Vše o těhotenství a dětech

02. února 2017 08:39
Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 03. května 2024 04:37

Len

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 03. května 2024 07:34

Anema Děkuju. Ono to nějak dopadne. Letos nám právě všude hlásili extrémní převis zájemců. Já se ale nejvíc obávám toho nástupu v úplně kterýkoli školce. Vám držím palce, ať to vyjde nejpozději za rok.

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 08:06

Anema s mým synem letos nastupoval chlapeček, co měl třetí narozeniny až v listopadu, v průběhu roku děti taky nastupují.

Ale v těch nových částech není nic. Na Západním městě měla být školka i škola, když se před patnácti lety začalo stavět, dodnes tam nic není, přitom tam bydlí bůhví kolik tisíc lidí a staví se dál. I tyhle děti se tady dostanou, ale už to mají docela daleko a taky to nepůjde do nekonečna.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 03. května 2024 08:33

Len držím palce, ať je nástup co nejsnadnější. A hlavně dobré učitelky, to největší výhra.

Offline Pinot Noir
Avatar
24601 příspěvků moje polička 03. května 2024 08:34

Mladý pán vyráží za kulturou - na Spejbla a Hurvínka.

Offline notna
Avatar
6574 příspěvků moje polička 03. května 2024 08:53

Pinot Noir Fešák! Jsi skvělá, ze ho vedeš k hezkemu a vhodnému oblékání

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 03. května 2024 11:37

U nas obe deti nemocne. Vetsiho picha v uchu, mensi chrchla a ma teplotu. A mne neni vubec dobre, lezim tu prejeta s virozou. Po mesici takoveho trapneho kasle a rymy, kdyz uz to vypadalo slibne. Jako asi nebyl uplne dobrej napad to prechazet. Hrozne me to frustruje, takhle na jare

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 03. května 2024 11:45

Pinot Noir sekne mu to! Jsem zvedava, jak se mu to bude libit. Starsi se ted trochu kulturne obrodil, tak konecne ted taky muzem obcas nekam vyrazit.  Kdyz na Hurvinka bych zrovna byla radsi, kdyby sel se skolou:)

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 12:03

Gatita já zrovna koukala, že vezmu děti do minoru a oni snad v červnu nehrají nebo co Oni teď vymetají s babičkou koncerty, takže kultury mají dost.

Kluci jsou celý týden doma, ale spíš máme všichni ucpané nosy. Ale přijde mi, že na jaře jsou ty klasické virózy mírnější, tak snad vás to brzy pustí.

Offline Potrefenáhusa
Avatar
33819 příspěvků moje polička 03. května 2024 12:18
Reakce na Evaeva:

Ale přijde mi, že na jaře jsou ty klasické virózy mírnější, tak snad vás to brzy pustí.

 takže my jsme doma 14 dni, většímu diteti kapu do ucha, oběma do oči, všichni máme brutální rýmu, mne i po 14 dnech bolí dutiny, pali nosohltan a staršímu diteti po 14 dnech zelený nudle, která vypadala, ze už konci, zacala dneska téct znova z nosu čirá...už mám fakt chuť se zastřelit

Offline Evaeva
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 12:32

Potrefenáhusa víš co, výjimka potvrzující pravidlo

Offline Len
Avatar
2240 příspěvků moje polička 03. května 2024 12:47

Pinot Noir Děkuju

A R. je fešák, oceňuju ponožky pod kalhotama

Offline Myrtila
Avatar
3042 příspěvků moje polička 03. května 2024 13:08

Len A s tou školkou bych neházela flintu do žita, my jsme vloni taky zkoušeli jednu nespádovou, sice jsme se nedostali, ale během toho řízení jsme se posunuli z asi 60. místa pod čarou na 16., což mi přišlo u dvouletého docela dobrý. Nakonec se dostal do spádové, volali nám týden před 3. narozeninama, že se jim uvolnilo místo a my jsme první na řadě podle věku. 
Potrefenáhusa Taky jsem se teď strašně plácala v blbý obyčejný rýmě, byla jsem tak zahleněná, že jsem z toho zvracela, dva týdny, strašný to bylo. Teď po měsíci mám pocit, že to přešlo do alergický rýmy, takže mám chuť se taky zastřelit už jenom z představy, jak se snažím procpat na alergologii Dítě si mezitím střihlo 2 virózy a ty roupy, fakt nevím, kdy tohle skončí. 

Offline Gatita
Avatar
7175 příspěvků moje polička 03. května 2024 13:36

Potrefenáhusa mne taky prijde, ze to nijak mirne na jare neni, aspon v nasem pripade. Pred mesicem byl mladsi tyden doma - ryma, spojivky. Oci uz davno dobry, ale posmrkava porad a ted ma i teplotu a kasel. A ja mela od prvniho dubna asi do vcerejska kasel, posledni dva tydny dutiny a dneska lezim s teplotou. Trochu jsem se lecila ten prvni tyden, protoze jsem se stydela v kanclu kaslat, ale pak uz to nemelo cenu, to je proste setrvaly stav. Do toho starsi dite ma taky nejakou chronickou rymu, jemu nedela dobre to skolni plavani. Je uplne zmrzly a furt mu tak trochu neco je. 

Offline Suya
Avatar
příspěvků moje polička 03. května 2024 14:21

Nase jarni viroza ted taky trvala 14 dni misto obvyklyho tydnu

Ale dneska jsme byli na ocnim a mela jsem desnou radost, jak to starsi zvladl, nechal se zmerit, rikal co vidi za obrazky a pak i ukazoval hrabickama smery (vite co myslim) Tak se vsichni potrebni nakazte radsi tim! 

Offline Tabea
Avatar
4724 příspěvků moje polička 03. května 2024 14:58

U nás tenhle týden proběhlo očkování Fsme. A konečně asi nebudu chodit k doktorovi se staženým žaludkem a připravena k boji, protože až na to, že padlo jedno nervózní "Scheisse", tak to proběhlo dobře. Doktor to okomentoval, že může říkat, co chce, klidně i řvát, ale ať se necuká. U nás je těch pediatrů víc a tohohle teda nekriticky miluju. Pořád něco mluvil a ptal se a úplně odvedl pozornost. 
Kdysi syn nechtěl při poslechu dýchat, tak ho nalákal, ať sfoukne světýlko na tužce.

Offline 711990
Avatar
17183 příspěvků moje polička 03. května 2024 15:07

Gatita jo tak tohle co popisujes mame my. Zaclo to na zacatku dubna moji rymou a virozou, nakazila sem Tondu, tyden mel rymu, ktera ale sla vyplachovat a presla v kasel. Z toho pak v pulce dubna zanet spojivek, kterej sem zakrikla a trikrat se vratil, takze jeste ted kapeme uz druhej typ antibiotickejch kapek(a chytli sme to oba s muzem). Kdyz uz jsem ho nechavala vcera doma uz jen kvuli dokapani toho oka, byl jinak bez rymy a kasle, tak rano mi rekl ze potrebuje vycistit ucho, ale nic tam nemel, bylo cisty. Odpoledne na hristi koukam a ucho zalepeny nejakym sajrajtem....takze jsme si dneska strihli ORL a je to tam, zanet stredniho ucha, bubinek prasknul sam, antibiotika na 7 dni, ale mame jeste pockat pres vikend, jestli se to nevylepsi nejak samo...a k tomu ode dneska opet husta zelena ryma, me pali nosohltan a zacina bolet hlava. Skvely

Offline letfenixa
Avatar
8062 příspěvků moje polička 03. května 2024 16:05

Akože, fakt ma to bolí len to čítať. Ja mám od 15.3. žlté sople, z alergie, s prestávkou 4 dní, čo sme boli v Tatrách plus 2 dni po návrate. S tým, že síce je to z alergie, ale občas mám aj teplotu, väčšinou sa cítim veľmi zle, oči ma svrbia strašne.  Dieťa  je ako časovaná bomba, strašne dúfam, že mu tie mandle výberu podľa plánu a že to bude mať efekt.

ALE! mám aj pozitívnu správu. Boli sme včera na kontrole na očnom po 3 mesiacoch cvičenia a veľké zlepšenie! Doktorka povedala, že to ani nečakala. Kontrola o polroka. A boli sme dnes v optike dať spraviť nové sklá, lebo ich prešiel šmirgľom

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 03. května 2024 16:23
Reakce na Evaeva:

letfenixa u nás se rozlišuje asistent žáka (tj. třeba pomáhá vozíčkáři) a učitele, na kterého je sice "nárok" jen pokud máš ve třídě dítě, které ho potřebuje (adhd třeba), ale měl by sloužit všem žákům ve třídě. Dokonce nevím, jestli se neliší zaměstnavatel - škola nebo dítě. Dělat to určitě nemůže kdokoliv, potřeba je nějaký kurz. To by přesněji věděla Lamicka 

​Bud je asistent pedagoga (financovano MSMT) nebo osobni asistent (financovano z MPSV, myslim, ze to jde pres rodinu). Pak je jeste skolni asistent, ale tam nevim, jak to presne funguje. Je potreba kurz, ale myslim, ze mnoho AP ani kurz nema, je jich porad nedostatek, i kdyz na ministerstvu tvrdi opak. Na Slovensku muze byt to financovani a narok na AP jine. 

Offline Lamicka
Avatar
13377 příspěvků moje polička 03. května 2024 16:26

dynda kolik je synovi?