nevadí, že dcera stejně určitě neví, co je zrovna za den a kdy přesně má ty narozeniny, ale v 19 už to asi neprojde

Online Pinot Noir
Avatar
24461 příspěvků moje polička 19. dubna 2024 23:56

Makara já zjistila, že syn měl svátek, až když mi švagrová napsala druhý den, že mu dodatečně přejí k svátku