Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 11:22

continuity Někdy se říká, že čeština je taková přeložená němčina a je to pravda. já vlastně souhlasím se vším, co píšou ostatní, a dobrý je postřeh žluťásek - měly by asi vzniknout dvě skupiny němčiny. To si ověř, 20 dětí ve skupině by byl samozřejmě nesmysl.

Ale chyba nebude ani jedno. Španělština vypadá jednoduchá ze začátku, ale když dojde na slovesa, časy a způsoby, je to zábava na mnoho let

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 12:29

Tulipe no právě o tom deleni rec nebyla. Zkusím napsat učitelce, ale oni se nebudou s nikým slučovat, protoze jsou výběrová třída a na tři skupiny je asi taky nerozdělí. 

To je, co mi na tom vadí. Jinak bych ji nechala na Němčině bez debaty. 

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 12:29

Jinak moc děkuji všem za názory. 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 12:47

continuity ja kdyz se na zakladce delalo deleni jazyku chtela francouzstinu, a nasi me proti me vuli dali na nemcinu, ze ktere jsem celych 8 let vyuky mela za 4, a dodnes ji nenavidim. Tim ze tu pisete ze je pro lidi co maji radi rad se mnohe vysvetluje:D

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 12:49

Ad hlidacka, dneska jsem tu mela pro holky tetu na hlidani, a mela jsem teda solo tour de Ostrava:D nicmene jsem zapomela tete sdelit, ze holky nekoukaji na zadna videa apod, takze jsem se po navratu domu dozvedela, ze teletoubies se jim velice libilo a vydrzely u nej celou pulhodinuno bodejt... 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 12:56

continuity ja bych dala oboji. Oba jazyky jsou krasne, ale rozhodovala bych se predevsim pranim ditete a druhotne pak podle ucitele (marny ucitel ten jazyk zabije) a az pak poctem deti ve tride. Spanelstina je jednoducha jen na zacatku, pak je to mazec, ja se nikdy nedostala pres desatou lekci, a ze jsem to zkousela tisickrat. Zato v nemcine je par pravidel, ktera se daji zvladnout, a pak uz je to jednoduche. A pro Cechy intuitivni. Stve me, ze jsem s tou spaninou nezacala treba v tech 15 jako s nemcinou, to bych se naucila raz dva. Ted uz to moc nejde a neni na to cas.

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 13:42
Reakce na betsey:

ten ružový supermesiac je ako za trest. Táto noc bola opäť veľmi výživná. Alica sa zobudila 2:15 a začala pol hodinová hysterická scéna o tom, že chce svoj ružový domček. A že nechce spať, chce sa hrať. To všetko za príšerného revu, podľa mňa zobudila celý panelák. Ďalšiu hodinu trvalo, kým zaspala. 

​Nechtěla jsem podporovat kolektivní nespaní, ale u nás podobně. Od 2 do půl pátý vzhůru, já už jsem pak běsná a jen štěkám "spi!" apod.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 13:47

rasaNori počkej, to byla nějaká příbuzná nebo placená hlídačka?

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 13:48

Len tak si držme palce, nech je to najhoršie už za nami

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:22

Gatita o učiteli nevím nic, ani nic ani nezjistíme, skupina zustane takto velká, pokud se někdo nepřesune. Mě přijde 20 žáků na jazyce mazec, navíc mají jen dvě hodiny týdně. ten jazyk bude mit třeba 3 roky a pak zas na střední kdovico bude, takže se dostanou přesně k ty desátý lekci. 

Dítě neví nic ani o Němčině ani o Španělštině. Když ji pustím kus španělštiny a kus němčiny, možná je od sebe ani nerozezná.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:29

continuity řekla bych, že v němčině má větší šanci pokračovat na střední, u té španělštiny je to víc nejisté. Ale těch dvacet dětí je fakt hodně. A opravdu jich nakonec zůstane tolik? U nás na gymplu byla podmínka, že se musíme rozdělit na poloviny.

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:30

continuity 20 je teda fakt nesmysl, zatímco 9 nebo 10 je tak hraničně akorát. (Jako ideál je pět, žejo)

Offline Aranel
Avatar
4538 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:32

Gatita Já tak nějak ovládám obojí a musím víceméně souhlasit, teda v němčině jsou taky těžké věci, ale to spíš už takové ty pokročilé libůstky. Kdežto ve španělštině se v tý desátý lekci dojde k subjunktivu a ten už mi vysvětlovalo snad deset lidí... já na to prostě nemám v hlavě "šuplíček". V angličtině jsou takové věci taky, ale v němčině vlastně ne. (To, že mají substantiva jiný rod než v češtině nebo že se jinak kombinují předložky, není tahleta věc)

Offline continuity
Avatar
33829 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:34

Evaeva no prý se trochu zatlačí na to, aby se někdo přesunul, ale když všichni budou chtít němčinu, prý to takto zůstane. 

Asi prostě vyčkáme, změnit to asi muze kdykoliv, pokud to bude takto nevyvážené. 

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:36

continuity 

20 je hrozně moc. Dvě hodiny týdně hrozně málo. Já se učila oba jazyky docela dlouho a udivuje mě, kolik lidí tu má názor, že je španělština jednodušší než němčina. Pokud se máš naučit mluvit pořádně, je tam dost věcí ke studiu. A považuju za obrovskou výhodu, když je člověk nasaje v dětství (takový ty věci, co se musí v podstatě nabiflovat - časování sloves, nepravidelnosti, rody odlišné od našich). Já bych teda dala přednost té menší skupině, kde bych měla pocit, že to může aspoň k něčemu být. Plus teda máš angličtinu germánský jazyk a španělštinu jako románský. Ono to pak dost pomůže, pokud se rozhodneš studovat jiný jazyk z té skupiny. Já bych šla do té španělštiny za daných okolností.

Offline dynda
Avatar
7280 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:39
Reakce na Evaeva:

continuity řekla bych, že v němčině má větší šanci pokračovat na střední, u té španělštiny je to víc nejisté. 

​Tohle bych v Praze neřešila.

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:45

Evaeva placena. 

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:47

rasaNori mě to úplně znejistělo. Vůbec mi nepřišlo možný, že dáváš někomu dvě tři stovky za hodinu a on pak pustí dětem televizi. Nějak jsem si představovala, že placená chůva se věnuje dětem.

Offline betsey
Avatar
4257 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:49

dynda no mne sa zdá španielčina jednoduchšia asi preto, že nemčinu som sa učila nasilu na strednej (nemali sme na výber) a nemali sme bohvieakeho učiteľa. Za štyri roky, čo som sa ju učila, som v podstate nezvládla zo seba dostať súvislú vetu. Potom na vysokej som musela absolvovať skúšku aj z nemčiny a doslova som sa všetko nadrvila naspamäť, nemala som tušenia o com rozprávam

Kdezto španielčinu som sa učila sama dobrovoľne a chcela som ju vedieť, tak ma to aj bavilo. V Španielsku som dokázala normálne komunikovať, ale majú gramatiku ťažkú, nie ze nie. Akurát nemčinu mam na úrovni kvantovej fyziky, asi preto ze som ju proste neznášala 

Offline rasaNori
Avatar
7744 příspěvků moje polička 27. dubna 2021 14:49

Evaeva no ona mi rekla ze jejim detem se to v tomhle veku libilo, tak ji to prislo jako dobry napad. Jsme si to vysvetlili snad ze priste takhle ne, jeste aby to pochopila starsi a nesnazila se ji presvedcit